Foruma Menü Ekleme Yardım?

phpBB 3.0.x sürümleri için MODlar hakkında ihtiyacınız olan desteği buradan sorarak alabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
effect68
Kayıtlı Kullanıcı

Foruma Menü Ekleme Yardım?

Mesaj gönderen effect68 »

Arkadaşlar Siteme yüklediğim Forumda 3.0.7 prosilver Special Edition temasını kullanıyorum Phpbbturkey forumdaki gibi menü ekleyip foruma farklı içerikler eklemek istiyorum. bazı internet sitelerinde araştırdım 3.0.7 prosilver special edition temasına uygun menü modunu bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

Tema görüntüm
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/22/1537.jpg
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Foruma Menü Ekleme Yardım?

Mesaj gönderen Evrek4 »

prosilver special edition'un menü eklenmiş halini buradan indirebilirsin, linkleri overall_header.html dosyasından değişeceksin.
prosilver_se.zip
(290.51 KiB) 132 kere indirildi
black devil

Mesaj gönderen black devil »

menüdeki yazılar üzerindeki oynamayı hangi dosyadan yapabiliriz.(yazı boyu menü boyu)
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

colours.css dosyasının en altında css kodları.
effect68
Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşım öncelikle cevabın için teşekkürler. linkte vermiş oldğun dosyayı ftp den styles dosyasının içine attım. hiç bir değişiklik olmadı şimdi ben site tasarlama konusunda yeniyim bu yazında belirtmiş olduğun overall_header.html dosyasında nasıl değiştireceğim yani menü isimlerini boyut ve renklerini nasıl ayarlayabilirim? menüleri sitede nasıl aktif hale getirebilirim? sana zahmet detaylı olarak bahsedebilirmisin?
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Temayı eskisinin üzerine mi yazdın? Öyle yaptıysan yönetim panelinden şablonları ve temaları yenilemelisin.

Menü boyut ve renklerini temanın içindeki theme/colours.css dosyasının en altından değiştirmelisin, senin css bilgin ile alakalı bu.

Menü linklerini ise template/overall_header.html dosyasından değiştirmelisin. overall_header.html dosyasının içinde <!-- navigation starts--> ile başlıyor menü kodları.
effect68
Kayıtlı Kullanıcı

Evet üzerine yazdırdım. ykp den yenileyince menüler gözüktü. overall_header.html dosyasını hangi yazılımla açmam gerekiyor. Yardımların için çok sağol
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Evrek4 »

Notepadd++ tavsiyemdir, ama not defteri ile de açabilirsin.
Kilitli

“3.0.x MOD Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir