Üyeleri birleştirme. (Üye nicklerini birleştirme)

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Üyeleri birleştirme. (Üye nicklerini birleştirme)

Mesaj gönderen difficulty »

Foruma 3 ayrı nickle üye olan arkadaşlarımız var ve bu 3 ayrı nicki birleştirmek istiyorum.
Bunu yapabilrmiyiz?

Örnek veriyorum shopen arkadaşımızın YAKISIKLIM ve yaşlıkurt isimli 2 ayrı nicki daha var. Bu nickleri tek nick yani shopen olarak ayarlamak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Üyeleri birleştirme. (Üye nicklerini birleştirme)

Mesaj gönderen Ademx33 »

Kastettiğin o üyeliklerin mesajlarını birleştirmek mi? Eğer öyleyse 2 - 3 farklı üyeliği olan bir üyenin bir tüm mesajlarını tek bir üyelikte toplayabilirsin. İşin özü admin şifrenle girip DÜZENLE seçeneğinin yanındaki ? SORU İŞARETİ'ne tıkla bir ve oradan açılan menü den YAZARI DEĞİŞTİR seçeneği içine yeni yazarın nickini yaz ve ONAYLA düğmesine bas. Bu kadar yazar değişmiş oluyor.. Yalnız tüm mesajları ilk üyeliğe aktarmazsan tarih farklılığından dolayı mantık hatası oluşabilir..

TEST 1 ile yazılmış bir mesaj
[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Test 1 İsimli üyeden Test 2 isimli üyeye Mesaj Aktarmak için SORU İŞARETİNE tıklayınız...

Mesajı aktarmak istediğiniz yazarı ve ONAY tuşuna basınız. Burada TEST 1 e ait olan mesajı TEST 2 ye aktarıyoruz..

Görüldüğü gibi TEST 1 e ait olan mesaj TEST 2 ye ait gözüküyor... Böylece aynı kişinin farklı üyelikli mesajları tek bir hesaba aktarılmış oldu..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 213
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

deniyorum tam söylediğin gibi yaptım oluyor ama tek tek tüm mesajları bu şekilde yapmam imkansız.
bunları topluca halledemezmiyiz?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Hımm. Bak işte onu bilmiyorum ama sanırım PhpMyAdmin den tablolarla oynanarak yapmanın bir yolu vardır, ustalar işin nasıl yapıldığını anlatabilirler sonra.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 214
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

güncelleme..
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kullanabileceğiniz 2 seçenek var;

1. Support Toolkit

Kod: Tümünü seç

Support Toolkit Destek araçları;
*Kullanıcıları Birleştirme: İki kullanıcıyı bir hesapta birleştirmenizi sağlar.  
2. User Merge Modu

Kod: Tümünü seç

Mod açıklaması: Birden fazla üyenin; mesajları, özel mesajları vb. hakları ile beraber tek hesapta birleştirilmesini sağlar.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
difficulty
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

İkisinin birbirinden farkları nedir?
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Support Toolkit bir nevi ikinci bir yönetim paneli gibi değerlendirilebilir.
PhpBB sisteminde meydana gelen bir çok problemi çözmede ve yönetim panelinden yapamadığınız bir çok işlemi kolaylıkla yerine getirmek gibi bir çok seçeneği bulunan geniş kapsamlı bir araçtır.

User Merge Modu ise yalnızca bir modifikasyon olup sadece üyeleri birleştirmek için kullanılır.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 17 misafir