Resim Yükletme modu - Ressim.net v1.3 - 7 dilde upload

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Resim Yükletme modu - Ressim.net v1.3 - 7 dilde upload

Mesaj gönderen kuaza »

Konu guncellendi >>> yeni versiyon 1.3

Arkadaslar bu modu epeydir hazirlamak istiyorduk, bu gune nasip oldu. desteginden oturu akansu kardesime cok tesekkur ediyorum..

Modla ilgili bir kac resim: Prosilver

Demo resim subsilver2 (mavilim): http://www.ressim.net/show.php/91083_re ... 3.jpg.html
Demo resim Prosilver: http://www.ressim.net/show.php/91084_re ... r.jpg.html

arkadaslar gelen oneriler uzerine gelistirilebilir bir mod. hazirlamak 3 saatimi aldi :)

mod gecmisi:
** dil kismini biraktim, bu sayede bir cok kullaniciya ulasabilirsiniz, ve yabanci forumlarda da kullanilabilir..
bir
** simdilik logo duruyor, bir kac istek geldi kaldirabilirim
** ayni anda birden fazla resim ekleyebilmek icin yeni alan ekleniyor
** yukleme bittikten sonra cikan kod bolumunde yeniden yukle secenegi ekleniyor

1.3 versiyonunda
kaydirma cubuklari kaldirildi
subsilver2 temalari icinde eklendi

arkadaslar siz bu eklentiyi kurduktan sonra yapacagim guncellestirmelerde asla yeniden edit yapmayacaksiniz, butun guncellemeler kendi hazirladigim dosyalarda yapilacagi icin sizede aynen yansiyacaktir..

Yeni Mod: 1.3 versiyonu
ressim mod v1.3.rar
Yeni Mod: 1.3 versiyonu
(8.51 KiB) 726 kere indirildi
Modx formatinda kurulum icin indirin: http://rapidshare.com/files/231504169/r ... t-Modx.rar
Modx hazirlayan: EsmerÖzcan tesekkurler

mod'u indirin 1.2 eski versiyon, onerilmez: dosyayi sildim (indirilme 5)
lutfen elestiri ve yorumda bulunun, gelistirilmesi yonunde dusuncelerinizi paylasin..
En son kuaza tarafından 11.05.2009, 01:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Resim Yükletme modu - Ressim.net v1.2 - 7 dilde upload

Mesaj gönderen kuaza »

arkadaslar yan cubuklari kaldirinca boyle oluyor..

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

sizce boyle kalmasi dahami guzel olur tasarim acisindan ?
kerim usta
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kerim usta »

Başarılarınızın devamını dilerim.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

tesekkurler indirenler icin, ve usta sanada.. bu eklentiyi gelistirmemede bana yardimci olun lutfen, indirme cubuklerini aktif etmelimiyim? aktif etmedigimde daha guzel gorunuyor, sitenin bir parcasi gibi.. subsilver alt yapili temalar icinde entegre hazirladim yakinda komple guncelleme ve yeni dosyalari yukleyecegim..
kerim usta
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kerim usta »

kuaza yazdı:tesekkurler indirenler icin, ve usta sanada.. bu eklentiyi gelistirmemede bana yardimci olun lutfen, indirme cubuklerini aktif etmelimiyim? aktif etmedigimde daha guzel gorunuyor, sitenin bir parcasi gibi.. subsilver alt yapili temalar icinde entegre hazirladim yakinda komple guncelleme ve yeni dosyalari yukleyecegim..
Yan çubukları kaldırdığınızda daha güzel duruyor.Çok fazla bir eksisi yoksa en güzeli diye düşünüyorum.Sadece en istemediğim şey yüklenen resimlerin belli bir süre sonra kaybolması veya yerine çeşitli resimler çıkmasıdır.Belli bir süre sonra bakıyorsunuz yüzlerce resim olan bir konu boş bir konu oluyor.Takip edebildiğim kadarıyla siz bu işe gönül verdiniz ve sonuna kadar gitmeyi düşünüyorsunuz.Yabancı siteler yerine sizin sitenizi kullanmak bana gurur verecektir.Lokalde test işlemi sonrasında modunuzu deniyeceğim.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

yeni dosyalari ekledim subsilver temelari icinde yeni dosya eklendi ve anlatim guncellendi. eski dosyalari kullananlar yeni dosya icerisinden cikan guncellestirme text dosyasini okusunlar..

Usta: tesekkurler kardesim, epeydur bu islerin icindeyim , forum sitemde var ve demek istedigini cok iyi anladim, bu sebeple bu ise gercekten emek vermis bir insanim, kesinlikle kar amacimiz yok, silinmeyeceginin garantisini verebilirim, cok kotu bir ihtimal olmadigi surece. zaten her gun yedekleniyor dosyalar, bu konuda endiseniz olmazin..

yeni dosyalari ekledim, onlari deneyin, cubuklari kaldirdim :)
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Resim Yükletme modu - Ressim.net v1.3 - 7 dilde upload

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Güzel bir mod elline saglik ben bide temama göre genislettim cok güzel oldu :)

ama yükledikten sonra tek iki özellik oluyor yanda cubuk yaparak diger özellikleride ekliyebilirmisin galiba ilk sürümde vardi =)

akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
piyanistsb2
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen piyanistsb2 »

kuaza çok güzel bir mod olmuş ellerine sağlık
YAŞASAM MI? ÖLSEM Mİ?
KARAR VERMEK ZOR!!!!!

kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

tesekkurler ozcan modx uyarlaman ve yorumun icin.. ilk mesaja ekledim..
tesekkurler piyanist yorumun icin..

o kenar cubuklarini tamamen size birakiyorum, eger kenar cubuklarini aktif etmek isterseniz asagidakileri yapin, hallolacaktir..

Ac: styles/prosilver/template/posting_upload_body.html
Ac: styles/subsilver2/template/posting_upload_body.html
bul:

Kod: Tümünü seç

scrolling="no"
Degistir:

Kod: Tümünü seç

scrolling="yes"
boylece cubuklari acmis olacaksiniz ve asagiya dogru cekerek diger kodlarida alabileceksiniz.

asagiya cekince goreceginiz kodlar:
websitesi kodlari
direkt link kodu
ve istatistikleri, oylari gorebileceginiz ressim.net uzerindeki kodlar..

Ayrica arkadaslar baslikta 7 dil yazdim ama, sitede kullanilan dil sistemi gelistikce sizin sitelerinizde de bu dil orani artacaktir, bu sayede bir cok kullaniciya ulasabilirsiniz..

planlanan eklenecek diller: ispanyolca, ukrayna, rusca...
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

bir kaç onerim var yapılması kolaymı olur zormu bilemem ama başka bir ornekleri vardı

önerim : resim upload yapıldıkdan sonra resim linkini otomatik olarak editöre [img]resim[/img] olarak aktarması
ve tek tek upload değilde coklu upload olması cok daha iyi olur. orjinal sitrsinde 1 den fazla resım upload yapılabiliyor.
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

yorum icin tesekkurler. benim aklimda ilk once fazla alan yerlestirmek vardi. orjinal sitesinde goreceginiz gibi yeni alan ekle linkine tikladiginizda yeni alanlar ekleniyordu, bu mod icinde yapacaktim ancak kenar cubuklarini aktif etmem gerekiyor cunku yeni alan eklendiginde asagiya dogru sayfa genisliyor, bu sebeple hala kararsizim kenar cubuklarinin aktif edilmesi konusunda, bazi arkadaslar boyle iyi diyor, bu konuda gercekten celiskideyim, beni bu celiskiden kurtarin arkadaslar ve bu modu tam istenilen bir sekile getirelim..

Yeni alan Ekle bolumu yaparsam sitelerde kullanilan mod icin kenar cubuklarini acmak gerekecek, eger bu konuda hem fikir olrusak ve cogunluk da uygun gorurse gerekli guncellemeler icin calismaya baslayayim ben..
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

arkadalar modu guncelliyorum
yeni ozellikler:

1-ayni anda 1den fazla resim yuklenebilecek (ister 50 ister 100)
2-yeni alan ekle butonu eklenmistir(orjinal sitedeki gibi)
3-birden fazla eklenen resimlerin kodlarindan sonra en altta toplu kod alani eklenmistir. bu sayede tek tek kopyalama derdinden kurtariyoruz sizi.

bu modu gelistirme islemi nerdeyse bitti, geriye tek eksik kaldi arkadaslar oda yuklenen resimlerin kodlarini mesaj alanina yapistirma islemi icin buton hazirlamak. bu konuda yardim edebilecek arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum..

ve bu modda guzel bir sey var, ben guncelleme yaptikca, bu modu kullanan siteler fazla bir edit yapmiyorlar, yani guncellestirmeleri ressim.net uzerinden yapiyorum, buna ozel bir cok dosya hazirladim ve 3-4 saatin sonunda bitirebildim hala gelistirmeyede devam ediyorum. boylece bu modu kuran siteler her versiyonda tekrar guncellemek zorunda kalmiyorlar, en azindan farkli bir uygulama olmadigi surece. ileride kopyalama ozelligi ekleyecegiz eger bunu yapabilirsek gercekten super olacak..
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

kuaza yazdı:yorum icin tesekkurler. benim aklimda ilk once fazla alan yerlestirmek vardi. orjinal sitesinde goreceginiz gibi yeni alan ekle linkine tikladiginizda yeni alanlar ekleniyordu, bu mod icinde yapacaktim ancak kenar cubuklarini aktif etmem gerekiyor cunku yeni alan eklendiginde asagiya dogru sayfa genisliyor, bu sebeple hala kararsizim kenar cubuklarinin aktif edilmesi konusunda, bazi arkadaslar boyle iyi diyor, bu konuda gercekten celiskideyim, beni bu celiskiden kurtarin arkadaslar ve bu modu tam istenilen bir sekile getirelim..

Yeni alan Ekle bolumu yaparsam sitelerde kullanilan mod icin kenar cubuklarini acmak gerekecek, eger bu konuda hem fikir olrusak ve cogunluk da uygun gorurse gerekli guncellemeler icin calismaya baslayayim ben..
yeni alan ekle linkine tikladiginizda kenar cubukları cıkması normaldir tıklamayınca zaten gorunmeyecekki
bence sorun yok eline saglık tek bir şey kaldı upload edilen resimler otomatik ekrana yapışırsa cok harika olacak
clients
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen clients »

şu modu incelersen sanırım upload edilen resimlerin editore eklenmesini sağlayabilirsin
bu modu phpbb2 de denemiştim upload edilen resim otomatik olarak editore ekleniyor.
http://www.postimage.org/mod.php
kuaza
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kuaza »

tesekkurler client, bu son ozellikten sonra cok iyi olacak, onu arastiriyorum, verdigin modu inceleyecegim..
sagolsun ercanda yardim edecek, bu konuda herkes yardim edebilir :) o ozelligide halledince tamamdir :)
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir