phpBB 3.3 Sitemap

phpBB 3.3.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız Eklentileri buraya yazabilirsiniz.
hobiailesi
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB 3.3 Sitemap

Mesaj gönderen hobiailesi »

Yeni kurmuş olduğum forum sitemi search Console a ekledim. Ancak nasıl sitemap oluşturup site haritası gönderebilirim?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: phpBB 3.3 Sitemap

Mesaj gönderen ESQARE »

Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Delimavi123
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Delimavi123 »

Arkadaşlar ben sitemap eklentisine gerek olmadığı kanısındayım. Kendi kurmuş olduğum sitemde herhangi bir seo yada sitemap eklentisi bulunmuyor. Ama google indexlemesi çok güzel.

Resim
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Aynen öyle, en doğrusu sizin yaptığınız gibidir. Daha önceki mesajlarımda bu konuyla ilgili açıklama yapmıştım. phpBB için sitemap, dinamik URL v.b. gibi herhangi bir SEO eklentisine gerek yoktur. Eskiden bunlar Google dizin sıralamasında belki bir nebze işe yarıyordu ancak günümüz teknolojilerinde bu tarz SEO eklentilerine pek bir gerek kalmadı. Artık Google'ın siteleri tarama algoritmalarında bunlar önemli bir etken değil.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
halil16
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen halil16 »

ESQARE yazdı: 02.03.2021, 12:38 Aynen öyle, en doğrusu sizin yaptığınız gibidir. Daha önceki mesajlarımda bu konuyla ilgili açıklama yapmıştım. phpBB için sitemap, dinamik URL v.b. gibi herhangi bir SEO eklentisine gerek yoktur. Eskiden bunlar Google dizin sıralamasında belki bir nebze işe yarıyordu ancak günümüz teknolojilerinde bu tarz SEO eklentilerine pek bir gerek kalmadı. Artık Google'ın siteleri tarama algoritmalarında bunlar önemli bir etken değil.
Doğru söylüyorsunuz. URL açısından problem yok, fakat problem olan bir başlık içinde farklı farklı URL'lerin mevcut olabilmesi. Mesela Google'ın indexlediğiyle, normali ve mesajlar birbirine ek olarak değil, büsbütün başka gözükebiliyor.

“3.3.x Eklenti İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir