[Çözüldü] 3.0.0'dan 3.0.1'e yükseltme nasıl oluyor

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

[Çözüldü] 3.0.0'dan 3.0.1'e yükseltme nasıl oluyor

Mesaj gönderen blogcu forum »

Arkadaşlar ben yeni olduğum için bu forum konularında pek bilmiyorum(hatta hiç). Yükseltme işlemi galiba otomatik oluyor ama onlarda da sorunla karşılaşanlar olmuş. Forumda aradığımda gördüm. Yalnız bu konu hakkında ben mi karşılaşmadım yoksa forumda mı yok bilemedim onun için başlık açtım.

eğer güncelleme işini açıkça anlatacak olan varsa esirgemesin. ha daha önceden paylaşıldı da ben bulamadıysam linki versin. Çünkü değişiklikler yapmak istiyorum forumda ama yükseltince bazıları da kaybolacak. Mecbur 3.0.1'e yükseltmem gerek.

şimdiden teşekkürler
blogcu
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: 3.0.0'dan 3.0.1'e yükseltme nasıl oluyor

Mesaj gönderen malt »

Hatırladığım kadarıyla;

Güncelleme dosyasını indir, hosta upload et, sonra ilk kurulumda yaptığın gibi www.siteismi.com/install adresine gir. Orada kur yerine güncelleme sekmesine tıkla. Sonrasında ise sistem seni yönlendiriyor.
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

ben kurulumu hostta hazır olandan yaptığım için ve onuda arkadaş hallettiği için bilmiyordum;) hosta dediğin ftp'den mi? diğer dosyaların üzerine mi nereye :roll: peki bu "Sonrasında ise sistem seni yönlendiriyor." türkçe olarak mı?
ne çok soru sordum be :P
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:ben kurulumu hostta hazır olandan yaptığım için ve onuda arkadaş hallettiği için bilmiyordum;) hosta dediğin ftp'den mi? diğer dosyaların üzerine mi nereye :roll: peki bu "Sonrasında ise sistem seni yönlendiriyor." türkçe olarak mı?
ne çok soru sordum be :P
Merhaba,

:arrow: - phpBB 3.0.0'dan 3.0.1 sürümüne Otomatik Güncelleme Paketi

:idea: Bu paketteki install klasörünü FTP'den ana klasörünüze gönderip, www.siteniz.com/install olarak çalıştımayı deneyiniz...

Hiç denemedim ama sanırım Türkçe desteği yok...

Takıldığınız yer olursa sorabilirsiniz....

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Eğer güncelleme paketi Türkçe'yse Türkçe destek oluyor. Benim güncelleşme yaptığımda Türkçe paket vardı. Korkulacak bir iş değil. ;)
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

şöyle birşey yapsam. mesela otomatik güncelleme paketine, turkcelestırılmıs tam pakettekı aynı dosyalarla yerlerını degıstırıp sonra otomatık guncellemeye baslasam. olabilir mi ki? çünkü bazı kelimeleri bilmemem(ing pek bilmiyorum da :lol: ) ve yanlış birşey yaparsam herşeyi elime yüzüme bulaştırabilirim :roll:
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:şöyle birşey yapsam. mesela otomatik güncelleme paketine, turkcelestırılmıs tam pakettekı aynı dosyalarla yerlerını degıstırıp sonra otomatık guncellemeye baslasam. olabilir mi ki? çünkü bazı kelimeleri bilmemem(ing pek bilmiyorum da :lol: ) ve yanlış birşey yaparsam herşeyi elime yüzüme bulaştırabilirim :roll:
O şekilde daha değişik durumlar ortaya çıkabilir :)

Fazla yabancı şeyler olmasa gerek... Nerede takıldınız?
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

aslında daha başlamadım. başlamadan yerimi hazırlayayım da daha kolay olsun diye demiştim dosyaları değiştirmeyi.

tamam atıyorum şimdi install dosyasını bakalım neler çıkacak karşımıza. Heyecan bastı şimdi bak :oops: :lol:

düzenleme:
ben sftpden bağlanıyorum. Onun için mi olmuyor güncelleme?
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:aslında daha başlamadım. başlamadan yerimi hazırlayayım da daha kolay olsun diye demiştim dosyaları değiştirmeyi.

tamam atıyorum şimdi install dosyasını bakalım neler çıkacak karşımıza. Heyecan bastı şimdi bak :oops: :lol:

düzenleme:
ben sftpden bağlanıyorum. Onun için mi olmuyor güncelleme?
Herhangi bir FTP programı kullabilirsiniz... Sorun çıkacağını sanmıyorum...

Sonucu belirtirseniz sevinirim...
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

güncelleme evet türkçeymiş buna sevindim ama ftp'den otomatık guncelleme ıslemı ıcın gırdıgım bılgılerden baglantı kurulamadı dıyo. (guncelleme işlemi içindeki bağlantıdan bahsediyorum) :cry:
blogcu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

blogcu forum yazdı:güncelleme evet türkçeymiş buna sevindim ama ftp'den otomatık guncelleme ıslemı ıcın gırdıgım bılgılerden baglantı kurulamadı dıyo. (guncelleme işlemi içindeki bağlantıdan bahsediyorum) :cry:
kökdizin/config.php içindeki bilgilerden yararlanarak bağlantının doğru bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz...

Hata olarak ne veriyor kurulum esnasında... Hangi aşama hatalıymış?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Güncelleme dosyalarını upload etmenin 2 yolu vardı galiba. Biri güncelleme sırasında gerekli yerlere Ftp kullanıcı adı ve şifreyi yazmak. Diğeri de güncellenen dosyaları indirip elle httpdocs klasörüne upload etmek. Ben elle yapılanı tercih etmiştim. Çünkü diğer şekilde bağlantı kurulamadı hatası alıyordum. Size de elle upload etmenizi öneririm. :wink:
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

VSaBaH yazdı:
blogcu forum yazdı:güncelleme evet türkçeymiş buna sevindim ama ftp'den otomatık guncelleme ıslemı ıcın gırdıgım bılgılerden baglantı kurulamadı dıyo. (guncelleme işlemi içindeki bağlantıdan bahsediyorum) :cry:
kökdizin/config.php içindeki bilgilerden yararlanarak bağlantının doğru bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz...

Hata olarak ne veriyor kurulum esnasında... Hangi aşama hatalıymış?
tamam dosyaya bakarım ;)
malt yazdı:Güncelleme dosyalarını upload etmenin 2 yolu vardı galiba. Biri güncelleme sırasında gerekli yerlere Ftp kullanıcı adı ve şifreyi yazmak. Diğeri de güncellenen dosyaları indirip elle httpdocs klasörüne upload etmek. Ben elle yapılanı tercih etmiştim. Çünkü diğer şekilde bağlantı kurulamadı hatası alıyordum. Size de elle upload etmenizi öneririm. :wink:
evet bende aynı hatayı aldım. İndirdim de dosyaları ama baya çokmuş :D neyse bakarım akşama artık
blogcu
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

blogcu forum yazdı:evet bende aynı hatayı aldım. İndirdim de dosyaları ama baya çokmuş :D neyse bakarım akşama artık
O dosyaların çokluğu önemli değil. Sen onu olduğu gibi seç, forum klasörüne at. Orda farklı dosyalar değişecektir zaten. :wink:
Kullanıcı avatarı
blogcu forum
Kayıtlı Kullanıcı

tamam o dosyaları direk phpbb forumun oldugu klasöre atıcam öyle mi yani hepsini birden :?:

ne çok soru sordum be :lol:
blogcu
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir