mesaj içine müzik ekleme yardımı

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
sandox
Kayıtlı Kullanıcı

mesaj içine müzik ekleme yardımı

Mesaj gönderen sandox »

Merhaba Başlıgı yanlış yere açtıysam özür dilerimç.

Php forumda sadece bir sayfada mp3 müzik eklemek istiyorum.
Yani sadece müzigi ekledigim başlık açılınca arka planda müzigin çalması lazım. daha önce yapmıştım şimdi hatırlayamadım .
Sunucuya mp3 dosyasını atıp mesaj penceresinin en üst satırında bir satır eklenti yaparak bu işi denemiştim
Şimdi çözemedim bu konuda yardımcı olabilecek bir üstadımız varmıdır?

Örnegin Kurtlar vadisi sayfasına girdiginizde arka planda vadi müzigi çalışmaya başlıyor. bunun gibi bişey nasıl yapabilirim..
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: mesaj içine müzik ekleme yardımı

Mesaj gönderen Ademx33 »

Bu belki HTML konularına girip kilitlenebilir bilemiyorum ama ben senin için mediaplayer diye aratınca bir kaç sonuç çıktı oralardan bakabilirsin. Ayrıca Space HTML sitelerinde yaptığım bir araştırmada da Media Playersiz kodu buldum ama burada nasıl olacak bilemiyorum oradan ve STREAM kodunu değiştirerek bişeyler denedim çalışmadı ama belki ustalar ilgilenebilirse bişeyler çıkabilir. Hem mediaplayer çalacak hemde onu gizleyecek iki ayrı kod lazım. Kod demişken bununla ilgili MOD lar elbette vardır ama ben BBCODE u tercih ettiğimden lafı bu kadar uzattım eğer MOD istersen öyle de aratabilirsin forumda.

Benim yapmaya çalıştığım ve ismini uydurduğum "gizliplayer" BBCODE denemem şöyle : (itiraz gelirse silebilir yada editleyebilirm)

BBCODE

Kod: Tümünü seç

[gizliplayer]{TEXT1}[/gizliplayer]
HTML Yenileme

<object id="wmp" width=0 height=0 classid="CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95" 
codebase="http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=6,0,0,0" 
standby="Loading Microsoft Windows Media Player components..." type="application/x-oleobject"> 
<param name="FileName" value="{TEXT1}"> 
<param name="ShowControls" value="1"> 
<param name="ShowDisplay" value="1"> 
<param name="ShowStatusBar" value="0"> 
<param name="AutoSize" value="1"> 
<embed type="application/x-mplayer2" 
pluginspage="http://www.microsoft.com/windows95/downloads/contents/wurecommended/s_wufeatured/mediaplayer/default.asp" 
src="{TEXT1}" name=MediaPlayer2 showcontrols=0 showdisplay=1 showstatusbar=1 autosize=1 visible=1 animationatstart=0 transparentatstart=1 loop=0 height=0 width=0> 
</embed></object>
Yardım

""2 tırnak arasına parçanın Linkini yerleştirin
-----------------------------------------------------------------------

kolay gelsin

Edit : Şimdi yaptım oldu..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 209
En son Ademx33 tarafından 17.12.2010, 14:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Şimdi yaptım kendi sitemde denedim oldu. Buradan bakabilirsiniz Başka yerde verildiyse de özür diliyorum arkadaşlardan. Ama ben de bu sayede yeni bir özellik kazandırmış oldum siteme. Bu yerinde sorunuz için teşekkürler.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 210
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
sandox
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sandox »

Üstadım çok teşekkürler çok benzer bi şekilde istedigim gibi oldu.
Eline saglık çok zahmet verdim sagolasın..
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lordtiger61 »

Yalnız bbcodeyi sadece admin görebilsin diye işaretleyin yoksa herkes müzik ekleyebilir istediği sayfaya...
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Sandox yazdı:Üstadım çok teşekkürler çok benzer bi şekilde istedigim gibi oldu.
Eline saglık çok zahmet verdim sagolasın..
Rica ederim Sandbox. Sayende ben de yeni bir özelliği kullanabilme avantajına kavuştum..

Mesaj No : 211
En son Ademx33 tarafından 21.12.2010, 23:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Lordtiger61 yazdı:Yalnız bbcodeyi sadece admin görebilsin diye işaretleyin yoksa herkes müzik ekleyebilir istediği sayfaya...

Dediğiniz gibi BBCode görünümünü kaldırmıştım bende.. Hatırlattığın için teşekkürler..

Mesaj No : 212

sandox
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sandox »

Hatırlatma için teşekkür ederim..
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir