Takım Modu

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Takım Modu

Mesaj gönderen awr »

MOD adı: Takım
Yapımcı: Phpbb mood swingsten uyarlayan "mehasin"
MOD açıklaması: ACP ve UCP kontrollü bir takım modu eklentisi.. ACP'den kolaylıkla takımınızı ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.
MOD sürümü: phpBB Mood Swings 1.0.0RC1'den uyarlanmıştır.
Uyumlu olduğu sürümleri: phpBB 3.0.7- PL1 de uyarlandı 3.0.8'de sorunsuz çalışıyor.

önizleme resmi:
takim.jpg
takim.jpg (14.43 KiB) 3878 kere görüntülendi

indirme linki:
Teamm.rar
(214.88 KiB) 396 kere indirildi
not: mod uyarlama olduğu için aotumod ile kurulum yaparsanız tema dosyalarını el ile düzenlemeniz gerekir...
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Takım Modu

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Ben cs:source oynayanlar için bir forum kurdum ve profil sekmesinin altında,
Favori silahınız diye bir kısım eklemek istiyorum buna benzer olarak, buna benzer bir mod düzenleyebilirmiyiz?

Yada bu mod içerisinde resimlerle beraber hangi bilgileri değiştirmem gerekiyor ?
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Resim ekleri (resim adları) ve varsa dil dosyası ayarları ile ilgili ufak bir düzenleme yaparak kolaylıkla yapabilirsiniz.

Örnek: Fb logosu yerine x silah resmi ve Takım yazısına Silah kelimesini yazabilirsiniz.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

modu onun için tekrar uyarlamaya gerek yok sanırım bu modu kurun kurduktan sonra "ZeNaNLi"nin dediği gibi halledebilirsiniz.

yapılacak düzenleme

Teamm>root>language>tr>mods klasörünün içindeki dosyalarda takım olarak geçen ifadelerini favori silahlarınız olarak değiştirin kaydedin ve ftpde language>tr>mods içerisine atın

örnek resim
takim.jpg
kurulumu yaptığınızda ftp ana dizininizdeki images klasörünün içine teamm diye bir klasör eklenecek o klasörün içerisine istediğiniz resimleri ekleyin ki bunu acp den de yapailirsiniz acp den yüklediğiniz resimlerde images>teamm klasöründe depolanır. Language>tr>mods klasörüne gerekli düzenlemeleri yaparsanız sunucunuzda teamm veya takım ifadelerini hiçbir kullanıcı görmez.

install.xml dosyası içerisindeki language>en>common.php eklentisinin aynısını language>tr>common.php dosyasınada uyguladıktan sonra oradaki Teamm yerine ne yazarsanız profillerde ve viewtopic.html de o görünür.
common.jpg
En son awr tarafından 05.01.2011, 08:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Gayet net ve açık olmuş, paylaşım ve desteğiniz için teşekkürler.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Teşekkürler birazdan deniyeceğim.
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Modu denedim ama modu kurduktan sonra profil sekmesinin altında şu şekilde çıkıyor

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Birde ACP de ayar kısmını göremedim.
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

mehasin yazdı:...
install.xml dosyası içerisindeki language>en>common.php eklentisinin aynısını language>tr>common.php dosyasınada uyguladıktan sonra oradaki Teamm yerine ne yazarsanız profillerde ve viewtopic.html de o görünür.
common.jpg adlı dosya eki artık mevcut değil
yukarda anlattığım işlemi uygularsanız düzgün şekilde çıkar. language>en>common.php dosyasına eklediğin resimdeki kodları language>tr>common.php dosyasında en altta ki "?>" ifadesnin öncesine ekleyin ve oradaki Teamm ve Takım ifadeleri yerine ne görünmesini istiyorsanız (örneğin favori silahlarınız) onu yazın kaydedip ftp ye yükleyin.

acp görüntüleri
acp.jpg
acpt.jpg
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Dediğiniz şekilde yapmama rağmen

sitede üst kısımda

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4521: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
hatasını alıyorum, common.php dosyasının orjinalini atmama rağmen hata aynen devam ediyor ve yönetim panelin nede kendi kullanıcıma giriş yapamıyorum.

4521 satıra baktım hata satırı şu header('Content-type: text/html; charset=UTF-8');

yanlız dosya utf-8 formatında ama çözemedim.

language/tr/common.php içeriğine şöyle ekledim resimde

site adresi : http://www.piratesklan.com/

siteye giriş yaptıktan sonra gelen yönlendirme sayfası bu hatada kalıyor.
phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 2471: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /language/tr/common.php:1)
Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

language>tr>common.php dosyanı paylaşabilir misin? İnceleyelim bakalım.

Birde türkçe dosyalarını utf-8 de değilde utf-8 without BOM olarak düzenleyip kaydet.
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Dosyaları Notepad ++ programında Bom'suz olarak kaydettim attım hiçbir sorun kalmadı.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

O sorunu hallettim ama bu seferde şöyle bir olayla karşı karşıya kaldım.

Hazırladığım silah resmini /images/teamms/deagle.gif olarak attım

hatta burda görünüyor.http://www.piratesklan.com/images/teamms/deagle.gif

Daha sonra kotrol panelinden yeni ekle diyip Deagle ismini ekliyip resim yolunu belirtiyorum ama kullanıcının resminin altında silah resmi çıkmıyor.

Aşağıda örnek resim.

Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

yönetim paneline giriş yapıp genel> pano özelliklerine tıklayın
po.jpg
açılan sayfanın en altına inin ve resimdeki gibi ilk sırayı (yani modu etkinleştirme) evet yapın diğerlerini istediğiniz gibi ayarlayın muhtemelen bu ayarlar hayır olarak gelmiştir ve onun için resimler görüntülenmiyordur.
modlar.jpg
Kullanıcı avatarı
UFUKXXX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen UFUKXXX »

Hatayı buldum ben resimleri attıktan sonra resim yolunu tam olarak yazıyordum sadece silah ismi ve uzantısını yazmak yeterliymiş, gerçekten çok güzel ve düzenlenebilir bir mod olmuş, birkez kurulum yapıldıktan sonra her yöne çekilebilir.

Teşekkürler.

örnek resim: Aslında favori sihanınız kelimesi ve silah resmide çerçeve içinde olsa süper olur.

Kullanıcı avatarı
awr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen awr »

prosilver ve subsilver2 temalarını kullanıyorum kullandığım temalarda o şekilde bir çerçeve olmadığı için çerçeveye ihtiyaç duymadım. Resmin şu anda göründüğü kısımda çerçeve içinde olmasını istiyorsanız styles>temanız>template>viewtopic_body.html dosyasını notepad++ da açın orda mesajlar, kayıt, konum, steam ID ifadelerindeki çerçeve kodunu kopyalayıp favori silahınız olarak eklediğiniz koda uygulayın kaydedip ftpye yükleyin şablonları yenileyin favori silahınız ifadesi resim ile birlikte çerçeve içinde olsun.

not: kodların ne olduğunu bilmiyorsanız deneme yanılma yolu ile deneyecekseniz her ihtimale karşı üzerinde değişiklik yapmadan önce viewtopic_body. html dosyanızın yedeğini alın ki bir aksilik yanlışlık olduğunda yedek aldığınız viewtopic_body.html dosyanızı geri yükler şu anki görünümü kaybetmezsiniz.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir