Kayıt sonrası hata mesajı

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Kayıt sonrası hata mesajı

Mesaj gönderen firat7 »

selamlar ,
phpbb dünyasında çok yeniyim alt yapısını çok iyi bilmiyorum.yeni bir forum kurduk can atarak fakat üye kayıt sayfasında bilgileri doldurduktan sonra ok bastığınızda bir hata beliriyor.
üye kayıt ediliyor fakat bir kullanıcı için bu çok olumsuz bir durum. sayfayı terk etmesine sebep olabilir.
aynı zamanda bot önlemek için bulunan güvenlik sorusu belirmiyor ?
forumunuzu kontrol ettim.cevap bulamadım.yardımcı olmanızı rica ederim.
teşekkürler.

kayıt sonrasında aldığım hata mesajı şu ;
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, r@ahprx.hol.es and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
En son firat7 tarafından 03.10.2014, 19:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Kayıt sonrası hata mesajı

Mesaj gönderen firat7 »

bilen birisi çıkıp yol göstermediğine göre pek bilinen bir hata olmadığını varsayıyorum...
googlede hata sebebi için chmod izinlerinin klasörlerin 777 dosyaların 644 olması gerektiği yazıyor.cache dosyasının içinde sadece admin okuyabileceği ve izin sayısal değeri 600 olan yani sadece adminin yazıp okuyabileceği dosyalar var . bu öneriyi denemeden önce eğer cevap verebilecek uzman bir arkadaş varsa bu admin dosyalarını diğerlerinede okunabilir yaparsam yani 644 sayısal değerini verirsem doğru bir iş yapmış olurmuyum_ ? bir zararı olurmu ?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB ile alakalı bir sorun değil. Bu hata form gönderimi sonrasında ya da sunucunuzdaki bir sorundan dolayı çıkıyor olabilir. Hosting firmanıza durumu bildirin, sunucu hata kayıtlarını incelesinler ve sorunu çözsünler.

Ayrıca şu an mesaj panonuza kayıt oldum ve hiç bir hata vermedi...
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

selamlar,

günlerdir başkabir alt yapıyı kurmaya çalışırken phpbb özlemi büyüdü :D istiyorum ki phpbb kullanayım alt yapı olarak. fakat bu intarnal server 500 error ne yapsak aşamadık. hostla iletişim kurduk yeniden yeniden phpbb yi kurduk nafile.

yurt dışından bir forumda .htaccess dosyasını ana dizinden silin şeklinde bir yazı gördüm.bir deneme hesapta bu denedim ve gerçekten yeni kullanıcı kaydettiğinizde server error vermeden phpbb devam etti ...

şimdi bilen tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim tabi yardımcı olurlarsa , .htaccess dosyası ana dizinden silinince ne yapmış olduk ? ve bunun bir zararı olacakmı ileride ?

teşekkür ederim...
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

sadece 1 kez çalıştı.
başka kişileride yanıltmayayım. çalışmıyor. yeni kullanıcılarda aynı hatayı veriyor.
firat7
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen firat7 »

selam herkese ,

bu dertten daha sonra muzdarip olacak arkadaşlar için yazayım...
kesinlikle host hizmetinden kaynaklanıyor.bize "bizimle alakalı değil " densede bugün başka bir hosta geçtiğimizde tüm sorun buharlaşmış oldu... günlerdir uğraşıyorum rezil bir durumdu !
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

İşini iyi bilen ve yapan yerlerden host almanızı öneririm ;)
ESQARE yazdı:phpBB ile alakalı bir sorun değil. Bu hata form gönderimi sonrasında ya da sunucunuzdaki bir sorundan dolayı çıkıyor olabilir. Hosting firmanıza durumu bildirin, sunucu hata kayıtlarını incelesinler ve sorunu çözsünler.

Ayrıca şu an mesaj panonuza kayıt oldum ve hiç bir hata vermedi...
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir