PHP ile butona özellik ekleme

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
emrekutucu
Kayıtlı Kullanıcı

PHP ile butona özellik ekleme

Mesaj gönderen emrekutucu »

Merhabalar, PHP ile yaşadığım bir sorun için bilgili kişilerden yardım talep ediyorum.
Benim bir e-ticaret sitem var. Sitemi Wordpress ile oluşturdum ve bankadan sanal pos alarak siteme entegre ettim. Şu an ödeme sayfasında kullanıcının ismini, telefonunu, adresini aldığımız bir form ve bu formun altında da "Kapıda öde", "Kredi kartı ile öde" isimlerine sahip iki adet buton bulunmakta. Bu butonlardan birincisine yani "Kapıda öde" butonuna basınca kullanıcıyı teşekkür sayfasına yönlendiriyor ve kullanıcın forma doldurduğu bilgiler bize ulaşıyor. Bu kodlardan ikincisine yani "Kredi kartı ile öde" butonuna basınca kişinin kredi kartı bilgileri ile ödemesini alıyor ve kişiyi yine teşekkür sayfasına yönlendiriyor fakat bu sefer kullanıcının forma doldurduğu bilgiler bize ulaşmıyor. Yani para hesabımıza yatmış oluyor ama kullancının hangi ürünü aldığı, adresi, telefonu, ismi gibi bilgilerini göremiyoruz, siparişler kısmında gözükmüyor. Benim istediğim ise şu ; Kredi kartı ile öde butonuna basınca mevcut işlevlerini yerine getirsin ama aynı zamanda kullanıcını forma doldurduğu bilgiler de bize ulaşsın. Bu konuda sizlerden yardım istiyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum. Kodlar aşağıdadır.

<?php

defined( 'ABSPATH' ) || exit;

if ( ! is_ajax() ) {
do_action( 'woocommerce_review_order_before_payment' );
}
?>
<div id="payment" class="woocommerce-checkout-payment">
<?php if ( WC()->cart->needs_payment() ) : ?>
<ul class="wc_payment_methods payment_methods methods">
<?php
if ( ! empty( $available_gateways ) ) {
foreach ( $available_gateways as $gateway ) {
wc_get_template( 'checkout/payment-method.php', array( 'gateway' => $gateway ) );
}
} else {
echo '<li class="woocommerce-notice woocommerce-notice--info woocommerce-info">' . apply_filters( 'woocommerce_no_available_payment_methods_message', WC()->customer->get_billing_country() ? esc_html__( 'Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.', 'woocommerce' ) : esc_html__( 'Please fill in your details above to see available payment methods.', 'woocommerce' ) ) . '</li>'; // @codingStandardsIgnoreLine
}
?>
</ul>

<?php endif; ?>
<div class="form-row place-order">
<noscript>
<?php
/* translators: $1 and $2 opening and closing emphasis tags respectively */
printf( esc_html__( 'Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.', 'woocommerce' ), '<em>', '</em>' );
?>
<br/><button type="submit" class="button alt" name="woocommerce_checkout_update_totals" value="<?php esc_attr_e( 'Update totals', 'woocommerce' ); ?>"><?php esc_html_e( 'Update totals', 'woocommerce' ); ?></button>
</noscript>

<?php wc_get_template( 'checkout/terms.php' ); ?>

<?php do_action( 'woocommerce_review_order_before_submit' ); ?>

<?php echo apply_filters( 'woocommerce_order_button_html', '<button type="submit" class="button alt" name="woocommerce_checkout_place_order" id="place_order" value="' . esc_attr( $order_button_text ) . '" data-value="' . esc_attr( $order_button_text ) . '">' . esc_html( $order_button_text ) . '</button>' ); // @codingStandardsIgnoreLine ?> // KAPIDA ÖDE BUTONU ----

<?php do_action( 'woocommerce_review_order_after_submit' ); ?>

<?php wp_nonce_field( 'woocommerce-process_checkout', 'woocommerce-process-checkout-nonce' ); ?>

<center>
<form method="post" action="https://vpos.qnbfinansbank.com/Gateway/Default.aspx">
<table class="tableClass">
<tr>
<td colspan='2'>
<h1>
Kredi Kartı İle Ödeme
</h1>
</td>
</tr>
<tr>
<td style="text-align: left">
Kart Sahibinin Adı :
</td>
<input type="text" name="CardHolderName" maxlength="CloumnLength_CardHolderName" class="inputClass" value="" />
</tr>
<tr>
Kredi Kart Numarasi :
</td>
<input type="text" name="Pan" maxlength="19" class="inputClass" value="" />
</tr>
<tr>
Guvenlik Kodu (Cvv) :
</td>
<input type="text" name="Cvv2" maxlength="3" class="inputClass" value="" />
</tr>
<tr>
Son Kullanma Tarihi (MMYY) :
</td>
<input type="text" name="Expiry" maxlength="4" class="inputClass" value="" />

</tr>
<tr>
<td align='center' colspan='2'>

<input type='submit' value='Gonder' class='buttonClass' /> //KREDİ KARTI İLE ÖDE BUTONU ------------------------
</td>
</tr>
</table>

<input type="hidden" name="MbrId" value="<?php echo $MbrId ?>">
<input type="hidden" name="MerchantID" value="<?php echo $MerchantID ?>">
<input type="hidden" name="UserCode" value="<?php echo $UserCode ?>">
<input type="hidden" name="SecureType" value="<?php echo $SecureType ?>">
<input type="hidden" name="TxnType" value="<?php echo $TxnType ?>">
<input type="hidden" name="InstallmentCount" value="<?php echo $InstallmentCount ?>">
<input type="hidden" name="Currency" value="<?php echo $Currency ?>">
<input type="hidden" name="OkUrl" value="<?php echo $OkUrl ?>">
<input type="hidden" name="FailUrl" value="<?php echo $FailUrl ?>">
<input type="hidden" name="OrderId" value="<?php echo $OrderId ?>">
<input type="hidden" name="OrgOrderId" value="<?php echo $OrgOrderId ?>">
<input type="hidden" name="PurchAmount" value="<?php echo $PurchAmount ?>">
<input type="hidden" name="Lang" value="<?php echo $Lang ?>">
<input type="hidden" name="Rnd" value="<?php echo $rnd?>">
<input type="hidden" name="Hash" value="<?php echo $hash?>">

</form>
</center>
<?php
if ( ! is_ajax() ) {
do_action( 'woocommerce_review_order_after_payment' );
}

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir