phpbb_sessions tablosu ile başım dertte! Sürekli doluyor!

phpBB 2.0.x kurulum ve çalıştırılmasında meydana gelen sorun ve problemler için buradan yardım alabilirsiniz.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
MyLord
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

phpbb_sessions tablosu ile başım dertte! Sürekli doluyor!

Mesaj gönderen MyLord »

phpBB : Critical Error

Error creating new session

DEBUG MODE

SQL Error : 1114 The table 'phpbb_sessions' is full

INSERT INTO phpbb_sessions (session_id, session_user_id, session_start, session_time, session_ip, session_page, session_logged_in, session_admin) VALUES ('2e55aa098afe0982b365f7d4c411bec3', -1, 1185166090, 1185166090, '542cf973', 0, 0, 0)

Line : 187
File : sessions.php
Merhaba arkadaşlar,

yukarıdaki hatayı bir çoğunuz biliyordur. phpbb_sessions tablosu dolduğu için foruma ulaşılamıyor. En basit çözüm yolu PhpMyAdmin ile bu tabloyu boşaltmak. Bunun birde kesin çözüm yolu var. Fazla detaya girmeden kısaca anlatıp probleme geçicem. Bazı dosyalarda yapılan değişiklikle phpbb_sessions tablosuna 2500 kayıt yapma imkanı sağlanıyor. İşin püf noktası ise bu 2500 kayıt girilip tablo dolduğunda otomatik olarak ilk 50 kayıt siliniyor. Böylece tablonun dolması önlenmiş oluyor. Elle boşaltmaya gerek kalmıyor. Gelelim problemime:

1,5 senedir bu tablo yukarda izah ettiğim şekilde dolmadan işliyordu. Bir kaç haftadır günde en az bir kere bazen 3-4 kere tablo doluyor ve boşaltılmıyor. Dolduğunda ise 2500 değilde 900 küsür kayıt görüyor. Bazen boşaltıyorum yarım saat sonra yine aynı hata geliyor. PhpMyAdmin ile tabloları kontrol ettirdim hatta tamir ettirdim ama hiçbirşey değişmedi. Son 1-2 ayda foruma herhangi bir MOD´da eklemediğim için bu hatanın durup dururken neden başladığını bilemiyorum. Tek farkettiğim son zamanlarda google botlarının aşırı derecede forumda dolaştıkları. Ortalama 100-150 civarında bot online oluyor.

Sizce bu problem neyden kaynaklanabilir? Neler tavsiye edersiniz?
Çok Acil - Lütfen Yardım - Buraya bakın!!! ve BÜYÜK harflerle açılan konu başlıklarına BAK-MI-YO-RUM!!!
Lütfen forum kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. :D
Kilitli

“2.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir