[MOD] [3.0.x] Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question v1.2.0

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

[MOD] [3.0.x] Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question v1.2.0

Mesaj gönderen VSaBaH »

MOD İsmi: Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question [1.2.0]

MOD Tanıtımı: Görsel doğrulama kodunu aşan botlara karşı kayıt alanında YKP'den ayarlanabilen bir soru sorulmasını sağlar. Yabancı botlara karşı Türkçe sorulacak bir soru etkili olacaktır.
MOD Sürümü: 1.2.0
MOD Yazarı: CoC
phpBB Sürümü: phpBB 3.0.4
phpBB.com Tanıtımı: http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=645075

:!: :!: [ MOD İndir ] :!: :!:
[Alternatif İndirme Adresi Ektedir]
Dosya ekleri
AntiBotQuestion.zip
Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question v1.2.0
(32.81 KiB) 565 kere indirildi
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [3.0.4] Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question v1.2.0

Mesaj gönderen akansu »

Sağol Volkan ama aslında bu iş için MOD yazmaya gerek yoktu.

Yönetim Panelinden Özel Profil Alanı oluşturarak aynı işlemi yapabiliyoruz. Yani phpbb3'de varsayılan olarak bu özellik mevcut. Bazı kullanıcılar Özel profil yaratmakta zorlabilir ancak birkaç deneme yapılırsa hemen kavranılır.Olmadı resimli anlatım hazırlarız.

Birkaç sitede uyguladım kesinlikle işe yarıyor.Başka bir Anti-Bot MOD olayına gerek kalmıyor.
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Kullanıcı avatarı
ogzblgnr
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ogzblgnr »

bu modu kurduğum günden beri hiçbir bot üye olamadı forumuma.
herkese tavsiye ederim.
artık phpBB ile ilgilenmediğim için bu forumda aktif değilim.
Hotboy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hotboy »

Çok sağol arkadaşım kurdum ve sorunsuz çalışıyor. Paylaşımın için teşekkürler.
http://www.tecktonikturkey.com

Türkiye'nin Tecktonik Dans Portalı
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

akansu yazdı:Sağol Volkan ama aslında bu iş için MOD yazmaya gerek yoktu.

Yönetim Panelinden Özel Profil Alanı oluşturarak aynı işlemi yapabiliyoruz. Yani phpbb3'de varsayılan olarak bu özellik mevcut. Bazı kullanıcılar Özel profil yaratmakta zorlabilir ancak birkaç deneme yapılırsa hemen kavranılır.Olmadı resimli anlatım hazırlarız.

Birkaç sitede uyguladım kesinlikle işe yarıyor.Başka bir Anti-Bot MOD olayına gerek kalmıyor.
Haklısın ama Yönetim Paneli'nden kolaylıkla kontrol edilebilmesi belki avantaj sağlayabilir. Bir defa kuruyorsunuz ve sonra kolaylıkla müdahale edebiliyorsunuz. Kullanmak isteyen arkadaşlarım olabilir o yüzden duyurma gereği duydum.

Şuan bir sorunum yok spamlarla ilgili olarak ama olursa ben de düşünürüm bunu kurmayı. :)
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Forumda bir tane özel profil alanı oluşturdum. Ondan önce ayda 1-2 tane spam üye geliyordu. Kurduktan sonra ise bir tane bile spam üye görmedim. Belirtmekte yarar var.

Bu spam üye Smf'de çok can sıkıyor. Günde onlarca spam üyenin geldiği yerler var. Ne anti-bot question işe yarıyor ne de başka birşey.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

malt yazdı:Forumda bir tane özel profil alanı oluşturdum. Ondan önce ayda 1-2 tane spam üye geliyordu. Kurduktan sonra ise bir tane bile spam üye görmedim. Belirtmekte yarar var.

Bu spam üye Smf'de çok can sıkıyor. Günde onlarca spam üyenin geldiği yerler var. Ne anti-bot question işe yarıyor ne de başka birşey.
SMF'de işe yaramamasının sebebi nedir? Türkçe bir soru yazdığınızda hangi forum sistemi olursa olsun yabancılar cevap veremez. Mantıken böyle olması gerekmez mi?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Ben bu yıl içerisinde kısa bir süreliğine Smf'ye geçiş yapmıştım. Tabi hal öyle olunca destek sitelerinde mod/eklenti için uzun zaman geçirdim. En gelişkin anti question modu bile bir süre sonra işe yaramaz hale geliyordu. Bu spam botlar bir şekilde aşıyorlar o engelleri.. Ayrıca bu spam botların bot değil, insan olduğunu iddaa edenler de var.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

malt yazdı:Ben bu yıl içerisinde kısa bir süreliğine Smf'ye geçiş yapmıştım. Tabi hal öyle olunca destek sitelerinde mod/eklenti için uzun zaman geçirdim. En gelişkin anti question modu bile bir süre sonra işe yaramaz hale geliyordu. Bu spam botlar bir şekilde aşıyorlar o engelleri.. Ayrıca bu spam botların bot değil, insan olduğunu iddaa edenler de var.
Evet bazı spam mesajların asıl sorumlusu insanlar olabiliyor. Ama Türkiye'nin başkenti neresidir? diye bir soru Türkçe olarak sorulduğunda cevaplayabilecek yabancı insan sayısı çok az olsa gerek. Ama bir şekilde geçen de olabilir tabii ki bilemiyorum.

Neyse konu dağılmasın :)
Hotboy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [3.0.x] Anti-Bot Sorusu / Anti-Bot Question v1.2.0

Mesaj gönderen Hotboy »

Selam arkadaşlar ben bu modu 3.0.4 te sorunsuz kullanıyordum fakat 3.0.5 e geçiğimden beri çalışmıyor. Kayıt sayfasında gözükmüyor fakat kayıt ol buttonuna tıklandığında sanki boş bırakılmış gibi anti-bot sorusu yanıtlanmadı diyor. YKP'dede gözüküyor. soruyu kapattım şu anda kayıt alınabiliyor fakat bot sorusu olmadan oluyor. 3.0.5 e nasıl uyarlarım? Şimdiden sağolun

Hotboy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hotboy »

Arkadaşlar cevabı bilen kimse yok mu ? Ayrıca görsel doğrulama sayfam bu hali aldı:

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Güncelleme sırasında değişiklik yapılan dosyalarda moda özel kodlar silinmiş olabilir. Kurulumu baştan kontrol etmenizi öneririm...

Bu arada kurulum esnasında en/ klasörü için olan dil dosyalarındaki değişikleri tr/ klasörü içine uygulamalısınız. Yoksa paneliniz bu şekilde karışık olur.
Hotboy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hotboy »

Nasıl kopyalayacağım? Tam olarak anlatır mısın ?

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hotboy yazdı:Nasıl kopyalayacağım? Tam olarak anlatır mısın ?
3.0.4'e nasıl kurduysanız aynı işlemleri 3.0.5'e de yapacaksınız ancak daha önce kurduğunuz için orada mod ile alakalı kodlar olacaktır. Olmayanları tekrar yapacaksınız. Bunu neden yapıyoruz? Şayet güncelleme sırasında kod kaybı olmuşsa tekrar düzeltmiş olacaksınız.

Paneldeki soruna gelince;

Kurulum esnasında aşağıdaki dosyalarda yaptığınız değişiklikleri;
# language/en/acp/board.php,
# language/en/ucp.php,
# language/en/common.php,
aşağıdaki dosyalar için de yapmalısınız;
# language/tr/acp/board.php,
# language/tr/ucp.php,
# language/tr/common.php,
Yalnız FIND komutlarında İngilizce açıklamaları alırsanız bulamazsınız onun için herbir değişiklik için sadece baş kısımlarını aratmalısınız. Yani şöyle;

Bu şekilde aratırsanız bulamazsınız;

Kod: Tümünü seç

'ACP_REGISTER_SETTINGS_EXPLAIN'		=> 'Here you are able to define registration and profile related settings.',
Bu şekilde aratmalısınız;

Kod: Tümünü seç

'ACP_REGISTER_SETTINGS_EXPLAIN'
Hotboy
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hotboy »

Merhaba VSaBaH ilgin için teşekkür ederim tekrar. Anti-Bot sorunumu kaldırdım fakat, Panel'imdeki sorun Anti-Bot'tan kaynaklanmıyor sanırım. "Genel/Görsel Doğrulama Ayarları" sekmesinde o sorun.

Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir