Resim, URL, vb. Direk Panoya Ekleme Mümkün mü ?

phpBB 3.3.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Feri
Kayıtlı Kullanıcı

Resim, URL, vb. Direk Panoya Ekleme Mümkün mü ?

Mesaj gönderen Feri »

Herkese merhaba.

Mesaj panosuna resim eklerken [ img ] [ /img ] şeklinde URL eklerken, [ url=... ] [ /url ] şeklinde ekliyoruz. Ancak ben direk resim ekleme alanına tıklandığında bilgisayardan resim yükleme veya url girerek resim çağırma olsun istiyorum. Ayrıca bağlantı ikonuna tıklandığında URL girilsin tamam deyince otomatik olarak [ url=... ] LİNK [ /url ] şeklinde atsın istiyorum.

Bunlar phpBB'de var mıdır, var ise nasıl yapabilirim?

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Resim, URL, vb. Direk Panoya Ekleme Mümkün mü ?

Mesaj gönderen ESQARE »

Dosya eki olarak mesaja ekleyebilirsiniz. Daha sonra dosya ekinin bağlantı linkini kullanarak belirttiğiniz şekilde yapabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
copyas
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi

Mesaj gönderen copyas »

Soruyu anlamak için birkaç defa okudum. Buna rağmen doğru mu anladım emin değilim.

Anladığım kadarıyla img BBCode butonuna tıklandığında bilgisayardan resim yükleme ve/veya resmin URL 'sinin girilebileceği bir alandan ya da küçük açılır bir pencereden bahsediliyor.

Aynı istek, url BBCode butonuna tıklandığında da olsun isteniyor sanırım. URL için " Advanced BBCode Box 3 (Gelişmiş BBCode Kutusu 3) " eklentisinde bu tarz bir özellik var. Fakat sadece bilgisayardan çalışır. Mobil tarayıcıda iş görmeyecektir.

zxcvbn.jpg

Bilgisayardan resim yüklemek için ya " Dosya ekleri " butonunu ya da " sürükle-bırak " yöntemini kullanabilirsiniz. Resim url 'si girmek için yukardaki resimdeki gibi bir açılır pencerenin varlığı konusunda bilgim yok.
Feri
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Feri »

ESQARE yazdı: 23.01.2020, 14:27 Dosya eki olarak mesaja ekleyebilirsiniz. Daha sonra dosya ekinin bağlantı linkini kullanarak belirttiğiniz şekilde yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim, sanırım vBulletin vs.'de olduğu gibi doğrudan butona basıldığında 'Gözat' şeklinde pop-up açılıp bilgisayardan seçilecek bir sistem mevcut değil.
copyas yazdı: 24.01.2020, 01:54 Soruyu anlamak için birkaç defa okudum. Buna rağmen doğru mu anladım emin değilim.
Bence bir kez daha okuyun, gayet anlaşılır olduğu kanısına varacaksınız. Cevabınız için teşekkürler, zahmet etmişsiniz.
copyas

Mesaj gönderen copyas »

Feri yazdı: 24.01.2020, 13:47 Bence bir kez daha okuyun, gayet anlaşılır olduğu kanısına varacaksınız.
Anlatım dili değil, uygulama farklı bir forum yazılımına ait olduğu için bir kez daha okusam da anladığım yine aynıdır. O giriş, eğer anladığım şekil bu ise url konusunda böyle bir özellik var demek içindi. Nitekim o özellik de istediğiniz şekilde değilmiş zaten.

“3.3.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir