phpBB 2.0.x sürümleri emekliye ayrılıyor

İlk mesajınızı göndermeden önce bu forumu ve kurallarımızı okuyun!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

phpBB 2.0.x sürümleri emekliye ayrılıyor

Mesaj gönderen ESQARE »

phpbb.com'un konu hakkındaki daha önceki duyurusunu dikkate alarak 1 Ekim 2008 Çarşamba tarihinden itibaren phpBB 2.0.x sürümlerinin indirme bağlantıları (download linkleri) sitemizden (phpBB Türkiye'den) de kaldırılacaktır. Bu tarihten sonra phpBB 2.0.x sürümlerini indirmek isteyenler http://www.sourceforge.net sitesi üzerinden indirebileceklerdir.

Ayrıca 1 Ocak 2009 Perşembe tarihinden itibaren phpbb.com'da da olduğu gibi sitemiz üzerinden phpBB 2.0.x sürümleri için destek verilmeyecektir. Fakat phpBB yazılımını 2.0.x sürümlerinden 3.0.x sürümlerine dönüştürme işlemleri için destek verilmeye devam edilecektir. Ayrıca phpbb.com, 2.0.x sürümlerinin güvenlik açıklarını kapatmak için gerekli olabilecek yamaları 1 Şubat 2009 Pazar gününe kadar sağlayacaktır. Bu yüzden bu tarihten sonra phpBB 2.0.x sürümleri için ortaya çıkabilecek herhangi bir güvenlik açığını kapatma konusunda sitemizden de destek verilmeyecektir.

1 Temmuz 2008 tarihinden itibarende 2.0.x MOD Duyuruları forumuna 2.0.x sürümleri için yeni MOD duyuruları kullanıcılar ve yöneticiler dahil hiç kimse tarafından yapılamayacaktır. Eğer mevcut modlar için güncelleme işlemi gerekiyorsa, sadece bu başlıklara duyuru yapılacaktır. Ayrıca 2.0.x Mod İstekleri ve 2.0.x PreMODlar & Yapım aşamasındaki MODlar forumları kilitlenecek ve yeni mesaj ile yeni başlık gönderilemeyecektir. Sadece eski mesajlar okunabilecektir.

Son olarak 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren phpBB 2.0.x sürümleri ile alakalı tüm forumlar ve modlar sitemizden silinecektir.

Tüm phpBB kullanıcılarına en kısa zamanda yeni nesil phpBB3'e geçiş yapmasını tavsiye ediyor, phpBB ile mutlu günler diliyoruz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
ses94
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpBB 2.0.x sürümleri emekliye ayrılıyor

Mesaj gönderen ses94 »

Bence gereğindan fazla kaldı yahu, iyi oldu :)

Herkes phpBB 3'e :D
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar benim aklıma takılan bir durum var...

Ben phpBB3'e hiç alışamadım neden mi? Çünkü phpBB2'deki birçok özelliği phpBB3'te bulamıyorum... Ben zamana bırakmıştım phpBB3 için geçiş yapmayı sizce forumumu (Profilimde sitem var) phpBB3'e şuanki tüm özelliklerini tekrar kazandırabilir miyim? İlk zamanlarda incelediğimde çoğu MOD'u phpBB3'te bulamamıştım. Şimdi var mı?

Uzun süredir ilgilenmediğim için biraz yetersiz kaldım. Ama sizin görüşünüze göre phpBB3'e geçmeye çalışacağım...

Gerçi ben bu temayı phpBB3'te nasıl elde edebilirim onu da bilmiyorum? Tavsiyeleriniz nelerdir...?
Kullanıcı avatarı
kelkirpi
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kelkirpi »

Bence bu kabul edilemez birşeydir. En nihayetinde ben phpbb3'den nefret ediyorum ve buna karşında phpbb2'yi çok seviyorum. Ve phpbb3'ü deneme için 1 kez kurmuştum, uzunca bir süre de tekrar kurmayı düşünmüyorum.

Ne olacak şimdi; bana "siteden çık seninle işimiz olmaz" mı diyorsunuz? "Başka sitelere yönel" mi diyorsunuz..

O zaman sitenin ismini de phpbb3turkey.com olarak değiştirin. :wink:

Phpbb'nin bugünü phpbb2 sayesindedir. Nasıl olurda bir anda silersiniz. Silme işlemi sizin tarafınızdan değil, kullanıcılar tarafından yapılacak bir iş olmalıdır. Zamana bırakılmalıdır. Herkes phpbb3'e geçer, phpbb2 ile ilgili konulara rağbet kalmaz; sonra kilitlersiniz. Kimse farketmez bile..

Tüm üreticiler, tüketici kanununa göre bile ürünlerinin arkasında 10 yıl boyunca durmak zorundadırlar. Yani yedek parça ve servis garantisi vermek zorundalar.. Siz neden vermeyesiniz?

Daha topic içindeki linkleri ayrı sayfada bile açmayı beceremeyen Phpbb3; ağzında emzikle dolaşan bir bebekken, koskoca Phpbb2'yi silip atmak... Enteresan bir yaklaşım olmuş :!:
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

kelkirpi arkadaşım bende seninkine benzer şeyler düşünüyorum. Yani yeni bir sürüm olan phpBB3'e geçmek tabiki daha güzel bir durum olsa gerek ama her ikimizinde belirttiği gibi phpBB3 henüz tam olarak phpBB2'nin gereksinimlerini karşılayacak durumda değil bence...

Yani az daha zamanı var. Yoksa phpBB3'ü kurup denedim gayet hoş özellikleri var ve çok hızlı ama YETERSİZ! O da şimdilik... Yeterli duruma gelince neden olmasın? ;)

Yani yeni başlayanlar için phpBB3 bulunmaz bir nimet ama sen ve benim gibi phpBB2'ciler bu işten biraz zararlı çıkacak anlaşılan :oops:
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Bende katılıyorum size arkadaşlar. Bende siteme 150 mod kurdum ve o kurduklarım phpbb3 için daha çıkmadı.

Biraz daha modları çıksın 3 ün ondan sonra geçmeyi düşünüyorum...
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Mesaj gönderen dlxattack »

Phpbb3 Dün geçtim güzel zannetim ama vazgeçtim phpbb2 den ayrılmıcam kesin desteği biz yeteriz birbirimize phpbb2 herzaman daima devam.... :?
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
SONERIUM
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SONERIUM »

ben iki sitemde hala phpbb2 kullanıyorum. Bir sitemde ilk çıktığında phpbb3 geçişi yapmıştım. Ancak phpbb3 için pek bişey yapmadım, mod eklemedim. Sadece phpbb3 ile ilgili gelişmeleri takip ediyorum ama her ikisini de kullanmaya devam ediyorum. phpbb3 harika olmuş bence, phpbb2y yıllardır kullandığınız için yabancılık çekiyorsunuz. Ben de başta bunu yaşadım, hatta geçiş yaptığım bir sitemin dbsini boup sıfırdan kurdum. Ama zamanla geçicez hepimiz, bu açık. Destek kalkınca mecburen geçicez.
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Destek kalksın kalkıcakta zaten türk resmi sitesi olan phpbbturkeyde yavaş yavaş kalkcağından eminin başka phpbb nın resmi turk sitelerinde de kalkmış burada kalkar yakında phpbb.com bazı modifikasyonlar yavaş yavaş siliniyr bundan eminimki turkiyede birçok phpbb2 kullancısının desteğe ihitiyacı yok olmıcakta phpbb3 bence bu işe yeni başlayanlar için yaptıklarından eminimim benimde desteğe ihtiyacım yok ilerde phpbb2 büyük phpbb2 siteleti kullancılarının phpbb2 destek sitesini kurcağından eminim ve phpbb3 e geçtim ilk başta hoşlandım ama phpbb2 nin phpbb3 den daha güzel olduğunu anlaadım resmi turk destek siteletinde kalkasada phpbb2 alanında uzman olmuş kişler phpbb2 kullanmaya devam etceklerinden eminim ve çoğunluk siteletde phpbb2 eklentileri temaları modlarını bulabilecezz destekde alıcaz bundan eminin phpbbb grubu daha 2.0.24 dü de çıkarcak daha tam olarak 1 sene var sayılır phpbb grubu belkide bu kararı uygulamıcak diye düşünüyorum saygılar dlxattack ;)
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
Kullanıcı avatarı
phpbb6
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen phpbb6 »

dlxattack yazdı:phpbb2 alanında uzman olmuş kişler phpbb2 kullanmaya devam etceklerinden eminim
Gerçekten phpbb2 de uzman olmuş kişiler, phpbb3 yeteneklerini ve esnekliğini tadınca emin ol, phpbb2 ye nasıl sabır ettiklerine şaşırıyorlar.

Ben de phpBB3 te aradığını bulamayanlara şaşıyorum, phpbb2 de olan herşey zaten var, hatta çok daha fazlası. Katman yapısıyla hazırlanmış prosilver dan çok kişi hoşlanmıyor, zor geliyor herhalde, onlar da tabloya yani subsilver a devam edebilir.
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

Evet hoşumuza hiç bi şeyi tek tablo yapıları değil hiç bir şeyi emin ol ki phpbb 2 ye uzman olanlar devam edicektir... Kelkirpi sana katılyıoruım bu konu hakkındaki herşeye kelime kelime!!!! :!:
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
ses94
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ses94 »

E hadi devam ettiniz diyelim. phpBB2'nin sürüm güncellemesi durduğunda hackerlar da açıklardan faydalanıp hacklemeye başlarlar. Boş yere sitenizden olursunuz, sitelerden de yardım isteyemezsiniz, destekleri kapalı olacaktır çünkü.

Bir de böyle düşünün :) Biraz alışın phpBB3'e, seveceksiniz, eminim.

Not: Bu arada hacker dedim, lamer olacak o :). Lamerlar anca böyle işler yaparlar :D
Kullanıcı avatarı
dlxattack
Uzaklaştırıldı
İletişim:

ses94 sonuna kadar haklsın bu konuda ama daha phpbbnın 2.0.24 ude cıkıcak su ana kadar phpbb2dekı acıkların listesi elimizde ve açık veren modları kurmıyacağımızdan emin ol açık çıkarsa benim gücüm o açığı kapatmaya yetmez :D bunda haklsın ama tanıdığım phpbb alanında uzman olmuş çok kişi var mesela rauvas cinsiyet modundaki açığı kapatmış adam niye başka modlardaki açıkları kapatamasın phpbb2 epeybi süreç devam etcek daha bundan herkez emin olsun ;)
PhpBB 2 Ye Devam...!!!!
ses94
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ses94 »

İlerleyen zamanlarda göreceğiz artık :) Artık phpBB ekibi öyle birşey yapar ki herkesi zorla phpBB3'e yönlendirir :D
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

kelkirpi yazdı:Bence bu kabul edilemez birşeydir. En nihayetinde ben phpbb3'den nefret ediyorum ve buna karşında phpbb2'yi çok seviyorum. Ve phpbb3'ü deneme için 1 kez kurmuştum, uzunca bir süre de tekrar kurmayı düşünmüyorum.

Ne olacak şimdi; bana "siteden çık seninle işimiz olmaz" mı diyorsunuz? "Başka sitelere yönel" mi diyorsunuz..

O zaman sitenin ismini de phpbb3turkey.com olarak değiştirin. :wink:

Phpbb'nin bugünü phpbb2 sayesindedir. Nasıl olurda bir anda silersiniz. Silme işlemi sizin tarafınızdan değil, kullanıcılar tarafından yapılacak bir iş olmalıdır. Zamana bırakılmalıdır. Herkes phpbb3'e geçer, phpbb2 ile ilgili konulara rağbet kalmaz; sonra kilitlersiniz. Kimse farketmez bile..

Tüm üreticiler, tüketici kanununa göre bile ürünlerinin arkasında 10 yıl boyunca durmak zorundadırlar. Yani yedek parça ve servis garantisi vermek zorundalar.. Siz neden vermeyesiniz?

Daha topic içindeki linkleri ayrı sayfada bile açmayı beceremeyen Phpbb3; ağzında emzikle dolaşan bir bebekken, koskoca Phpbb2'yi silip atmak... Enteresan bir yaklaşım olmuş :!:
Yazdıklarım yanlış anlaşılmış sanırım. Desteği biz kendi isteğimizle kesmiyoruz phpbb.com kesiyor ve bizde onlarla aynı anda kesiyoruz. phpBB.com güvenlik açıklarını kapamak için destek vermezse biz nasıl vereceğiz bu desteği? Sonuçta kodlamayı phpBB grubu yapıyor. Güvenlik açıkları için destek 1 Şubat 2009 tarihine kadar verilecek ve o zamana kadar süreniz var ve o zamana kadar neyin değişeceği belli mi? Ne tüketicisinden korumasından bahsediyorsunuz? Biz burada üretim yapıp parayla yazılım mı satıyoruz? Tamamen ücretsiz bir yazılım olan phpBB'nin Türkçe desteğini veriyoruz. Yedek parça garantisi ile ne alakası var? 2008 modeli çıkmış arabanın. Ayrıca sitenin adını neden değiştirelim? Kullanıcıları siteden neden kovalım? Çok saçma. Bu arada phpBB3'te linklerin ayrı sayfada açılmamasının sebebi forumlarımızda zaten yazıyor, isterseniz ayrı sayfadada açtırırsınız. Sanki iki rakip yazılımı karşılaştırıyorsunuz da biri diğerinden kötü diyorsunuz. Yazdıklarınızı bir kez daha okuyup mantıklı olarak yazmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak bizimle ilgisi olan bir problem değil bu, herkesi en kısa zamanda phpBB3'e geçmeye teşvik ediyorlar. Çünkü phpBB3 sürümü üzerinden güncellemelere devam edecekler. Nasıl microsoft, ücretli olarak sattığı Windows 98'e artık destek vermeyi kestiyse yeni yazılımlar çıktıkça eskilerine verilen destekler kesilir, her yerde böyledir bu. Forumlarınızı basit bir dönüştürme yöntemiyle phpBB2'den phpBB3'e dönüştürebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir