AJAX chat türkce

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
sercansenay
Kayıtlı Kullanıcı

Re: AJAX chat türkce

Mesaj gönderen sercansenay »

merhaba, dediğiniz linke gittim, aynen ordaki gibi yaptım ama hep hata verdi...ben de kendimce bir şeyler yaptım, görmek isterseniz sitemin adresini vereyim...
www.hanimelim.net
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

sercansenay yazdı:merhaba, dediğiniz linke gittim, aynen ordaki gibi yaptım ama hep hata verdi...ben de kendimce bir şeyler yaptım, görmek isterseniz sitemin adresini vereyim...
http://www.hanimelim.net
site adresin çalışmıyor..
sercansenay
Kayıtlı Kullanıcı

arkdaşım sitem düzgün bir şekilde çalışıyor, sanırım bağlantıdan kaynaklı görüntüleyemedin...bir de sorum var size, ajax chati pop-up pencere gibi yeni bir sayfada açabilmem için hangi dosyalarda değişlik yapmam gerek?
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Prosilver tema için

overall_header.html

Bul

Kod: Tümünü seç

<ul class="linklist rightside">
Sonra ekle

<li class="icon-members"><a href="/chat" onclick="this.target='_blank';" title="Ajax chat">Sohbet</a></li>
sercansenay
Kayıtlı Kullanıcı

vallahi arkadaşım bana çok kızacaksın ama ben subsilver2 temasını kullanıyorum o yüzden yukarda verdiğin kodu bulmadım, bulsam hemen ekleyeceğimde :P neyse eğer sıkıntı yartmayacaksa subsilver2 için de bulmam gereken kodu yazabilrimisin?
Birde soru ben tema değiştirirsem tüm bu kodlamalardaki değişiklikler de bozulacak ve sitem hata mı verecek?
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

Hizası yamuk da olsa subsilver için link şu yolla eklenir, düzeltme için tema dosyasında oynarsın

overall_header.html

Bul

<td class="genmed" align="{S_CONTENT_FLOW_END}">
Sonra ekle

<li class="icon-members"><a href="/chat" onclick="this.target='_blank';" title="Ajax chat">Sohbet</a></li>
sercansenay
Kayıtlı Kullanıcı

arkdaşım varya ellerine sağlık...senin veridğin kodu değil ama ordan aldığım ufak bir satırı benimkin eyapıştırınca mükemmel oldu :D istediğim gibi oldu sonunda yani...benim gibi phpbb nin adını 2 ay öncesine kadar duymamış birinin bunları yapabilmesi inan mükemmel bi şi:P şimdi bir iki mod kaldı onları da halledebilirsem harika olacak...yardımların için gerçekten çok teşekkürler
screwshell
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen screwshell »

çok güzel vallaha ben kullanıyorum hatta yukarısına flatcast radyo koydum hem radyo yayını yapıyorum hemde chat güzel oluyor (:
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

ben tüm dosyalari ftpye attim sonra www.kendisiteadim.com/forum/chat/install.php girdim ama böyle bi hata veriyor

Warning: require(/users/saruhanhunel/www/forum/chat/../common.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /users/saruhanhunel/www/forum/chat/lib/custom.php on line 17

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/users/saruhanhunel/www/forum/chat/../common.php' (include_path='.:/etc/php/lib') in /users/saruhanhunel/www/forum/chat/lib/custom.php on line 17
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

EsmerÖzcan yazdı:ben tüm dosyalari ftpye attim sonra http://www.kendisiteadim.com/forum/chat/install.php girdim ama böyle bi hata veriyor

Warning: require(/users/saruhanhunel/www/forum/chat/../common.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /users/saruhanhunel/www/forum/chat/lib/custom.php on line 17

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/users/saruhanhunel/www/forum/chat/../common.php' (include_path='.:/etc/php/lib') in /users/saruhanhunel/www/forum/chat/lib/custom.php on line 17
Merhaba,

Sohbet klasörünüzün phpBB3 klasörünü içinde olduğuna dikkat ediniz...!

:arrow: YANLIŞ!
kökdizin/chat

:arrow: DOĞRU!
kökdizin/phpBB3/chat

KOLAY GELSİN...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

daha ayni hatayi veriyor :S baska yollu yokmu bunun :D
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

EsmerÖzcan yazdı:daha ayni hatayi veriyor :S baska yollu yokmu bunun :D
Dosyalarınızı bulamıyor arkadaşım MOD... Lütfen doğru yola attığınızdan veya dosyaları attığınızdan emin olun...

Sohbet adresini verir misiniz?
Kullanıcı avatarı
cgrclk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cgrclk »

Ya arkadaşlar . Aynı yükleme işlemini, aynı şekilde,aynı saat içinde kurdum. birinde çalıştı diğerinde arkadaşın söylediği hatayı verdi. Yok mu bunun çaresine bakacak olan birisi???? Lütfen yardım edin.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

cgrclk yazdı:Ya arkadaşlar . Aynı yükleme işlemini, aynı şekilde,aynı saat içinde kurdum. birinde çalıştı diğerinde arkadaşın söylediği hatayı verdi. Yok mu bunun çaresine bakacak olan birisi???? Lütfen yardım edin.
Merhaba,

Hangi hatadan bahsediyorsunuz? Aynı anda farklı sonuçlar almışsanız biryerlerde hata yapıyor olmalısınız... Dizinlerin yerini kontrol etmelisiniz...

Yukarıda anlattım...
Kullanıcı avatarı
cgrclk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen cgrclk »

baltaci61 yazdı:Beyler Ben Dediğiniz Yolu Denedim Ama Yapamadım Chat Dosyasını Ftp'de Forum Dizinine Attım Sonra http://www.sitem/forum/chat/install.php 'ye Girdim Ama Resimde Görüldüğü Üzere Hata Verdi Ne Yapabilirim Sizce ?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Beyler Birde Sanırım includes/functions.php Bir Ayar Yapmamız Gerekiyor Dorumu Bilmiyorum Ama Ben Öyle Bir Ayar Yani Dosyalar Üzerinde Oynama Yapmadım !
Bir sitede bu hata çıktı diğerinde hiç bir sorun olmadan yüklendi. İkisindede aynı işlemleri yaptım. Bütün dosyalar aynı yerindeydi.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir