Budama Yerine Otomatik Mesaj Taşıma

phpBB 3.2.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız Eklentileri buraya yazabilirsiniz.
l3oomerangg
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Budama Yerine Otomatik Mesaj Taşıma

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Merhaba Arkadaşlar.

Kendi sitem üzerinde phpBB 3.2.8 kullanıyorum. Malum belli forumlara otomatik budama özelliği verebiliyoruz. Fakat benim istediğim budama yerine başlıkların belirlenen başka bir forum bölümüne taşınması. Sistem genel anlamda budama ile aynı mantıkta çalışması gerekiyor. Yani belli bir süre işlem görmemiş, okunmamış veya mesaj yazılmamış konuların taşınmasını kapsıyor.

Böyle birşeye neden ihtiyacım var derseniz; forumumu yaklaşık 8 ay kadar önce kurdum. Sürekli yeni BBCodelar test ettim ve bu BBCodeların farklı versiyonlarını sürekli güncelledim. Tabii bazıları artık işlevsiz kaldı. Bunun yanında resim host olarak kullandığım sitelerden bir tanesi kapandı ve resimler uçtu.

Benim istediğim aslnda son 6 ay öncesinden itibaren bütün başlıkların otomatik olarak başka bir foruma taşınması ve orada biriken konuları da benim tekrar gözden geçirmem. Konuyu kontrol ettikten sonra duruma göre ya konuyu komple sileceğim veya gerek görürsem düzenleyip tekrar eski yerine alacağım.

Bildiğiniz bu tarz bir işe yarayan bir eklenti var mı şu an ? Ben aradım ama maalesef bulamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
İmzaya gerenk yok maykk...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Budama Yerine Otomatik Mesaj Taşıma

Mesaj gönderen ESQARE »

3.0 sürümlerinde "Forum prone move" adında bir mod vardı. Ancak yeni nesil sürümlerde bu tarz bir eklenti geliştirildiğini görmedim.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
l3oomerangg
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen l3oomerangg »

Sanırım buldum aradığımı. Henüz denemedim ama 2 tane eklenti yardımıyla bu işlemi yapabileceğim gibi...

1 • Auto-Lock Topics
2 • Move Topics When Locked

Biraz kulağı tersten tutmak gibi olacak sanırım ama işe yarayacaktır diye tahmin ediyorum :)

Senin bahsettiğin mod ile ilgili bir konu bulamadım maalesef. Google'da "phpBB3 Forum Prone Move" diye arattım ama çıkmadı. Hoş onu bulsaydım bile sanırım 3.2.8'de çalışma imkanı olmazdı. Gene de yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim ESQARE. İyi çalışmalar.

Senelerdir buralarda ücretsiz insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz, elleriniz, kalbiniz, beyniniz dert görmesin.
İmzaya gerenk yok maykk...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Teşekkürler, sizlerin de...
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.2.x Eklenti İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir