Özel profil alanı oluşturma

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
o_f_t
Kayıtlı Kullanıcı

Özel profil alanı oluşturma

Mesaj gönderen o_f_t »

normal bir özel profil alanı oluşturmak istiyorum fakat durmadan
"Alan adı sadece a-z arası, tümü küçük harf ve _ işaretini içerebilir" uyarısı veriyor.Bunun sebebi ne olabilir.
Alan adını küçük yazdım olmadı.Türkçe karakter kullanmadım yine olmadı.
Amacım Profilde örn: " Bölüm: Bilgisayar Mühendisliği" gibi seçmeli yapmak istiyorum
o_f_t
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Özel profil alanı oluşturma

Mesaj gönderen o_f_t »

Yardımcı olacak var mi?Forumda aradım bu konuda bilgi veren yoktu.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Geçen hafta Şubatın 20 sinden beridir siteme 10-15 spam bot üye olmuş onları engellemek isterken bende aynı sorunla karşılaştım ama kolayca hallettim.. Sanırım boşuksuz küçük harfle yapmıştım bir bakayım sonucu yine yazarım..

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 271
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

ALAN ADI nı Muhendislik gibi Türkçe karakter olmayan bişeyler yap. ve NOKTA . kullanma..

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 273
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
o_f_t
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen o_f_t »

Tmm istediğim gibi yaptım.Fakat forumda msj yazınca Kişinin profilinde gözükmüyor.Seçeneklerin hepsini seçtim yinede olmadı.
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

o_f_t yazdı:Tmm istediğim gibi yaptım.Fakat forumda msj yazınca Kişinin profilinde gözükmüyor.Seçeneklerin hepsini seçtim yinede olmadı.
aynı soruna bende sahibim çözümü nedir acaba Önbellek temizliği felan da temizledim herşeyi yaptım ama yok olmyo nedense :S.
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocksenn »

o_f_t yazdı:normal bir özel profil alanı oluşturmak istiyorum fakat durmadan
"Alan adı sadece a-z arası, tümü küçük harf ve _ işaretini içerebilir" uyarısı veriyor.Bunun sebebi ne olabilir.
Alan adını küçük yazdım olmadı.Türkçe karakter kullanmadım yine olmadı.
Amacım Profilde örn: " Bölüm: Bilgisayar Mühendisliği" gibi seçmeli yapmak istiyorum
Öncelikle;

Yönetim Kontrol paneli >>> Genel >>> Pano Özellikleri

Bölümünde, sistem kaynakları kısmıda,
  • Üye listesinde özel profil alanları göster:
    Profillerde özel profil alanlarını göster:
    Konularda özel profil alanlarını göster:
Bunların hepsi evet olarak işaretlenmeli.

Özel Profil Alanları oluşturmak :

Yönetim Kontrol Paneli >>> Kullanıcılar ve Gruplar >>> Özel Profil Alanları

Penceremizde, boşluğa oluşturmak istediğiniz alanı adını yazıyoruz,
üzerinde rakamlar yazan açılır menüden oluşturmak isteğimiz alanın şeklini seçiyoruz ve yeni alan oluştur butonuna basarak hesap alanını gir penceresine geliyoruz.

Örnek olarak BÖLÜM diye bir alan oluşturacağız, açılır menüden tek satır yazı alanını seçtik, ve Yeni alan oluştur butoua bastık.

ALAN KİMLİĞİ kısmına Yazacağımız alanımızı Türkçe karakter içermeden yazıyoruz,

Örnek; BÖLÜM Kelimesini BOLUM diye yazıyoruz,

Diğer alnaları kendiize göre ayarlayın.

DİL ÖZEL SEÇENEK kısmına BÖLÜM kelimemizi TÜRKÇE (Türkçe karakter içeren) olarak yazıyoruz
Alan açıklamasınıda yazıp, Varsayılan değer kısmını ise boş bırakın.

Hesap tipine özel seçenek kısmını kendinize göre ayarlayın,
dile özel seçenek butonu ile ilerleyin,
gelen ekranda kullanıcıların göreceği yazı ve açıklamasını yazın (Türkçe karakter kullanarak)

Kaydet diyerek bitiriyoruz.
Zamana Güzellik Kat!
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

malesef sonuç aynı :S...
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Bu konuda sorun yukarda anlattığım gibi yapılıyor,

ya sen eksik yapıyorsun ya temandan kaynaklı ya da herhangi bir modifikasyon etki ediyor olabilir,

bunu görmek için bire bir bakmak lazım, eğer istersen ÖM gönder bakalım birlikte...
Zamana Güzellik Kat!
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

rocksenn yazdı:Bu konuda sorun yukarda anlattığım gibi yapılıyor,

ya sen eksik yapıyorsun ya temandan kaynaklı ya da herhangi bir modifikasyon etki ediyor olabilir,

bunu görmek için bire bir bakmak lazım, eğer istersen ÖM gönder bakalım birlikte...
uğraşın için teşekkür ederim şimdi çözdüm problemi problem şu seçenekten kaynaklanıyor.
Başlık görüntüleme ekranında göster:
Eğer bu seçenek aktif edilirse, alan başlık ekranında mini-profil içerisinde gösterilecektir.

bunun işaretli olması gerekiyormuş...
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle;

Yönetim Kontrol paneli >>> Genel >>> Pano Özellikleri

Bölümünde, sistem kaynakları kısmıda,
  • Üye listesinde özel profil alanları göster:
    Profillerde özel profil alanlarını göster:
    Konularda özel profil alanlarını göster:
Bunların hepsi evet olarak işaretlenmeli.

Özel Profil Alanları oluşturmak :

Yönetim Kontrol Paneli >>> Kullanıcılar ve Gruplar >>> Özel Profil Alanları

Penceremizde, boşluğa oluşturmak istediğiniz alanı adını yazıyoruz,
üzerinde rakamlar yazan açılır menüden oluşturmak isteğimiz alanın şeklini seçiyoruz ve yeni alan oluştur butonuna basarak hesap alanını gir penceresine geliyoruz.

Örnek olarak BÖLÜM diye bir alan oluşturacağız, açılır menüden tek satır yazı alanını seçtik, ve Yeni alan oluştur butoua bastık.

ALAN KİMLİĞİ kısmına Yazacağımız alanımızı Türkçe karakter içermeden yazıyoruz,

Örnek; BÖLÜM Kelimesini BOLUM diye yazıyoruz,

Diğer alnaları kendiize göre ayarlayın.

DİL ÖZEL SEÇENEK kısmına BÖLÜM kelimemizi TÜRKÇE (Türkçe karakter içeren) olarak yazıyoruz
Alan açıklamasınıda yazıp, Varsayılan değer kısmını ise boş bırakın.

Hesap tipine özel seçenek kısmını kendinize göre ayarlayın,
dile özel seçenek butonu ile ilerleyin,
gelen ekranda kullanıcıların göreceği yazı ve açıklamasını yazın (Türkçe karakter kullanarak)

Kaydet diyerek bitiriyoruz.
Evet arkadaşlar bu konunun çözümü yukarda belirttiğim gibi, SüKûT dediği gibi işe en yukardan başlayın...
Zamana Güzellik Kat!
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

rocksenn yazdı: Evet arkadaşlar bu konunun çözümü yukarda belirttiğim gibi, SüKûT dediği gibi işe en yukardan başlayın...
birde şöyle bi sorun olacak http://phpbbturkey.com/forums/viewtopic ... 21#p106421 o konuda da belirttim gerçi ama gıyaben değer atama gibi bi işlem yapamıyomuyuz acaba yani tüm kullanıcılarda otomatik olarak seçili olacak bi seçenek ayarlayamıyormuyuz?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Edit : Aktif başlıkları gösterme seçeneği ile ilgili bir cevap yazmıştım ama haklısın. O konu başka imiş teşekkürler hatırlattığın için. O an aceleyle gözümüzden kaçmış demek ki. Özel profil alanlarında soruyu yazdıktan sonra altında tıklanabilecek kutucuklar koyulmuş. Bazı tıklamalar diğer tıklamaları etkileyebiliyor onun için denemeye yanılma yoluyla kendine en uygun yöntemi bulabilirsin. . Mesela ben kendim üye profilinin altına Kayıtta sorulacaklar kısmına kendisini tanıtan yazı ekletiyorum ama o bir daha o metni görmezken ben onun profiline her bakışımda Özel Admin Notu başlığıyla açtığım alanda onun kendi yazdığı artı benim onun hakkındaki düşüncelerimden oluşan koca bir metin görebiliyorum bu çok güzel uygulama sayesinde..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 476
En son Ademx33 tarafından 08.09.2012, 11:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

Ademx33 yazdı:Yukarıdaki sorununuzda özel profil alanına eklediğiniz bilginin gözükmemesi olarak söyleyince karışıklık olmuş sanırım. Çünkü hatayı orada farketmişsiniz aslında bu tıklama nın otomatik her sayfada olması gerekiyor belki ileride düzeltebilirler. Aynı sorunu ben de yaşamıştım daha önce. Uzun uğraşlar sonucu bulabilmiştim aynen senin gibi. Bir bak istersen. Güzel resimli olarak olayı anlattım çok kişinin işine yaradığına eminim çünkü böyle sorular geldikçe oraya yönlendiriyordum.. Gizlenen konuyu aktif başlıklar arasında göstermeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 476
Sizin dediğiniz başka bişey benim dediğimle alakası yok..
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir