Prosilver Tema da Avatara Çerçeve-Yöntem Burda-

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Prosilver Tema da Avatara Çerçeve-Yöntem Burda-

Mesaj gönderen satcell »

Prosilver temada avatara çerçeve uygulama yöntemi,Her zaman olduğu gibi bu yöntem de %100 satcell yapımıdır.

viewtopic_body.html

bul

Kod: Tümünü seç

<!-- IF postrow.POSTER_AVATAR -->
sonrasına ekle

<dd class="sat5">
bul

<!-- ELSE -->{postrow.POSTER_AVATAR}<!-- ENDIF -->
sonrasına ekle

</dd>

common.css

en alta ekle

.sat5 {
  background: url("{T_THEME_PATH}/images/sat55.png") no-repeat;
  width: 124px;
  height: 108px; 
  display:block;
  padding:6px 10px 2px 8px;

}
Temayı yenile,ön belleği temizle,tarayıcı çerezlerini sil

Burdaki çerçeve değerleri 124x108 ve logo 108x96 ya göre yani yan taraftaki kendi avatarıma göre.sizde değerleri kendi sitenize göre ve eklemek istediğiniz çerçeve değerlerine göre standart avatarınıza göre belirlemelisiniz.yukarıda çerçeve ismini sat55.png olarak aşağıdan indirebilirsiniz.
Dosya ekleri
sat.PNG
sat.PNG (8.6 KiB) 2664 kere görüntülendi
sat55.png
sat55.png (1.46 KiB) 2671 kere görüntülendi
En son satcell tarafından 10.07.2011, 01:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Prosilver Tema da Avatara Çerçeve-Yöntem Burda-

Mesaj gönderen sedna78 »

Çok Çok teşekkür ederim satcell.Ancak benim bu avatar işinde büyük bir sorunum var muhtemelen aynı problemi yaşayanlar vardır.Çerçeve uyguladım,dediğin gibi standart boyutlarda olan için sorun yok.Benim isteğim şu ki,her ama her üyenin avatar boyutu otomatik olarak örneğin 150 x150 boyutunda nasıl olabilir.Admin panelden yaptığım ayarları tanımıyor.Avatar ayarlarından minimum 100 x 100 maksimum 150 x 150 olsun diyorum ama umrunda değil herkesinki kendi boyutunda çıkıyor (boyutlandırılmış halde)
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

Denemediğim kalmadı diyebilirim.Admin panelde en büyük avatar boyutu 120 x 120 olsun dedim,en küçük avatar boyutuda 120 x 120 olsun dedim.Üyenin biri geliyor büyüklük uzunluk 120 yi geçmiyor iyi güzel,ama yüksekliğine bakıyosun oranlı olarak küçülmüş ve 75 olmuş.120'den küçük olamaz deyişimin hiç bir hükmü kalmıyor yani..
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Şu modu denedin mi viewtopic.php?f=36&t=17843
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

Verdiğiniz iki modda aynı mod satcell,avatar true reziser.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

orada 3.0.8 de sorunsuz çalışıyor yazılmış
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

Yardımlarınız için çok teşekkürler.Olmuyor.Herkesin avatarları kendinden boyutlanıyor (onda sorun zaten yoktu) ama benimistediğim boyutta asla olmuyor.Genişlik 100ü geçmiyor tamam ama,yükseklik 50ye de iniyor 150 ye de çıkıyor.sanırım dosyalarımda bir hata var.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir