[MOD] [phpBB 3.0.x] Ziyaretçiden İçerik Gizleme [1.0.1]

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
C@N
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [phpBB 3.0.2] Ziyaretçiden İçerik Gizleme [1.0.0b]

Mesaj gönderen C@N »

tamam ozaman hemen düzeltelim :)
Resim
I LoVe phpBBTurKeY..!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

bplr yazdı:Yukardaki kodlar botları engelliyor, bu şekilde düzenleme yerine bot izinleriyle ayarlanma tercih edilmeli.
Yoksa hiçbir bot içeriği göremezse, arama motorlarıyla siteye trafik gelmez.
Teşekkürler arkadaşım.

Aslına bakılırsa biraz dikkatsizlik söz konusu. Düşüncem;

Kod: Tümünü seç

<!-- IF S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN -->
şeklindeki bir düzenlemenin mümkün olup olmadığıydı. Zaten emin olmak için bunu phpBB.com'da da dile getirmiştim;

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 5#p7140325

Yalnız orada beklediğim gibi bir kodun paylaşıldığını sanıyordum ama içindeki not kelimesi gözümden kaçmış olsa gerek. O sitedeki moderatör arkadaşın da neden böyle birşey yaptığını anlayamadım. Heralde anlatamadığımdan dolayı böyle bir durum söz konusu oldu. :oops:

Yani kısacası;

<!-- IF S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN -->
gibi bir düzenlemenin işe yarayıp yaramayacağını soruştururken

<!-- IF not S_IS_BOT and S_USER_LOGGED_IN -->
gibi bir cevap aldım. Güvendiğim içinde fazla incelemeden hemen yapıştırdım :oops:

Yalnız Dn_35 isimli yetkili arkadaşımızın uyarısı üzerine bir durumun daha gözündem kaçtığını farkettim. Normalde phpBB3 kurulur kurulmaz botlar tıpkı bir üye gibi phpbb_users tablosuna kaydediliyor. Yani onların normal üyelerden farkı yok. Normal üyelere bu mod kısıtlama getirmeyeceği için böyle bir düzenlemeye de gerek yok :) Yani botlara özel bir işlem yapılmasına gerek yok.

Yanlışı düzelmekte çok da geç kalmadığımızı düşünüyorum. Sürüm güncellemesi olmadığı içinde orjinal pakette değişiklik yapmamıştım. Onun için o değişikliği yapan arkadaşlarımın değişikliği geri almalarını rica ediyorum, sizlerden özür diliyorum.

Dn_35
ve bplr arkadaşlarıma uyarıları için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

http://wiki.phpbb.com/Founder#Restricti ... ccess_Only

// is the user logged in?
if (!$user->data['is_registered'])
{
    if ($user->data['is_bot'])
    {
        // the user is a bot, send them back to home plate...
        redirect(append_sid("{$phpbb_root_path}index.$phpEx"));
    }
    // the user is not logged in, give them a chance to login here...
    login_box('', 'LOGIN');
} 
Zaten burada olan kodlarda aynısını gösteriyor, botlar zaten kayıtlı üye gibi giriş yapmış sayılıyor. O yüzden ancak engellenmek isteniyorsa özel ayar yapmak gerekli.
phpbb.com de verilen cevap yeterince yardımcı değil, sorulan soruya yönelik olmamış.
ReplaX123
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ReplaX123 »

arkadaşlar bu bende bu eklenti kurulu nasıl erildiyse o şekilde botlardan gizlemiyordur dimi ziyaretçilerden gizli gözüküyor ama botlarada öle olmasın..
Bu kullanıcı kendi web sitesindeki phpbb ve Türkçe çeviri imzalarını sitemizden destek alırken ekleyip, destek aldıktan sonra kendini çok akıllı sanıp sildiği için uzaklaştılırmıştır ve bundan sonra destek verilmeyecektir (phpBB Türkiye yönetimi)
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

ReplaX123 yazdı:arkadaşlar bu bende bu eklenti kurulu nasıl erildiyse o şekilde botlardan gizlemiyordur dimi ziyaretçilerden gizli gözüküyor ama botlarada öle olmasın..
1. sayfada paylaştığımız yükleme dosyasını kurup, hiçbir değişiklik yapmadıysanız botlar konusunda hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

Ufak bir karışıklık oldu ama şuan botların içerik görememesi gibi bir durum söz konusu değil. Bu mod botlara hiçbir şekilde olumsuz etkide bulunmayacaktır.
ReplaX123
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ReplaX123 »

konuyu ilk açtığınız anda neyse ben onu kurdum değiştirdiğim sadece bir resmi warning resmi bide siteismi konu içeriği ziyaretçilere kapalıdır yazıyor yani başka bişey yok yaptığım ve...
Bu kullanıcı kendi web sitesindeki phpbb ve Türkçe çeviri imzalarını sitemizden destek alırken ekleyip, destek aldıktan sonra kendini çok akıllı sanıp sildiği için uzaklaştılırmıştır ve bundan sonra destek verilmeyecektir (phpBB Türkiye yönetimi)
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

Güzel olmuş elinize sağlık! :)

Acemilere( Benim gibi ! :D ) bir uyarı yapmak gerek; eğer Prosilver veya subsilver2 haricinde kendi seçtiğiniz bir still kullanıyorsanız, değişikliklerin uygun olanını (prosilver veya subsilver ) kendi stilinizin dosyaları üzerinde yapmalısınız.

Birde eğer kabul ederseniz ufak bir eleştiri; Login ve register düğmelerini biraz daha küçük-kibar yapmakta fayda var gibi. Mesajlarla dolu bir sayfada bu büyüklükte düğmeler biraz fazla kaba kalıyor sanki!

Onun haricinde güzel çalıştı ve gerekli bir moddu elinize sağlık, kolay gelsin. Teşekkürler!
2 mi güzel-3 mü Özel? Anlamadım ben bunu?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

RastaN yazdı: Acemilere( Benim gibi ! :D ) bir uyarı yapmak gerek; eğer Prosilver veya subsilver2 haricinde kendi seçtiğiniz bir still kullanıyorsanız, değişikliklerin uygun olanını (prosilver veya subsilver ) kendi stilinizin dosyaları üzerinde yapmalısınız.
Aslında ben onu kurulum dosyasında belirtmiştim. Zaten zor bir düzenlemesi yok yapılsa da sorun olmaz.
Uyarı.jpg
RastaN yazdı:Birde eğer kabul ederseniz ufak bir eleştiri; Login ve register düğmelerini biraz daha küçük-kibar yapmakta fayda var gibi. Mesajlarla dolu bir sayfada bu büyüklükte düğmeler biraz fazla kaba kalıyor sanki!
Üyenin dikkatini çekmek için o şekilde uygun olacağını düşünmüştüm. Zaten bu modu yapmadan önce arkadaşların örnek gösterdiği smf forumda da uyarı düğmeleri bu büyüklükteydi. Ben onları kendim düzenleyip koydum tekrar. Zor bir işlem olmasa gerek, resim dosyalarını hoşunuza gidecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu arada eleştirilere her zaman açığım ve de görüşleriniz için sağolun.
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

VSaBaH yazdı:
RastaN yazdı: Acemilere( Benim gibi ! :D ) bir uyarı yapmak gerek; eğer Prosilver veya subsilver2 haricinde kendi seçtiğiniz bir still kullanıyorsanız, değişikliklerin uygun olanını (prosilver veya subsilver ) kendi stilinizin dosyaları üzerinde yapmalısınız.
Aslında ben onu kurulum dosyasında belirtmiştim. Zaten zor bir düzenlemesi yok yapılsa da sorun olmaz.
Uyarı.jpg

Benim kastettiğim bu değildi. Prosilver için gerekli olan değişiklikleri yaptığım halde bende önce çıkmadı. Sonra gidip prosilver için gerekli olan değişiklikleri aynen kendi kullandığım başka bir temaya yeniden yaptım ve oldu. Bunu belirtmek istemiştim.

VSaBaH yazdı:
RastaN yazdı:Birde eğer kabul ederseniz ufak bir eleştiri; Login ve register düğmelerini biraz daha küçük-kibar yapmakta fayda var gibi. Mesajlarla dolu bir sayfada bu büyüklükte düğmeler biraz fazla kaba kalıyor sanki!
Üyenin dikkatini çekmek için o şekilde uygun olacağını düşünmüştüm. Zaten bu modu yapmadan önce arkadaşların örnek gösterdiği smf forumda da uyarı düğmeleri bu büyüklükteydi. Ben onları kendim düzenleyip koydum tekrar. Zor bir işlem olmasa gerek, resim dosyalarını hoşunuza gidecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

Bu arada eleştirilere her zaman açığım ve de görüşleriniz için sağolun.
Hoşgörünüz için teşekkürler! Ben de zaten ''daha güzeli nasıl olur?'' dan yola çıkarak ve kendi kullanıcılığımı hatırlayarak bir öneri getirdim. Yoksa amaç zaten 'neden böyle yaptınız!? '' asla olamaz. Siz emek verip uğraşmışsınız, elinize sağlık. Değiştirmek isteyende değiştirir kullanır!

Kendim böyle uyarılarla karşılaştığımda aklıma gelen şey, ''tamam bu uyarı da illa gözümüze sokmanız mı gerekiyor!!!'' diye düşünü(-düm)rüm.

Bazen bu forumları yapan ve yönetenler de kendini üye yerine koymalı!

Sonuçta üyeler misafir! Hele daha üye olmamışlar en narinleri :mrgreen: onları kaçırmamak lazım! :wink:

Herşey daha güzel ve işlevli forumlar yapmak için.
Bu konuda bizlere yardımcı olmaya çalışan sizlere de teşekkürler! :)
gRincH94
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen gRincH94 »

Şu an phpBB 3 ile yeni bir forum açtım.Şimdilik lazım bir mod ama ilerde kaldırabilirim çünkü böyle olması üyeleri sıkabilir.Yani nasıl kaldırabilirim?
RastaN
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen RastaN »

Üye olanlara gözükmeyeceği için üyeleri sıkmaz. Ama misafir olarak izleyip gidenleri üye olmaya zorlar.

Daha sonra kaldırmanın yolu; bu başlıkta kurulum için anlatılanları bir kenara not alacaksınız. Sonra tersini yaparak kaldıracaksınız.

Yani kopyaladığınız dosya varsa silecek, ama daha önemlisi değiştirdiğniz dosyalardaki değiştirdiğiniz satırları, tekrar eski haline getireceksiniz. Bunu da zaten tüm modlarda tersinden uygulayarak yapabilirsiniz.

Size şunun altına şu yapıştırılacak demişse yapıştırdığınız kısmı siler, bunu bununla değişitir dediği yerde de tersini yaparsanız zaten sorun hallolur. Ama dikkat edilecek husus, eksik veya yanlış yapmamak.

Eğer çok yeni iseniz şimdilik bunu düşünmeyin, zamanla mod kurdukça eliniz alışıyor zaten, birde herşeyi denemeye çalışmayın, gerekli olanları kurun, ayrıca mutlaka ama mutlaka yeni bir mod kurarken değiştirdiğiniz dosyaların yedeklerini alın ve problem çıkarsa tekrar eski yerlerine kopyalayın..

Kolay gelsin.
gRincH94
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen gRincH94 »

Yardım için teşekkür ederim.
Bu arada özür diliyorum üyeleri demişim üye olacak kişileri sıkar demek isteyecektim.
Bence en mantıklısı Linkleri gizlemektir.
The_Delicius
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen The_Delicius »

Bu modu basarili bir sekilde kurdum fakat ayni basariyi kaldiriken gösteremedim :D mod la ilgili dosyalari eski haline getirdim, fakat önbellek temizliginden sonra sablonlar dan sablonu yenile dedigimde (Genel Hata
Could not open ./../styles/prosilverred/template/hide_topic_content.html) diye bir hata aliyorum, yani hide_topic_content.html doyasini istiyor. Bu sorunu nasil hallederim?
Kullanıcı avatarı
ABDÜLHEY
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen ABDÜLHEY »

aslında bu modun büyük bir açığı var
google vb arama motorlarındaki link olan konuların önbellek görüntüsünde zaten linkler görünüyor.

Vsabah kardeşim phpbb.com daki arkadaşın verdiği not onu ekleyince bu sıkıntı kalkar mı acaba. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. kolay gelsin
KULA BELA GELMEZ HAKK YAZMADIKÇA,
HAKK BELA YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...
---------------------------------------
http://www.bakivakfi.com
---------------------------------------
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 10 misafir