Post,topik ve üye sorunu..

phpBB2 Plus kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
erikli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Post,topik ve üye sorunu..

Mesaj gönderen erikli »

merhabalar, phpBB2 Plus 1.53a based on phpBB 2.0.22 forumumuzda nedenini tam olarak bilemediğim bir sorunla karşı karşıya kaldık.aşağıda errorları vermeden önce yardım edebilecek arkadaşlara kısaca yaptıklarımızı aktarayım.DB Maintenance tan girip tamir etmeye kalktığımızda bir türlü checklerde düzeltemedik.sorun şu :

forumda üyelerin post sayısının yerinde olmasına rağmen postların ve başlıkların hiçbiri yok .''Bu başlığa hiç cevap gelmemiş''şeklinde hata veriyor. ayrıca yönetim panelinde db maintance tan arıza checkini yapıncada ''check post ''bölümünü.bu seferde mesajların tümü forumda geri geliyor fakat bu seferde üye isimlerinin tümü misafir olarak gözüküyor.bunun gibi birkaç varyasyonu denememize rağmen ya sadece üyelerin post sayısı sıfırlanıyor ya tamamı misafir gözüküp post ve topikler geri geliyor yada sadece üye post sayısı doğru gözüküp topikler gözükmüyor.

not :
1-bu arada sitemizden bir admin kendisini silmiş. kendisine ait 1000 e yakın postu var.
2-hatadan önceki aldığımız veritabanı yedeğini geri yükledik aynı hatayıda tekrar vermekte.

bilgi ve yardımda bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler ..
Kullanıcı avatarı
Webmasters
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Webmasters »

db maintance modu plus için uygun bir mod değildir zaten sorun çıkartmasıda normal sen phpmyadminden girip tüm tabloları onarmayı dene işlem bitince foruma girmeden önce FTP den CACHE nin içini sil sonrada foruma giriş yap, bakalım nolacak
erikli
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen erikli »

[quote="Webmasters"]db maintance modu plus için uygun bir mod değildir zaten sorun çıkartmasıda normal sen phpmyadminden girip tüm tabloları onarmayı dene işlem bitince foruma girmeden önce FTP den CACHE nin içini sil sonrada foruma giriş yap, bakalım nolacak[/quote

selam .. maalesef bir düzelme yok.yinede teşekkür ederim saol.başka bir öneri varsa çok memnun olurum çünkü kime sorduysam bir yanıt alamıyorum.
ATILGAN
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Post,topik ve üye sorunu..

Mesaj gönderen ATILGAN »

Sitenin sunucusunda bir hata olabilir, sitenin yedeklerini alip baska bir yerde deneme yap.
Kilitli

“phpBB2 Plus Destek” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir