Spam üyelik ve mesajlar

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
spasso
Kayıtlı Kullanıcı

Spam üyelik ve mesajlar

Mesaj gönderen spasso »

Arkadaşlar forumuma korkunç derecede spam üyelik ve mesaj olayı dadandı. Lanet etmiş durumdayım forumumuzun üyelik bölümünü durdurmak zorunda kaldık. Her gün 50'ye yakın saçma sapan otomatik üyelikler geçekleşiyor ve abuk subuk mesajlar ve web sitesi reklamları yapılıyor ve hep yabancı dilde. Bunun bir eklentisi veya koruması yok mu biri lütfen yardım etsin. :cry:
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Spam üyelik ve mesajlar

Mesaj gönderen rocksenn »

En basit ve etkili yöntem özel profil alanları oluşturmak, bunu kayıtta mecburi yapabilirsin (Özellikle spam botların sevmediği Türkçe karakterler kullanarak onların kayıt olmasını dolayısı ile spam mesaj yazmalarını engellersin)

Spam botlar ve spam mesajları için aşağıda verdiğim bağlantıları incele;

Spam Botlardan Kurtulmak İçin :arrow: viewtopic.php?f=60&t=19214&p=102192&hil ... ye#p102192 (önerilir)

ya da

Bir modifikasyon :arrow: viewtopic.php?f=34&t=16599&p=88622&hili ... Cye#p88622
Zamana Güzellik Kat!
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Özel profil alanları, capcha, recapcha, soru sorma vs. hiç birisi şuanda tam olarak işe yaramıyor. Nasıl bir bot yaptılarsa tüm engelleri aşıyor. Her gün onlarca yabancı kaynaklı bot gelip üye oluyor ve yüzlerce spam mesaj bırakıyor. Şuanda phpbb.com başta olmak üzere bildiğim tüm sitelerde aynı sorun var. Muhtemelen yeni bir güncelleme gelecektir kısa zaman içinde. Her gün üye yasakla, gönderdikleri mesajları sil muhabbeti fena halde can sıkıcı olmaya başladı. Ben şahsen foruma üyeliği moderatör onaylı yapmak zorunda kaldım, sırf bu nedenden dolayı.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Ben bir soru bir de recaptcha yapmıştım. Siteme kimse gelip gitmez olunca spamcilerin mesaj atmasını açmak zorunda kaldım.. Yoksa gelen giden yok.. En azında günlük bir mesaj atılması lazım :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 449
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
VeLiDeSiDeRo
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VeLiDeSiDeRo »

Aynı sorun bendede oldu.Bende sizin aldığınız önlemleri aldım.Yeni üyeleri filan yönetici tarafından onaylamayı denedim.Fakat aşırı birikme oldu.Son çare bu başlığı bulup okudum.Kayıt esnasında 5 tane gereklı doldurulması gereken alan yaptım "şimdilik" durdu.Umarım dahada olmaz...paylaşım için sağolun..
Fazlada şey yapmamak lazım...
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir