Konu açarken kategorize etme

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Konu açarken kategorize etme

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar

Konu tam olrak tekni bir konu sayılmaz. Ama biraz da teknik sayılır. Bugün forumda bir alım satım bölümü açılması hakkında konu açıldı. Aslında hâli hazırda bir forum var. Pazarlama ve reklam diye ama pazarlama deyince biraz ticari görülüyor sanırım. Konularda karşılık açılıyor. Biraz daha ihtiyaları karşıyacak bir şey istendi. Konunun teknik kısmı da burada doğuyor.

Ben forum sayfası sahibi olmama rağmen benimde takip ettiğim çok forum yok. Takip ettiklerim arasında üye olmamakla birlikte xda developers var. Altyapı olarak Vbulletin kullanıyor. Bunu anlatmamdaki olay orada konular Rom, Kernel, Tools gibi Önetiket gibi şeylerle görüyorum. Üye olmadığım ve konu açmadığım için tam nasıl olduğunu bilmiyorum. Konuların olduğu forumda başlıkların yanında Roms, Kernels gibi katagoriler var. Onlara tıklayınca tablo şeklinde ve altında konuların olduğu bir bölüm var.

Sonuç olarak sormak istediğim konuları açarken başlık simgeleri gibi Konunun başına veya Başlığına eklenecek bir yazı ile açılması sağlanabilir mi? Mesela konu açılırken alım yapacaksa konu sahibi o konuyu açarken Alım diye seçip açabilir mi? Bu katagozi olmayadabilir. Konuda satış yapacaksa konu başına [Satış] gibi bir ifade eklenebilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi?

Yoksa Alt forumlar oluşturup onlara mı açmalarını sağlamalıyım? Alım-Satım bölümü şeklinde, üyeler alım yapacaksa başlığa elle [Alım] yazmasını veya satış yapacaksa [Satış] yazmasını mı istemeliyim?

En başta dediğim gib tam bir teknik destek sorusu sayılmaz Biraz teknik biraz da tavsiyeler için yazdım. Teknik yöntem ve tavsiyelerinize açığım. Şimdiden cevap verenler teşekkürler.
Demond
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Konu açarken kategorize etme

Mesaj gönderen Demond »

Problemin bir benzerini ben yaşıyorum. Headere konu aç butonunu ekledim. Amacım konu açmak isteyen kişinin doğrudan ilgili sayfaya gitmesiydi. Ama hangi kategoriye gitmeli? Diğer isimli bir kategori açıp oraya yönlendirdim. Şimdi bütün konular diğer kategorisine açılıyor. Tek tek ilgili başlıklara taşıyorum. Headerdeki konu aç butonuna tıkladığında ilgili kategoriyi açılır bir menüden kendileri seçse süper olur.

Bu arada benim forumum ders notu paylaşımı temelinde olduğu için haliyle biraz özelleştirme yaptım. Mesela konu aç butonunun ismi "ders notu gönder" olarak değiştim. Giden yer ise "diğer ders notları ve dökümanlar"...
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Sizin foruma baktım. En üstte var evet 'Ders Notu Gönder ' yazıyor. Aslında benim istediğim kategorize etmesine de tam olarak gerek yok. Konu başlığında ve konu ile ilgili bir etiket gibi bir şey de olabilir. Mesela önceden yazıdığım gibi konu başına [Alım] ve [Satım] yazması yeterli onu kullanıcıların kolay bir şekilde seçmesi lazım tabi ki. Veyahut bir etiket gibi bir şey yapıp konuların listelendiği yere konu başlığın yanında yazadabilir.
Screenshot-2019-6-25 Google Pixel 3 Forum on XDA Developers.png
Önceden anlattığım olay yukarıdaki ekran görüntüsünde var. En üstte Roms kısmı ve romların tablosu var. Bu çok gerekli değil şu anlık. aşğıya doğru konuların başlıklarının yanında Rom, Tool gibi ifadeler var. Siteye üye olmadığım için onlar elle mi yazılıyor yoksa seçenekler mi var bilmiyorum. Bu şekilde bir şey yapılabilir mi?
Screenshot-2019-6-25 Books Patterns Periodicals Videos.png
Screenshot-2019-6-25 Books Patterns Periodicals Videos.png (7.6 KiB) 1116 kere görüntülendi
Bu örnekte de konuların başlıklarına etiket şeklinde satılan ögenin adı türü yazıyor. Bunun gibi bir şey yapılabilir mi? Konular da etiketler kullanılabilir mi? Bu şekilde bunun için eklenti mi yüklemek gereki. Eğer öyle ise var mıdır? Böyle bir eklenti.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Tekrardan merhabalar,

Konu ile ilgili ufak bir araştırma yaptım ve ilki olmasa da ikinci yöntem için bir eklenti buldum. Yani phpbb de konuya etiket ekleme özelliği yapılmış eklenti olarak ama eklenti 3.1.9 sürümü için geçerli. 3.2.x sürümünde çalışır mı bilemedim.

Eklenti linki :
https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... opic_tags/

Bu konuda önerisi olan var mıdır?
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

viewtopic.php?f=106&t=22026

Sizin de bir şeyler yazdığınız konu belki hatırlarsınız. Bu başlığa baktınız mı?
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Cevap için teşekkürler. Yukarıda benim attığım ile aynı eklenti. O konuyu hatırladım. Yükleme konusunda sorusuna yardım içinyazmıştım. Şimdilik forumda iki alt forum oluşturarak sorunu çözmeye çalıştım. Şu anlık sorun yok gibi böyle devam edecek. Tekrar teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Merhaba. İsteğinizi aşağıdaki eklenti ile yapabilirsiniz.

Konu açarken hazır oluşturduğunuz kelimelerden birini açılır listeden seçiyorsunuz ve konunun başına ekliyor. [Alım], [Satım] şeklinde önek oluşturabilirsiniz.

viewtopic.php?f=99&t=22317
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

melihonline yazdı: 23.07.2019, 11:05 Merhaba. İsteğinizi aşağıdaki eklenti ile yapabilirsiniz.

Konu açarken hazır oluşturduğunuz kelimelerden birini açılır listeden seçiyorsunuz ve konunun başına ekliyor. [Alım], [Satım] şeklinde önek oluşturabilirsiniz.

viewtopic.php?f=99&t=22317
Hocam aradığım şey tam olarak buydu. Çok teşekkür ederim. Denemeden yazmak istemedim. Denedim ve güzel çalışıyor. Sadece ilk oluşturduğum önekleri, örnekte görünmesineve sizin yazmanıa rağmen [] köşeli parantez işareti olmadan yazdım. Kendisi köşeli parantez koyuyor sandım. Ama öyle değilmiş.Sonradan [] Köşeli parantez şeklinde yeniden oluşturdum. Söyle bir şey farketttim. Önek yanlış veya eksik olunca düzenleyemiyorsunuz. Silip yeniden oluşturmanız gerekiyor.

Tekrardan teşekkürler. Sağolun.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir