Phpbb3 3.0.11 'den 3.2 'ye güncelleme

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Phpbb3 3.0.11 'den 3.2 'ye güncelleme

Mesaj gönderen forumBB3 »

Gelişmeleri ben mi kaçırdım 3.1 öncesi için destek kalkmış mıydı?

3.2 Toplu güncelleme pakedi içerisinde en eski güncelleme versiyonu 3.0.14 bulunduğu için Sitenin yedeği ile 3.0.11'den 3.0.14 'e güncelledim. Fakat sonrasında ilerlemek mümkün görünmüyor. %21 'e gelindiğinde aşağıdaki hatayı veriyor.
https://www.phpbb.com/support/docs/en/3 ... /upgrade3/ linkinde belirtildiği gibi temayı prosilver olarak ayarlamıştım. Buna rağmen style hatası veriyor. Sorun ne olabilir?
General Error:SQL ERROR [ mysqli ]Unknown column 'style_path' in 'field list' [1054]SQLSELECT style_id, style_path, style_parent_id, bbcode_bitfield FROM phpbb_styles in file /home/patipati/domains/siteadi.com/public_html/frm/phpbb/db/driver/driver.php on line 999BACKTRACEFILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: installer_msg_handler()FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/driver.phpLINE: 999CALL: trigger_error()FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/mysqli.phpLINE: 193CALL: phpbb\db\driver\driver->sql_error()FILE: [ROOT]/phpbb/db/driver/factory.phpLINE: 329CALL: phpbb\db\driver\mysqli->sql_query()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/data_access.phpLINE: 119CALL: phpbb\db\driver\factory->sql_query()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/data_access.phpLINE: 153CALL: phpbb\textformatter\data_access->get_styles()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/s9e/factory.phpLINE: 454CALL: phpbb\textformatter\data_access->get_styles_templates()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/s9e/factory.phpLINE: 272CALL: phpbb\textformatter\s9e\factory->get_default_bbcodes()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/s9e/factory.phpLINE: 376CALL: phpbb\textformatter\s9e\factory->get_configurator()FILE: [ROOT]/phpbb/textformatter/s9e/parser.phpLINE: 47CALL: phpbb\textformatter\s9e\factory->regenerate()FILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: phpbb\textformatter\s9e\parser->__construct()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/dependency-injection/ContainerBuilder.phpLINE: 928CALL: ReflectionClass->newInstanceArgs()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/dependency-injection/ContainerBuilder.phpLINE: 468CALL: Symfony\Component\DependencyInjection\ContainerBuilder->createService()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/dependency-injection/ContainerBuilder.phpLINE: 452CALL: Symfony\Component\DependencyInjection\ContainerBuilder->get()FILE: [ROOT]/includes/message_parser.phpLINE: 1256CALL: Symfony\Component\DependencyInjection\ContainerBuilder->get()FILE: [ROOT]/includes/functions_content.phpLINE: 716CALL: parse_message->parse()FILE: [ROOT]/phpbb/textreparser/base.phpLINE: 260CALL: generate_text_for_storage()FILE: [ROOT]/phpbb/textreparser/base.phpLINE: 223CALL: phpbb\textreparser\base->reparse_record()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migration/data/v320/text_reparser.phpLINE: 97CALL: phpbb\textreparser\base->reparse_range()FILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: phpbb\db\migration\data\v320\text_reparser->reparse()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 711CALL: call_user_func_array()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 658CALL: phpbb\db\migrator->run_step()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 436CALL: phpbb\db\migrator->process_data_step()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 288CALL: phpbb\db\migrator->try_apply()FILE: [ROOT]/phpbb/db/migrator.phpLINE: 241CALL: phpbb\db\migrator->update_do()FILE: [ROOT]/phpbb/install/module/update_database/task/update.phpLINE: 160CALL: phpbb\db\migrator->update()FILE: [ROOT]/phpbb/install/module_base.phpLINE: 149CALL: phpbb\install\module\update_database\task\update->run()FILE: [ROOT]/phpbb/install/installer.phpLINE: 219CALL: phpbb\install\module_base->run()FILE: [ROOT]/phpbb/install/controller/update.phpLINE: 133CALL: phpbb\install\installer->run()FILE: (not given by php)LINE: (not given by php)CALL: phpbb\install\controller\update->phpbb\install\controller\{closure}()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/http-foundation/StreamedResponse.phpLINE: 113CALL: call_user_func()FILE: [ROOT]/vendor/symfony/http-foundation/Response.phpLINE: 374CALL: Symfony\Component\HttpFoundation\StreamedResponse->sendContent()FILE: [ROOT]/install/app.phpLINE: 57CALL: Symfony\Component\HttpFoundation\Response->send()
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Phpbb3 3.0.11 'den 3.2 'ye güncelleme

Çok farklı varyasyonlar denedim sonuç aynı. Henüz bir gelişme yok. Çözebilirsem buradan paylaşırım.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

forumBB3 yazdı: 25.01.2017, 02:02 Gelişmeleri ben mi kaçırdım 3.1 öncesi için destek kalkmış mıydı?
phpBB 3.0.x desteği sona ermiştir

phpBB Makaleleri altındaki Sürüm Yükseltme Rehberi başlığından istediğin sürümden sürüme geçiş yolları anlatılıyor. 3.0 dan 3.2 sürümüne de geçiş yapabilirsin. Fakat 3.2.0 sürüm yükseltmesinde sorun yaşayanlar oluyor ki ben de yaşadım. Bu başlığı da inceleyebilirsin.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Malesef hepsini inceledim ve uyguladım. Hatta burada yayınlanmadan önce phpbb.com üzerinde incelemiştim.

Neler yaptım

* Siteyi önce 3.0.11'den 3.0.14'e güncelledim. 3.2.0 ile güncelleme denedim olmadı. Şu an forum yönetim panelinde versiyon olarak 3.2.0-dev görünüyor ancak STK çalıştırdığımda "Sürümünüzü belirleyemedik" yazıyor. Hem 3.0.11 hem de 3.2.0 seçilebilir olarak görünüyor. İlginç bir durum. Sanırım bir kısmı güncellenmiş.

* style_path hatasından dolayı Forumdaki prosilver haricindeki tüm temaları sildim. Hem 3.0.14 hem de 3.2.0 ile güncelleme denedim ama gene olmadı.

* 3.2.0 sunucuda kuruluyor o yüzden sunucu ile ilgili tüm olumsuzlukları atlıyorum.

Bir yerde küçük bir ayrıntı var mutlaka ama henüz bulamadım.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Başka bir forumu 3.08'den 3.2'ye sorunsuz güncelledi. Bu forumda sorun var.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

İsterseniz 3.2.0 yerine 3.1.x son sürüme (3.1.10 du sanırım) geçiş yapmayı deneyin. 3.0.x den 3.1.x geçişte bi problem yaşamamıştım fakat 3.2.0 geçişte bende de ufak bi sorun oluşmuştu.

Tabi 3.1.x geçişi yaparken 3.0.x veritabanı yedeğinizi kurmanız gerekli, 3.2.0 yükseltmesi yaparken veritabanı güncellenmiş olabilir.

Umarım sorunu kısa sürede halledersiniz. Benim de bu konularda teknik bilgim kısıtlı olduğu için fazla yardımcı olamıyorum. Tecrübeli arkadaşlar umarım bi çözüm yolu sunabilir.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

cache/ dizinini boşaltmayı denediniz mi?

cache/ dizini içerisindeki .htaccess ve index.html dosyaları dışındaki her şeyi silin ve ardından tekrar sürüm yükseltmeyi deneyin.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Teşekkürler copyas. Tümünü denedim. Aşama aşama 3.0.14'ten itibaren 3.1 ve diğerlerini denedim. 3.0.14'te doğrudan install/ içerisindeki database ubdate linki çalıştırıldığı için güncellendi diyor ama üstte öncesi sürüm başlığında 3.2 yazıyor. Sanırım kısmi bir güncelleme olmuş o nedenle sorun çıkıyor.

ESQARE teşekkürler onu her deneme öncesi yapıyorum. Sadece cache değil güncelleme ile dosya eklenen tüm klasörlerde aynı işlemi yapıyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Her ihtimale karşı eskiye dönebilmek için öncelikle her şeyin yedeğini alıp, phpMyAdmin'den phpbb_migrations tablosunun içeriğini boşaltıp tekrar dener misiniz?

Dikkat: Sakın tabloyu silmeyin, sadece tablonun içeriğini boşaltın.

phpMyAdmin yoksa ya da başka SQL tablo görüntüleme ve düzenleme programı kullanıyorsanız SQL sorgu komutuna şunu yazmanız gerek:

Kod: Tümünü seç

TRUNCATE TABLE phpbb_migrations;
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

"phpbb_migrations" tablosunu boşaltınca güncelleme gerçekleşti.
ESQARE Teşekkürler. Beni günlerce sürecek işkenceden kurtardın. Localhostta denedim işe yaradı.
forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Ancak diğer güncellenen forumlara göre bir fark ortaya çıktı. "ext" klasörüne eklenti eklediğimde "EKLENTİ YÖNETİMİ" yönetim panelinin açılmadığını farkettim. "phpbb_migrations" tablosu diğer forumlarla aynı boyutta o tablo ile bir bağlantısı olabilir mi?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Önbellek temizliği yaptınız mı? phpbb_migrations tablosu dönüştürme verilerini kullanır.
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Temizledim ancak sonuç değişmedi. Sadece stiller görünüyor.
Diğer forumlarda sorun olmadı.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Bahsettiğiniz Eklenti Yönetimi nasıl açılmıyor? Hata mı veriyor? Sekme mi görüntülenmiyor? Ekran görüntüsüne bakabilir miyiz?
Resim

forumBB3
Kayıtlı Kullanıcı

Eklenti Yönetimi
Eklenti Yönetimi
Sekme olarak görünmüyor

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir