[mod] ACP Announcement Center (duyuru merkezi)

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
tuzukuru
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [mod] ACP Announcement Centre (duyuru merkezi)

Mesaj gönderen tuzukuru »

sorgunun prefixini kendi db adınıza göre değişin
phpbb3 yada her ne ise galiba ulasim_forum3 sizinki, sorgunun prefixinide ona göre adlandırın
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

Önce Bu şekilde çıktı ana sayfada... Daha sonra Adminden Duyuru Merkezi menüsünü açıp düzenledim...
2008-09-07_134453.jpg
Türkçeleştirmeyide verilen linkden yaptım. viewtopic.php?f=53&t=14064

Mod güzel istediğim gibi bişey ama paneldede şu hatayı aldım...
adm/index.php dosyası ile ilgili bir düzenleme yapmadık, anlatımlarda yok ama nasıl hataya düşdü ki ?
-Birde Admin Paneli Font Boyutu oldukca büyüdü...
2008-09-07_141040.jpg
Dünyada En Zor Şey İnsanın Kendini Bilmesidir...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mustafakumbar yazdı:Önce Bu şekilde çıktı ana sayfada... Daha sonra Adminden Duyuru Merkezi menüsünü açıp düzenledim...
2008-09-07_134453.jpg

adm/index.php dosyası ile ilgili bir düzenleme yapmadık, anlatımlarda yok ama nasıl hataya düşdü ki ?
2008-09-07_141040.jpg
SQL Sorgulaması sırasında aldığınız hata aynı tablonun var olduğunu söylüyor... Kodu iki kere sorgulatmış da olabilirsiniz... İlk sorgulamanız başarılı olmuş ki MOD çalışıyor...

Yönetim Paneli'nde yaşanan sorununuzun sebebi Türkçe karakterlerle ilgili olsa gerek... Kullanmamanız önerilir... Veya Notepad++'de düzenleyip atabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Anladım ama sanırım net değilim (kafam karıştı yüklerken ondan olsa gerek..) Türkçeleştirmeden öncede bu sorun vardı sanırım...

Acaba ben 3,0.2 sürümüne geçmede geç kalmıştım...3,0,0 dan geçmek istedim ama geçiş yaparken yaşadığım prıoblem nedeni ile olabilir mi acaba bu sorunun devam etmesi....

Şu anda 3,0,1 sürümü güncellmesi yaptım ama yüklerken yarım kaldı ilgili ko başlığında bu sorunumu yazdım....

Şu anda da sürüm bilgilerinde "Tam olmayan güncelleme tespit edildi" uyarısı alıyorum...

Acaba güncellemeyi yaparsam panelde düzelirmi ?
2008-09-08_220632.jpg
2008-09-08_221217.jpg
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mustafakumbar yazdı:
Şu anda da sürüm bilgilerinde "Tam olmayan güncelleme tespit edildi" uyarısı alıyorum...
Sırf bu uyarı için bile güncellemelerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var... Yani sorunun çözümü de büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyordur zaten...

Ne gibi bir sorun aldınız güncelleme esnasında?
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

VSaBaH yazdı:
mustafakumbar yazdı:
Sırf bu uyarı için bile güncellemelerinizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var... Yani sorunun çözümü de büyük ihtimalle bundan kaynaklanıyordur zaten...

Ne gibi bir sorun aldınız güncelleme esnasında?
viewtopic.php?f=31&t=13697&p=75563#p75563

Bu sorunu halende çözmüş değilim...
Zamanında yeni sürüm çıktığı zaman yapmıyoruz güncellemeyi...
Sonra böyle sorun yaşıyoruz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mustafakumbar yazdı: viewtopic.php?f=31&t=13697&p=75563#p75563

Bu sorunu halende çözmüş değilim...
Zamanında yeni sürüm çıktığı zaman yapmıyoruz güncellemeyi...
Sonra böyle sorun yaşıyoruz...
Gerekli açıklamayı oraya yaptım. Anladığım kadarıyla yüklemeyi tam bitirmeden çıkıyorsunuz...

Yani dosyaları attıktan sonra tekrar taratma yapmazsanız başarılı bir yükleme yapmış olmazsınız. Aldığınız uyarının sebebi odur...
Kullanıcı avatarı
ntura
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ntura »

VSaBaH yazdı:
mustafakumbar yazdı:Önce Bu şekilde çıktı ana sayfada... Daha sonra Adminden Duyuru Merkezi menüsünü açıp düzenledim...
2008-09-07_134453.jpg

2008-09-07_141040.jpg
SQL Sorgulaması sırasında aldığınız hata aynı tablonun var olduğunu söylüyor... Kodu iki kere sorgulatmış da olabilirsiniz... İlk sorgulamanız başarılı olmuş ki MOD çalışıyor...

Yönetim Paneli'nde yaşanan sorununuzun sebebi Türkçe karakterlerle ilgili olsa gerek... Kullanmamanız önerilir... Veya Notepad++'de düzenleyip atabilirsiniz...
nasıl düzenlememiz gerektiğinide söylersen

düzenleme yaparım aynı sorun bendede var
saygılar
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ntura yazdı:
nasıl düzenlememiz gerektiğinide söylersen

düzenleme yaparım aynı sorun bendede var
saygılar
Arkadaşlar bu sorunun çözümü için bazı arkadaşlarımızla iletişim içindeyiz...

Tam olarak neden kaynaklandığını belli sebeplerden dolayı bulamadık. Yani mutlaka çözümü vardır ama forumdan destek bazen yetersiz kalabiliyor. Ama sorunu yakın zamanda çözeceğimizi umuyorum.
Kullanıcı avatarı
ntura
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ntura »

o yakın zaman bugun olsa keske cok modulu kaldırıp yedeklerı yukledım ama barı hata vermeseydı hata hala devam edıyor
ınş bugnlerde cozebılırsınız
saygılarımla
Kullanıcı avatarı
ntura
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen ntura »

arkadaşlar yeni bir vb kurup forumu farklı bı klasörde kurdum vb mi my adminden içeri aktardım forumum içşndeki tüm eklentüleri ve temaları gerekli klasörlere aktardım

artık sorujnsuz çalışan yeni bir forumum oldu

hata mesajı almıyorum en ıyısı bu herkese cok tesekkurler

ben bu duyuru tablosuna resim yerleştirebilirmiyim bunun bi yolu varmı yoksa reklam yerleştirmek topicinden başka bi yol yok mu ?

saygılarla
Kullanıcı avatarı
kuyumcu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kuyumcu »

arkadaşlar aşağıdaki kendi yapacağımız bölüm çok karışık türkçesini yazacak varmı acaba

Once installed, the Announcement Centre module needs to be added in the ACP.

You can do this as follows:
a) Go to System in the ACP
b) Go To Administration Control Panel under Module Management
c) Go to .MODs
d) Go to the Add Module button
e) Type in ACP Announcement Centre and click on Add New Module
f) Make sure you create ACP Announcement Centre as a new Category and enable it
g Click on the ACP Announcement Centre category
h) Go to the dropdown next to the Add Module button
i) Click on Announcement Centre in the dropdown
j) Click on the Add Module button next to the drop down
k) Once added, you need to click on the Enable link next to it
l) The enable should turn into disable
m) Click General

Note:thanks to Venom14228 for most of the instructions

Don't forget to clear your cache and refresh your templates.

NOTE: You will need to submit your announcements once so that the bbcode fields are created

For the subsilver2 template changes please go to templates/subsilver2
Kullanıcı avatarı
Burakozmen
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Burakozmen »

Yönetim paneline git>>>>>sisteme git>>>>>Solda Modul yönetimi altında Yönetim Kontrol Paneli var. Onu tıklat >>>>Çıkacak listenin altında açılır kutu ve yanında da Modul ekle Butonu var "Announcement Centre" seç modül ekle butonuna bas. sonra listeye geri dön ve "Announcement Centre"'ı devrede yap. sonra "Announcement Centre" sekmesine git. istediğin Duyuruyu yaz :wink:

ekledim ben süpppermiş arkadaşlar. bütün bbcodeları kullanabiliyoruz. hatta video bile ekleniyor. teşekkürler.. :lol:
Kullanıcı avatarı
kuyumcu
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen kuyumcu »

Burakozmen yazdı:Yönetim paneline git>>>>>sisteme git>>>>>Solda Modul yönetimi altında Yönetim Kontrol Paneli var. Onu tıklat >>>>Çıkacak listenin altında açılır kutu ve yanında da Modul ekle Butonu var "Announcement Centre" seç modül ekle butonuna bas. sonra listeye geri dön ve "Announcement Centre"'ı devrede yap. sonra "Announcement Centre" sekmesine git. istediğin Duyuruyu yaz :wink:

ekledim ben süpppermiş arkadaşlar. bütün bbcodeları kullanabiliyoruz. hatta video bile ekleniyor. teşekkürler.. :lol:

eyvallah allah razı olsun oldu
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

mustafakumbar yazdı:
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

2008-09-07_141040.jpg
VSaBaH yazdı: Arkadaşlar bu sorunun çözümü için bazı arkadaşlarımızla iletişim içindeyiz...

Tam olarak neden kaynaklandığını belli sebeplerden dolayı bulamadık. Yani mutlaka çözümü vardır ama forumdan destek bazen yetersiz kalabiliyor. Ama sorunu yakın zamanda çözeceğimizi umuyorum.
Bahsedilen sorun çözülmüştür.

Sorunun MOD'un yanlış yüklenmesinden ve de info_acp_announcement_centre.php dosyasının ?> tagından önceki kısmında boşluk bırakmaması sebebiyle bu sorunun ortaya çıktığı tesbit edilmiştir.

Yani MOD'u doğru kurmanız ve orjinal dosyalarını oynanamamanız durumda sorun yaşamayacaksınız.

Bu tür sorunları yaşayan arkadaşlar sorun yaşadıkları ACP Announcement dosyasını orjinali ile değiştirebilirler.
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir