Çok büyük bir sorunum var forum gitti..

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Maxis
Kayıtlı Kullanıcı

Çok büyük bir sorunum var forum gitti..

Mesaj gönderen Maxis »

Merhaba arkadaşlar, az önce Social Network eklentisini kurarken, yanlışlık yaptım sanırım. index.php de hata alıyordum bir türlü düzeltemedim. Sonra orjinal phpbb3 dosyalarını indirdim netten ve bendekiler ile değiştirdim. Tekrar siteye girmeye çalıştığımda install etmem istendi, SQL'de database var diye endişelenmedim forumdaki şeyler silinmez diye. Fakat aynı DB ile install edemiyorum. Arkadaşlar lütfen yardım edin gitti mi herşey şimdi?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Çok büyük bir sorunum var forum gitti..

Mesaj gönderen Ademx33 »

Yok gitmez database duruyorsa yeniden kurabilirsin. Şimdi sitene girdim :
Table 'wrestlin_tr.phpbb3_config' doesn't exist [1146]
config dosyasının olmadığını söylüyor. Tüm dosyaları değiştirdiğin için database i okuyamıyor. Ya eski bir yedeğini; ya da düzenleyip oraya bir config dosyası atacaksın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 386
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Maxis
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Maxis »

Config dosyasını düzenleyip attıktan sonra oldu bu zaten..
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Maxis yazdı:Tekrar siteye girmeye çalıştığımda install etmem istendi, ....
Yukarıdaki bu sözü gözden kaçırtmışım. Her ne kadar yeniden kurlum sayfası gelse de yeni dosya atmakla yeniden kurlum gerektirmez. Eğer öyle olsa bile altta eski veritabanı (database) olsa bile üst üste 2 veritabanı olacağı için kurulumu bitiremezsin. Şimdi sorunlar böyle çoğalınca localhost ta çalışırsan bazı konuları daha kolay atlatabilir panikle büyük hatalar yapmazsın.. Yedeğin varsa localde veya sitede PhpMyAdmin den daha rahat geri yükleme yaparsın. Eğer yedeğini alamıyorsan hostuna telefonla ulaşıp onlardan da yardım alabilirsin. Çünkü onlar en azından haftalık otomatik yedek alırlar. Bir kaç mesajın gider ama sen kurtulur. Localde de tüm dosyaları üstüne atar güvenle local siteni çalıştırabilirsin.. Bu arada yeni dosya attığın için İNSTALL dosyası da siteye girmene engel olur onun için install dosyasını ya silecek ya da ismini değiştireceksin.. Ben isminin sonuna 2222 gibi bişeyler yazıp dosya adını değiştirip bırakırım genelde.. Yine de çok uzmanı olmadığım için yeni fikirler gelirse ona da açığız tabii..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 389
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Maxis
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Maxis »

Adembey yardımlarınız için çok teşekkür ederim sorunu çözdüm.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Rica ederim;
Çözüldüğüne sevindim...

Mesaj No : 391

Maxis
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Maxis »

Buarada bilmeyen arkadaşlar için nasl çözdüğümü söyleyeyim, umarım post gibi olmaz..

phpbb3_ 'ü phpbb_ 'e çevirdim.:)
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

arkadaşlar aynı sorunu birebir yaşıyorum. bu localhost ta çalışmayı bilseydim hiö biri başıma gelmezdi bunu da öğrenmem lazım bu arada.

Neyse arkadaşlar benim durumum config sorununu düzelttim ama site veritabanında eski bilgiler var beni biraz geriye attı malesef.

Halbuki ben yeni veritabanını da almıştım daha dün.
Ama hangi dosya oluyor bu yedekleme dosyası tam bilmiyorum. onu yüklemem için lütfen yardımcı olabilirmisiniz ?
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

sorunu hallettim ama 1 günlük veri kaybı yaşadım.. neyse kısmet artık bundan sonra daha dikkatli olmak lazım
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Bilgisayarına Localhost kurmak için wamp server veya xamp server kurmalısın.. ikisi de php server'ı olduğu için mantıkları aynıdır. Engellemeleri kaldır şifre ayarlarını yap her şeyi siteye yükleyip uğraşmaktan iyidir..

Mesaj No : 487

migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

teşekkürler adem şimdi deneyeceğim. evet herkes local host diyor ama bi bilmiyordum nasıl yaptıklarını :D
indirip deneyeceğim şimdi. teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

EasyPHP kullanın, adı üzerinde easy. :)
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

teşekkürler zenanli zaten adem arkadaşımızın verdiği programı kurdum ama nedense açılmıyor hep hata veriyor. şimdi dediğini indireceğim :)
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

konuyla alakası yok ama easyphp yi kurdum. www adlı dosyaya serverdaki phpbb forum dosyalarımı kopyaladım ama daha öteye gidemedim. phpmyadmin sayfası çalışmıyor. sanırım önce veritabanı oluşturmam ve sql yüklemem vs. gerekiyor ama onu yapamadım işte..
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Dostum şimdi xamp wamp veya easyphp kurmak ayrı, localhosta phpbb3 kurmak ise bir ayrı konu. Sen www dosyasından aldığın dosyayı xamp ın içindeki sanırım ismi "httpd" olan dosyaya koyup orada göstertmen lazım ama o dosyalar html gibi kendi kendine gözükmez oraya sıfır (saf phpbb3) kuracaksın. Aynı yollardan geçtiğimiz için kendi açımdan sorduğum ilk sorulardan birinin linkini vereyim.. İstersen kendin de localhost kurma ve localhosta phpbb3 kurma diye araştırabilirsin..
Bütün bunların baştan sona açıklandığı resimli videolu tam bir açıklama oluşturayım diye çok niyetlendim ama altından kalkmanın çok zor olduğunu gördüm. vaktim olsa hiç sorun değil de işte vakit yok.. Gençliğimizde vaktimiz olmaz, yaşlılılığımızda da ne onu anlayacak aklımız, ne de isteğimiz kalacak maalesef :(

Neyse bunlar daha başlangıç yolun ise uzun, sana şimdiden kolay gelsin....

Mesaj No : 489

Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir