Temam Yüzünden Forumum Çok Yavaşlıyor.(Çözüldü)

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
heaton
Kayıtlı Kullanıcı

Temam Yüzünden Forumum Çok Yavaşlıyor.(Çözüldü)

Mesaj gönderen heaton »

Sitemin yapılandırılmasının ardından tasarımımda bazı değişiklikler yapıp forum klasörü içerisine sıfırdan phpbb yükledim.Fakat bağlantı hızı eskisine göre gerçekten çok yavaştı.Temayı değiştirdiğim de hız eski haline dönüyor.Kısacası Hata Temada...Konuyu hosting sağlayımcımla görüştüğümde bana 2 adet hatadan bahsedildi.
4003 fantasti 95.1
4002 fantasti 61.2
(Fantasti Kullanıcı Adı)
Satırın sonundaki 95.1 ve 61.2 değerleri benim CPU kullanımımı simgeliyor.İşi Özetleyecek Olursak 4 çekirdek erişimi tahsis edilmiş yapılandırmada sistem kaynağının neredeyse yarısını benim sitem kullanmaya çalışıyor.Hosting sağlayıcım Allahtan CPU limitlendirmesi uygulamıyor bide uygulasa foruma girilemeyecek.Bu problemi kendim bir türlü çözemedim.Bir phpbb uzmanından yardım almak gerektiğini düşündüm.Yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa...Lütfen bana ulaşsın tasarımımla ilgili bir sorunda olduğu için tasarım dosylarımı da göndermeye hazırım.
Site adresim bu : http://fantastikkultur.net
Forumun adresi : http://fantastikkultur.net/forum/

Not : Tema üzerinde değişiklik yapmadan önce kullandığım bazı eklentilerin kodları var bu eklentileri phpbb'yi yeniden kurduktan sonra yüklemedim.Hata kaynağının bunlar olabileceğini düşünüyorum.

Edit : Problem çözülmüştür.Notta belirttiğim şekilde bir sürü gereksiz eklentiden kaynaklanıyormuş.Bütün kodları temizledim.Problem çözüldü.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Temam Yüzünden Forumum Çok Yavaşlıyor.(Çözüldü)

Mesaj gönderen ESQARE »

Temalar CPU kullanımını pek arttırmaz, dediğiniz gibi aşırı sayıda MOD ya da eklentiler arttırabilir. Bunun sebebi de bazı MODların SQL sorgusu kullanarak yükü arttırmasıdır. Sağlam bir makineniz yoksa phpBB'yi çok fazla mod kurmadan kullanmanızı öneririm.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
heaton
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen heaton »

Dediğiniz gibi eklenti yüzündenmiş phpbb'yi tekrar yükledikten sonra temadan silmediğim eklentileri temizledim problem çözüldü.Fakat dediğim gibi silip tekrar yüklemeden önce bu eklentileri kullanıyordum sorun olmuyordu.Ben daha çok heralde temaya belirttiğim yollar phpbb dosyalarında karşılanmayınca hata veriyor.Buda fazla cpu kullanımına sebep diye düşünmüştüm.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Eğer ziyaretçi sayınızda artış varsa ya da arama motorları sitenizde çok fazla dolaşmaya başlamışsa bu durumun sonradan başınıza gelmesi çok normal. Dediğim gibi eğer çok sayıda MySQL sorgusu yapan MOD kurmak istiyorsanız ve siteniz büyümeye doğru gidiyorsa VPS gibi üst hosting paketlerine geçebilir ya da Dedicated sunucu alırsanız CPU engeli ile karşılaşmazsınız. Çünkü bir çok hosting firması küçük hosting paketlerine CPU sınırı koyar.

Bu nedenle küçük hosting paketlerinde phpBB'yi fazla MOD kurmadan kullanırsanız ve aşırı yüksek sayıda ziyaretçiniz yoksa sorun olmayacaktır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir