Otomatik Bildirim Sorunu

phpBB Türkiye ile ilgili görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazın
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
phpBB Türkiye hakkında görüş, istek ve önerilerinizi bu foruma yazabilirsiniz. Site ile ilgili olmayan mesaj yazanlar, başka siteleri kötüleyenler, konu dışına çıkanlar ya da yöneticileri kötüleyici mesaj yazanlar uzaklaştırılacaktır.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Otomatik Bildirim Sorunu

Mesaj gönderen copyas »

phpBB 'nin özelliği gereği bir foruma abone olursanız, orada yeni bir başlık açıldığı zaman size e-posta bildirimi ( yeni başlık bildirimi ) gider. ( Bildirim ayarlarınız seçili ise ) Bir de başlık cevap bildirimi vardır.

3.2.x Destek Forumu ve Duyurular - Makaleler forumları dışında foruma abone değilim. Başlık olarak da yüklediğim eklenti ve stillerin başlıklarına aboneyim. Sürüm güncellemesi oldugunda haberim olsun diye.

"3.2.x Destek Forumu" forumunda açılan "Yeni Açtığım Kategori Görünmüyor Ön Sayfada ( PHPBB Forum )" bu başlığın bana 1 adet yeni başlık bildirimi, 2 adet de başlık cevap bildirimi e-postası geldi. Yeni başlık bildirimi gelmesi normal çünkü o foruma aboneyim. Yanılmıyorsam eskiden başlık cevapları gelmiyordu.

KKP > Mesaj panosu tercihleri > Bildirim ayarlarını düzenle sayfasından ayarlarımı kontrol ettim, hem bildirim hem e-posta için ne kadar seçenek varsa hepsi seçili.
copyas

Re: Otomatik Bildirim Sorunu

Mesaj gönderen copyas »

Başlık açılışı : 09.11.2019, 18:50
ilk cevap : 09.11.2019, 20:14
2.cevap : 11.11.2019, 09:41

İlk cevap için gelen "Başlık cevap bildirimi" :
Bu bildirimi alıyorsunuz çünkü "phpBB Türkiye" mesaj panosundaki "Yeni
Açtığım Kategori Görünmüyor Ön Sayfada ( PHPBB Forum )" isimli başlığı
takip ediyorsunuz.
Bu başlığa son ziyaretinizden sonra muratbora tarafından
yeni bir cevap geldi. Siz başlığı ziyaret edene kadar daha fazla bildirim
gönderilmeyecektir.
"Siz başlığı ziyaret edene kadar daha fazla bildirim gönderilmeyecektir." yazısı başlık açıldığında gelen "Yeni başlık bildirimi" içerisinde de yazıyor. Başlık açılış ile ilk cevap arasında 1 sa 24 dk süre var. Bu süre içinde forumda online olmadım.

Ayrıca KKP > Genel > Abonelikleri yönet sayfasında TAKİP EDİLEN BAŞLIKLAR bölümünde yok.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Herhangi bir foruma abone olursanız o foruma yeni başlıklar açıldığında ve o başlıklara cevap geldiğinde bildirim alırsınız; herhangi bir başlığa abone olursanız sadece o başlığa yeni cevap geldiğinde bildirim alırsınız.

"Siz başlığı ziyaret edene kadar daha fazla bildirim gönderilmeyecektir." cümlesinde aynı bildirimin tekrardan gönderilmeyeceğinden bahsediyor. Yeni başlık açılır veya yeni cevap gelirse yine bildirim gelir. Ama bu aldığınız bildirimin aynısı tekrar gelmez. Aynı yazı bir foruma abone olduğunuzda ve yeni başlık açıldığında gelen bildirim mailinde de yazar.

Belirttiğiniz Takip Edilen Başlıklar bölümünde aramanıza gerek yok. Forumu takip ediyorsanız da bu bildirimi alırsınız.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Görüş - İstek - Öneri forumu ve konuyla ilgili olduğu için yani başlık açmıyorum.

Gelen e-postaların konuları :
  • Yeni başlık bildirimi
  • Başlık cevap bildirimi
Her ikisinde de "başlık" kelimesi geçtiği için daha dikkat çekmesi adına "Yeni Cevap Bildirimi" yaptım. ( "Cevap" yerine "mesaj" kelimesi de kullanılabilir. )

Daha sonra "Yeni" kelimesini kaldırıp BAŞLIK Bildirimi ve CEVAP Bildirimi olarak güncelledim. ( tabi kendi forumumda bu şekilde ama genel olarak baktığımızda "yeni" kelimesi kalabilir. )

Çok önemli bir şey değil ama karar sizin.

--

Bu arada daha önceki mesajlarda anlattığım olaya github 'da phpBB 3.2.9 içindeki ticket 'ta denk geldim. Zaten 1 yıldır açıkmış. 3.2.6 dan beri erteleniyor sanırım.

[ticket/14754] Only one email notification per topic #5337

Receive too many topic email notifications when "notification.method.board" is off.
  • Bu kaynakta birisi şu yorumu yapmış : Email notifications should be independent of notification center.
Yazılanları da tam anladım diyemem ama anladığım kadarıyla bu abonelik e-postaları bildirim sisteminden çekiliyor. Öyle de olsa abone olunan foruma başlık açıldığında e-posta gelmesi normal ama her cevap için e-posta gelmesi bir sorun. Zaten şikayetler dile getirilmiş. Gerçi ( kişisel olarak ) bazı forumlarda buna ihtiyaç var. İyi ki e-posta gidiyor dediğim forum da var, gitmesi saçma olan forum da var.

Bunun forum ayarlarından seçilmesi bence daha uygun olacaktır. Varsayılan ayar şu şekilde olur : Sadece başlık bildirimi gönder.
Diğer seçenek de yapmak isteyen olursa : Abone olunan forumda hem başlık hem cevap bildirimlerini gönder.

phpBB idea kısmında açarım aslında bunu ama şimdi onların anlayacağı dilde anlatmak lazım. Bir ara boş vaktim olursa yaparım.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

copyas

Mesaj gönderen copyas »

Bu yazılım hatası sonunda phpBB 3.3.1 sürümünde kaldırılmış. Yakında güncelleme gelince kurtulacağız 😎
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Süper, evet hatayı düzeltmişler :)
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“Görüş - İstek - Öneri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir