Veritabanının Yedeğini Alırken Problem

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
Silvanoshei
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Veritabanının Yedeğini Alırken Problem

Mesaj gönderen Silvanoshei »

phpmyadmin'de veritabanının yedeği almak için Dışarı aktar diyorum tüm tabloları seçiyorum.Ve yedekliyor ancak yedek dosyayında türkçe karakter problemi oluyor.Ama forumlarda türkçe karakter problemi yok.Bunu nasıl düzeltebilirim?
hunter_turk
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Veritabanının Yedeğini Alırken Problem

Mesaj gönderen hunter_turk »

yedek dosyasında türkçe karakter probleminin olması sana bir zarar getirmez yedeği yüklediğinde phpmyadmin hatalı harfleri normal olarak düzenleyip yukluyor. Yedeği yuklediğğinde forumda tr karakter problemi olmaz. bu herkeste aynıdır. bende yedek alırken tr karakterler bozuk alıyor. merak edilecek bir konu değil rahat ol
Kullanıcı avatarı
Dn_35
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Veritabanının Yedeğini Alırken Problem

Mesaj gönderen Dn_35 »

phpBB2 veritabanı tabloları phpMyadminde Latin1 olarak karşılaştırılır. Aldığın yedek dosyasını açmaya kalkışmadıkça phpmyadminden geri yüklerken sorun çıkarmaz.

bu mesajımı okurken tarayıcından dil kodlamasını UTF8 den Batı iso-8859-1 e getirin nasıl görünüyorsa yedeği basit editörle açarsanız aynısı gibi görürsünüz.
Site Kuralları | Mod Kurulum Makalesi | MODX Formatlı Modların Kurulumu

Lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, kurallarımız gereği özel mesajlara cevap vermiyoruz.
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir