sayfa icerisine forum yerleştirmek.

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
melox10
Kayıtlı Kullanıcı

sayfa icerisine forum yerleştirmek.

Mesaj gönderen melox10 »

iyi günler ben phpbb de yenıyım ve su ankı sıtedede bulundugu gibi(http://www.phpbbturkey.com/forums) forum kısımına tıklandıgında yenı sekmede veya o sayfaya gıtmesını degıl bır makale paylasmısım gıbı sıte ıcerısınde gitmesini istiyorum nasıl yapabılırım ?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: sayfa icerisine forum yerleştirmek.

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

Yanlış anlamadıysam 'http://www.atlantisgamings.net/?page_id=21' phpBB forumunuzu burda göstermek istiyorsunuz?

Üç yolu var bunun
1. Wordpress - phpBB3 Köprüsü kurmak (Eğer üyeleri, mesajları iki sistemde'de kullanmak istiyorsanız işinize yarar).

2. Bu sayfanın Tema KODLarını phpBB dosyasına uygularsınız (Çerçeve şeklinde) içinde de forumunuz gözükür.

3. Ve en basit yolu 'iframe' kullanmak tavsiye etmesem'de başlangıç, denemek için daha faydalı olur.

Yanlış anladıysam lütfen daha açıklayıcı olun.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
melox10
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen melox10 »

evet dogru anladınız banada 1. secenek cazıp geldı acıklamak ıstermısınız ınternetten arastırayımmı?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Bu işinize yarayacaktır -> https://www.phpbb.com/community/viewtop ... 0&t=544065

takıldığınız yerlerde yardımcı olmaya çalışırım, kolay gelsin..
akblt.space

melox10
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen melox10 »

arastırdım bırazcık turkce kaynak falan bulmaya calıstım ama yapamadım ıstersenız baska yoldan deneyelım ıstersenızde bu yoldan team wiewir gibi bir cozuk ıcın messengerden halledelim :)
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kurallarımız gereği özelden yardım etmiyoruz.
6- Özel mesaj yoluyla yardım istemek, mesajlarda msn/icq v.b. veya mail adresi vererek yardım istemek yasaktır. Ayrıca bu sitedeki hiç bir yönetici özel mesaj, e-posta, MSN ya da başka bir iletişim programı yoluyla destek vermemektedir. Bu şekilde yardım isteyenler siteden uzaklaştırılabilirler. Sorularınız için lütfen ilk önce forumlarımızda arama yapınız, eğer uygun sonuca ulaşamadıysanız yeni bir başlık açarak sorunuzu sorabilirsiniz.
Amacımız işinizi zorlaştırmak değil, aksine kolaylaştırmak. Böylelikle hem siz, hemde sitemizi ziyaret eden diğer kullanıcılar faydalanabilir.

Sitemiz'de her türlü Makale bulabilirsiniz, az vaktiniz ayırdıktan sonra phpBB çok kolayınıza gelecektir.

Başlangıç bilgiler sayfamızı ziyaret ediniz, orda yararlı makaleler ve linkler mevcuttur.

Burdan'da yardımcı oluruz tabi ki.. :)

Kolay gelsin.
akblt.space

melox10
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen melox10 »

tesekkur ederım de ben 2. secenegı deneyebılırmıyız demek ıstemıstım bı mahsuur yoksa :)
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Tema kodları sizde :mrgreen:

2 seçenek'de anlatmaya çalıştığım; Wordpress temanızın kodlarını phpBB forumunuzun kodlarına uygulamanız.

Örneğin Wp.css'den "body, sidebar" gibi kodları phpBB.css'e uygulayın böylelikle forumunuzun dış görüntüsü wordpress teması gibi olur. Bunu yapmanız için HTML ve CSS bilgileriniz gerekiyor. Eğer yoksa ilk olarak 'iframe' olarak deneyin

Kod: Tümünü seç

<iframe src="http://www.forumadresiniz.com"></iframe>
akblt.space

Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir