[3.0.8] mavilim

phpBB 3.0.x sürümleri için yayınlanan yeni stiller ya da temaların duyuruları için bu forumu kullanabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [3.0.5] mavilim

Mesaj gönderen akansu »

10 Haziran 2009 pbbpbb 3.0.5 dürümüne güncellendi.Ayrıca temanın kendisi de yenilendi.

Mavilim-2 ile başlıklar birleştirildi.
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

phpBB3 Temaları | SufiForum
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

Forumun üst kısmındaki yani logonun yanındaki beyaz ve mavi renkte olan forum ismi ve açıklama yazısını nasıl ve nereden silebilirim acaba?
Kullanıcı avatarı
Evil Ken
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Evil Ken »

şimdi tam olmuş işte tema aga ellerine sağlık ;)
bir test edeyim hata bulursam veya beğenmediğim özellik bildireyim hemen :D
Kullanıcı avatarı
Evil Ken
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

evet temayı inceledim çoğu özelliği daha önceden istediğim gibi yapmışsın :)
yine temayı daha kalitelileştirmek için önerilerimi sıralıyorum
1.Şu kullanıcı adını viewtopicteki biraz kalınlaştırsan iyi oluş subsilverdeki gibi falan öle daha hoş duruyor
2.hala üye profilinde rütbe kutu içinde olmasa daha iyi durucak kanaatindeyim :(
bunlarda hata olabilir değilsede ufak pürüzler diyelim :D
1.kullanıcı online ikonu bu defa üstte kullanıcı adının yanında değil :( keşke yine orda olsa
2.internet explorer 8 ile viewforum.php çok acaip görünüyor (eklenti olarak ekledim ekran görüntüsünü)
şimdiden teşekkürler aga :) cevap bekliyorum
Dosya ekleri
gariplik
gariplik
Matt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Matt »

Birde anasayfada üye girişi yapmadan kullanıcı adı şifre şeklinde kutu içinde istiyor.Ama viewforum,viewtopic'e girince o şu hale geliyor Giriş | Kayıt.
Giriş | Kayıt yerine anasayfadaki gibi kutucuk içinde nasıl gösterebiliriz?
YUNuSEmReN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen YUNuSEmReN »

kullanıcı online ve ofline olarak bu iki resim bence forumda güzel durdu
kullanılabilir diyerekden paylaşayım dedim cünkü tema gerçekden güzel olmuş
akansu ya teşekkürler

[ resmi görüntülemek için tıklayın ][ resmi görüntülemek için tıklayın ]
dostum kadınlara inanma vaatlerine gül geç Adem'i cennetten kovdurmak için iblisin kadını kullandığını unutma!!!
CamfrogPaylasim
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

Akansu kardeşim benim ufak bi sorum olcak kendim denedim ama biraz tema bozuldu :) Bende sana soruyum dedim :)

Bu kategoriler birleşik hepsiyle bunu nasıl ayrı ayrı yapabiliriz?Yani her kategori ayrı olcak arada boşluk olcak yani senin foruz_sabah taki gibi .

Teşekkürler...
YUNuSEmReN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

son kayıt olan son koyu en fazla mesaj gönderen gibi eklenti top5 i kurdum ama listede yazı boyutları büyük bunu nasıl küçültebiliriz acaba ?
dostum kadınlara inanma vaatlerine gül geç Adem'i cennetten kovdurmak için iblisin kadını kullandığını unutma!!!
CamfrogPaylasim
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

Öncelikle geç cevap yazdığım için kusura bakmayın. 2 haftalık tatildeydim =)
Matt yazdı:Forumun üst kısmındaki yani logonun yanındaki beyaz ve mavi renkte olan forum ismi ve açıklama yazısını nasıl ve nereden silebilirim acaba?
Sanırım istediğini yapmışsın. Ancak tema imzamı silmişsin. Lütfen geri ekleyin.

Evil Ken yazdı:evet temayı inceledim çoğu özelliği daha önceden istediğim gibi yapmışsın :)
yine temayı daha kalitelileştirmek için önerilerimi sıralıyorum
1.Şu kullanıcı adını viewtopicteki biraz kalınlaştırsan iyi oluş subsilverdeki gibi falan öle daha hoş duruyor
2.hala üye profilinde rütbe kutu içinde olmasa daha iyi durucak kanaatindeyim :(
bunlarda hata olabilir değilsede ufak pürüzler diyelim :D
1.kullanıcı online ikonu bu defa üstte kullanıcı adının yanında değil :( keşke yine orda olsa
2.internet explorer 8 ile viewforum.php çok acaip görünüyor (eklenti olarak ekledim ekran görüntüsünü)
şimdiden teşekkürler aga :) cevap bekliyorum
Son şık hariç hepsini yaparken birşeyler düşünerek yaptım.
Özellikle "online ikonunu" bir oraya bir buraya alıp durdum.En sonunda alta almaya karar verdim.
Çünkü eğer kullanıcı adının yanında olursa ve kullanıcı adı 20 karakteri geçerse ilk harfi gözükmüyor =)

Sonuçta hepsi özelleştirilebilir şeyler.Herkesin kendi tercihine kalmış.

Son şıkta belirttiğin hatanın İE8 ile alakası yok.Zira phpbb 3.0.5 sürümüne güncellerken overall_header'e şu kodu ekliyoruz.

Kod: Tümünü seç

<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="IE=EmulateIE7" />

Bu kodun işlevi İE8'de tarayıcının sayfaları İE7 gibi yorumlamasını sağlamak.

Eklenti ile gösterdiğin görüntü bozukluğu tek bir başlık olmasından kaynaklanıyor.5-6 tane daha biraz uzun başlıklı konu açtığında görüntünün düzeldiğini göreceksin ;)
cagatayozata yazdı:Akansu kardeşim benim ufak bi sorum olcak kendim denedim ama biraz tema bozuldu :) Bende sana soruyum dedim :)

Bu kategoriler birleşik hepsiyle bunu nasıl ayrı ayrı yapabiliriz?Yani her kategori ayrı olcak arada boşluk olcak yani senin foruz_sabah taki gibi .

Teşekkürler...
Bunun cevabını daha önce yazmıştım: viewtopic.php?f=39&t=15814
Matt yazdı:Birde anasayfada üye girişi yapmadan kullanıcı adı şifre şeklinde kutu içinde istiyor.Ama viewforum,viewtopic'e girince o şu hale geliyor Giriş | Kayıt.
Giriş | Kayıt yerine anasayfadaki gibi kutucuk içinde nasıl gösterebiliriz?
Bu şekilde yaptım çünkü phpbb'de hızlı giriş sadece anasayfa üzerinden yapılabiliyor.
Tüm sayfalardan giriş için ayrıca bir MOD kurmak lazım (Prime Quick Login).Modu kuramazsanız bir ara yazarım onuda şuan elimde dosyalar yok.Gerçi kuaza birkaç sayfa önce eski version için gerekli değişiklikleri yazmıştı. Oradan örnek olarak bakıp yapabilirsiniz.
YUNuSEmReN yazdı:kullanıcı online ve ofline olarak bu iki resim bence forumda güzel durdu
kullanılabilir diyerekden paylaşayım dedim cünkü tema gerçekden güzel olmuş
akansu ya teşekkürler

[ resmi görüntülemek için tıklayın ][ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Neden olmasın, herkes zevkine göre değişik ikonlar kullanabilir =)
YUNuSEmReN yazdı:son kayıt olan son koyu en fazla mesaj gönderen gibi eklenti top5 i kurdum ama listede yazı boyutları büyük bunu nasıl küçültebiliriz acaba ?
O modları denemedim birşey diyemem ama ben sorun görmedim sitenizde.Herşey gayet normal.
Gayemiz, imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı zarif ve zevkli yapmanın yollarını bulmaktır.

Kullanıcı avatarı
Evil Ken
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

bir ara özelden konuşalım m-plasmayıda halledelim :)
ufujk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ufujk »

alttaki reklamlar olmasa bende kullanmak isterdim :)
Kullanıcı avatarı
akansu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen akansu »

ufujk yazdı:alttaki reklamlar olmasa bende kullanmak isterdim :)
Sen yinede kullanma ama alttakiler reklam değil. İki tanesi W3C standartlarına uygun olarak kodlandığını gösteren işaretler. Bir tanesi de sitil imzası,reklam değil.

Kullanıcı avatarı
Evil Ken
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

reklam olsa ne olacakki w3c zaten webin standardını bulan ve geliştiren adamlar onların yaptığı internetten mennun değilseniz interneti komple kullanmayın :?
ufujk
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ufujk »

tam açıklamalı bi hızlı cevap modu bekliyoruz bi sürü değişik modları denedim çalışmadı :(
YUNuSEmReN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

ufujk yazdı:alttaki reklamlar olmasa bende kullanmak isterdim :)
bir kişi emek sarf etmiş ortaya güzel bir şey cıkartmış ve altına imzasını atmış diyelim
harcanan zaman bilgi ve emek için bile olsa o senin reklam dediğin nesneleri oradan kaldırmak uğraş veren kişiye saygısızlıkdır
kalmış ki saten onlar reklam değil sen onları reklam gözü ile görüyorsan oraya bakarken gözlerini kapat bence :)
CamfrogPaylasim
Kilitli

“3.0.x Stil Tanıtımları & Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir