Yandex Kurumsal Mail Ayarı

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Yandex Kurumsal Mail Ayarı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar;

Benim sitemde geçenelerde ikinci kez hotmail hesaplarına mail aktivasyon gibi mailler gitmemeye başlamıştı. Sunucu firmasına yazıp ip değiştirerek çözümlüyorduk. En son bunun sağlıklı sorunsuz bir yöntermi yok mudur? Diye sorunca mail hosting almanızz gerekiyor dediler. Ama kendileri satmıyorlarmış. Yandex kurumsal mail hosting önerdiler.

Ayarlarını yaptık. Maili ayarladım ve Stmp ayarlarını yaptım. Ayarları;

smtp.yandex.com.tr
port 465
kullanıcı adı ve şifresi yazıp test postası göneriyorum. Biraz döndükten sonra e posta gönderildi yazıyor. Ama hata kaydında aşağıdaki yazı vardı.
E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

Posta sunucusundan yanıt kodları alınamadı.
Backtrace

Connecting to smtp.yandex.com.tr:465
Başına ssl:// yazınca da başka bir hata veriyor. Hata kaydı da bu şekilde
E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

E-posta gönderilirken 1221 numaralı satırda sorunlarla karşılaşıldı. Yanıt: 503 5.5.4 Error: send AUTH command first.
.
Backtrace

Connecting to ssl://smtp.yandex.com.tr:465
LINE: 1205 <- 220 smtp1p.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit http://pdd.yandex.ru)

# QUIT
LINE: 1466 <- 220 smtp1j.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit http://pdd.yandex.ru)

# EHLO agena.veridyen.com
LINE: 1552 <- 250-smtp1j.mail.yandex.net

LINE: 1552 <- 250-8BITMIME

LINE: 1552 <- 250-PIPELINING

LINE: 1552 <- 250-SIZE 42991616

LINE: 1552 <- 250-AUTH LOGIN PLAIN XOAUTH2

LINE: 1552 <- 250-DSN

LINE: 1552 <- 250 ENHANCEDSTATUSCODES

# MAIL FROM:<bilgi@deriforum.com>
LINE: 1221 <- 503 5.5.4 Error: send AUTH command first.
Bu sorun neden kaynaklanmaktadır? Bu arada yandex mailde açtığım mail hesabına giriş yaparak mail alıp gönderebiliyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Yandex Kurumsal Mail Ayarı

Mesaj gönderen ESQARE »

Yandex, SSL olmadan SMTP bağlantısını desteklemiyor. Dolayısıyla ssl://smtp.yandex.com.tr sunucu adresini kullanmalısınız. 465 numaralı sunucu portu çalışmıyorsa 25 numaralı portu deneyin.

Yandex SMTP kullanımı için daha detaylı bilgi için: https://yandex.com.tr/support/mail/mail-clients.html
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

ssl://smtp.yandex.com.tr yaptıktan sonra doğrulama yöntemini Giriş yaptığım zaman mailler gitmeye başladı. Bazen gidip bazen de gitmiyor. nu tam anlayamadım. Hotmaile de mailler bir kaç dk sonra düşüyor.

Bir de ben siteyi kurarken sanırım şahsi e postamı yazmıştım. test e postası gönder deyince de hep şahsi postama geliyor. Normalde bu postanın @siteisminin olduğu postaya düşmesi gerekmiyor mu?
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hotmail mesajlarında özellikle hatırlatma maili 5 6 dk sürüyor. Yandex e de giderken geç gidiyor. Gmaile giden test maili de her seferinde bir gidiyor ikincide hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sürekli test maili göndermeyin. Sonuçta başka bir kaynağa ait SMTP sunucusu kullanıyorsunuz. Spam, flood gibi bazı önlemler yüzünden de SMTP sunucuları arka arkaya mail göndermeyi bazen kısıtlayabilir. Bir şekilde mail gittiyse o şekilde bırakın, kullanıcılara mail gidecektir. Eğer mailler hızlı ve arka arkaya gitsin istiyorsanız kendinize özel ayarlama yapabileceğiniz bir SMTP sunucusu kullanmalısınız. Bunu da hosting firmalarından satın alabilirsiniz.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevap için teşekkürler.
atillademirci12
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen atillademirci12 »

EFe1343 yazdı: 12.03.2019, 12:17 Merhabalar;

Benim sitemde geçenelerde ikinci kez hotmail hesaplarına mail aktivasyon gibi mailler gitmemeye başlamıştı. Sunucu firmasına yazıp ip değiştirerek çözümlüyorduk. En son bunun sağlıklı sorunsuz bir yöntermi yok mudur? Diye sorunca mail hosting almanızz gerekiyor dediler. Ama kendileri satmıyorlarmış. Yandex kurumsal mail hosting önerdiler.

smtp.yandex.com.tr
port 465
kullanıcı adı ve şifresi yazıp test postası göneriyorum. Biraz döndükten sonra e posta gönderildi yazıyor. Ama hata kaydında aşağıdaki yazı vardı.
E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

Backtrace

E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

E-posta gönderilirken 1221 numaralı satırda sorunlarla karşılaşıldı. Yanıt: 503 5.5.4 Error: send AUTH command first.
.
Backtrace

LINE: 1205 <- 220 smtp1p.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit

# QUIT
LINE: 1466 <- 220 smtp1j.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit

Bu sorun neden kaynaklanmaktadır? Bu arada yandex mailde açtığım mail hesabına giriş yaparak mail alıp gönderebiliyorum.
Aynı hatayı alıyorum bende çözemedim, siz çözebildiniz mi?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

ESQARE yazdı: 12.03.2019, 14:15 Yandex, SSL olmadan SMTP bağlantısını desteklemiyor. Dolayısıyla ssl://smtp.yandex.com.tr sunucu adresini kullanmalısınız. 465 numaralı sunucu portu çalışmıyorsa 25 numaralı portu deneyin.

Yandex SMTP kullanımı için daha detaylı bilgi için: https://yandex.com.tr/support/mail/mail-clients.html
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

atillademirci12 yazdı: 26.06.2021, 08:27
EFe1343 yazdı: 12.03.2019, 12:17 Merhabalar;

smtp.yandex.com.tr
port 465
E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

Backtrace

E-posta hatası
» EMAIL/SMTP
/adm/index.php

.
Backtrace

LINE: 1205 <- 220 smtp1p.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit

# QUIT
LINE: 1466 <- 220 smtp1j.mail.yandex.net ESMTP (Want to use Yandex.Mail for your domain? Visit

Aynı hatayı alıyorum bende çözemedim, siz çözebildiniz mi?
Merhabalar,

Benim SMTP ayarım ekren görüntüsünde görüldüğü gibidir.
E-posta ayarları.png
ESQARE hocamın dediği gibi sunucuya ssl://smtp.yandex.com.tr yazmışım, sunucu portuna 465, doğrulama metodunu da GİRİŞ yapmışım. Uzun süredir bu şekilde, şimdiye kadar sorunsuz kullanıyorum. Bugün bir hata vardı 24'ünde sunucuya ulaşımda sorun olmuş sanırım.
canvapro
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen canvapro »

Teşekkürler hocam
kararara.com
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen kararara.com »

GÜNCEL AYARLAR:

SMTP sunucu adresi: ssl://smtp.yandex.com.tr
SMTP sunucu portu: 465
SMTP sunucu portu: GİRİŞ
SMTP kullanıcı adı: .......@yandex.com
SMTP şifresi: ......... Yandex E-posta şifresi
SSL sertifikasını doğrula: HAYIR
SMTP eş adını doğrula: HAYIR
Kendinden-imzalı SSL sertifikalarına izin ver: HAYIR

Sorunsuz çalışmaktadır.

NOT: E-posta ayarlarının yukarı bölümündeki "İletişim e-posta adresi" ve "Kimden e-posta adresi" nin yandex mail adresiyle aynı olması gerekmektedir.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir