3.1.2'den yukarı ne kadar gideceğim bilemiyorum

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

3.1.2'den yukarı ne kadar gideceğim bilemiyorum

Mesaj gönderen Ademx33 »

Merhabalar arkadaşlar. 2006, 2007'de başladığım forum işini 2014, 2015'te 3.1.2 son sürümle bırakıp otomatiğe bağlayıp piyasadan çekilmiştim. Daha sonra 2019'da da tamamen sitemi kapatıp localde kendi haline bırakmıştım. Ancak geçenlerde Lumi ve H5P diye 2 programla ilgilenince tekrar bakmak istediğimde artık serverın değiştiğini hayretle gördüm. Copyas arkadaşımız 12 senede geri dönmüş, ben daha 7,8 senedir uzak kalmışım ama taş devrinden gelmişim gibi yenilikler başımı döndürdü. Ben ne zaman istersem phpBB3'ümü yükseltirim zannediyordum ama benim 1.7.8 Xampp'ım 7.0.0 lara kadar çıkmış. PhpBB3 te 3.3.xx lere yükselmiş gelmiş. PhpBB3'ü yükseltmek için server'ımı da yükseltmem lazımmış ama PC'de baya eski Win 8 hiç bir şey fayda etmiyor. 3.1.2'nin bir üstü 3.1.3'ü indirerek bari sınırlarımı bilip orda bırakayım diye birer birer güncellemek istedim ama onları da yapamadım. En önemli sebep ise her linkte eskiden belirli rastgele veya belirli bir sürümden direk son sürüme atlama çözümü olduğu için onlar bana yaramıyordu. viewtopic.php?t=21678 adresindeki direk güncelleme duyurularının hepsini okudum ama malesef işime yaramadı. PhpBB3 ve Türkiye sitelerinde saf 3.1.3 bulamadığım için de https://osdn.net/projects/sfnet_phpbb/d ... 3.tar.bz2/ adresinden 3.1.3'ü indirdim, onlarınki farklı mıydı bilemiyorum ama tüm dosyaları attım olmadı, değişecek dosyaları attım olmadı, eski güncellemeler nasıl yapılır okudum,eski kendi adım adım güncelleme yaptığım notlarımı bulamadım, videolara baktım onlar da derdime çare olmadı. Yeni PC alana kadar 3,5 yıla kadar 3.1.12'ye kadar bari yükleyip bekleyeyim dedim olmadı.

3.1.12'ye kadar yapabileceğim ara güncelleme paketi var mı ya da tek tek tırmanmak için ne yapmalıyım önerileriniz nelerdir sorayım dedim. Şimdiden teşekkürler. (09.05.2023 - 00:30)
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.1.2'den yukarı ne kadar gideceğim bilemiyorum

Mesaj gönderen ESQARE »

Tek tek sürüm güncelleme yaparsanız hatalarla karşılaşırsınız, hatta verilerinizi bile kaybedebilirsiniz. Çünkü eski sürümlerde düzeltilen bir çok hata mevcut.

Siz direk 3.1.2'den şu anki son 3.3.10 sürümüne viewtopic.php?p=116648#p116648 mesajında belirttiğim adımları izleyerek güncelleme yapabilirsiniz. Başka bir yol denemeyin.

Bu arada varsa eklentileriniz veya özel temalarınız çalışmayabilir. Tavsiyem önce tüm eklentileri devre dışı bırakıp mesaj panosunu varsayılan prosilver temasına ayarlayıp öyle güncelleme işlemine başlayın. Ayrıca her şeyden önce tüm sitenizin yedeğini alın. Ayrıca ilgili mesajda belirttiğim gibi sunucunuzun 3.3.x sürümlerinin gereksinimlerini karşıladığına emin olun. (Zaten ilgili mesajda yapacağınız her şey adım adım yazıyor. Dikkatli bir şekilde mesajı okuyarak ilerleyin.)
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir