Anasayfada Hızlı Kayıt

phpBB 3.0.x sürümleri için uygun olan hazır ya da küçük kod parçalarını bu forumda paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
LiNuX
Kayıtlı Kullanıcı

Anasayfada Hızlı Kayıt

Mesaj gönderen LiNuX »

PhpBB3 kullanıyorsanız o zaman hızlı kayıtın olmadığını görmşsünüzdür. İşte size benim çözümüm

Demo

Öncelikle admin panelinden "Görsel Doğrulamayı" kapatalım ardından botların üye olmasını önlemek için "Özel Profil Alanı" kısmından bir kaç şey eklememiz gerekecek:
YKP/Kullanıcılar ve Gruplar/Özel Profil Alanları yolunu izleyin.

"Yeni Alanlar Oluştur" Kısmına herhangi bir isim verin ve "Numaralar" yazan yeri "Açılır Liste Kutusu" şeklinde değiştirdikten sonra alanı oluşturun ayarların aşağıdaki resimde olduğu gibi olmasına dikkat edin.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Şimdi eğer "Hızlı Kayıt" formunun üstte çıkmasını istiyorsanız "Overall_header.html" altta çıkmasını istiyorsanız "Overall_footer.html" dosyasında istediğniz yere aşağıdaki kodları yapıştırın.

Kod: Tümünü seç

<!-- IF not S_USER_LOGGED_IN --><br><form name="register" method="post" action="./ucp.php?mode=register">

<input type="hidden" name="change_lang" value="0" />
<input type="hidden" name="agreed" value="true" />
<input type="hidden" name="creation_time" value="1236531660" />
<input type="hidden" name="form_token" value="4262d26d407439b8bb6451e5bfeb32662fbd3d86" />
<div align="center">
  <center>
  <table border="3" cellspacing="0" width="797" height="59" background="./arka.jpg" bordercolorlight="#000000" bordercolordark="#FF0000" style="border-collapse: collapse" bordercolor="#111111" cellpadding="0">
    <tr>
    <td class="row1" width="964" height="27" colspan="2">
    <p align="center"><b><font size="3" color="#FF0000">Hizli Kayit</font></b></td>
    </tr>
    <tr>
    <td class="row1" width="110" height="43"><b class="genmed">Kullanici adi: </b><br />&nbsp;</td>
    <td class="row2" width="854" height="43">
    <input class="post" type="text" name="username" size="19" value="" style="background-image: url('./ic.gif')" />
    <b>&nbsp;E-Posta</b>
    <input class="post" type="text" name="email" size="18" maxlength="100" value="" style="background-image: url('./ic.gif')" />
    <b>Tekrar</b>
    <input class="post" type="text" name="email_confirm" size="17" maxlength="100" value="" style="background-image: url('./ic.gif')" /></td>
	 </tr>
	 <tr>
    <td class="row1" width="110" height="28"><b>Sifre</b></td>

<td class="row2" width="854" height="28">
    <input class="post" type="password" name="new_password" size="19" value="" style="background-image: url('./ic.gif')" />
    <b>Tekrar</b>
    <input class="post" type="password" name="password_confirm" size="18" value="" style="background-image: url('./ic.gif')" />
    <b>Kabul?</b>    <select name="pf_kabul">
	   <option value="1">Evet</option><option value="2" selected="selected">Hayir</option>    </select></td>
	 </tr>
	 <tr>
    <td class="row1" width="110" height="2">&nbsp;</td>
    <td class="row2" width="854" height="2">
<input class="btnmain" type="submit" name="submit" id="submit" value="Gonder" style="font-family: Arial; color: #FFFFFF; background-image: url('./btn.gif')" /><input class="btnlite" type="reset" value="Sil" name="reset" style="font-family: Arial; color: #FFFFFF; background-image: url('./btn.gif')" /></td>
	 </tr>
    </table>
  </center>
  </div>
</form>
<!-- ENDIF -->
Dosyaları kaydetin ve şablonları yenileyin.

Not: Yedek almadan bu işlemleri denemeyin, aksi durumda sorumlu değilim.

İşte sonuç:

Ayrıca ekteki dosyaları formunuzun anadizinine atınız.

Dosya

Yanlız form doldurulduktan sonra gönder dediğim zaman "geçersiz Form" gibi bir hata veriyor ama ikinci defa gönder derseniz kayıt tamamlanıyor
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Anasayfada Hızlı Kayıt

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

ben bu modu sizin gibi tek html ile yaptim ama bi kez üye olunduktan sonra ikinci kez olunmuyor cünki ?=sid den sonraki nummara herkezde ayni olarak kaydediliyor buda hata cikartabiliyor ben bunu php ye bagladim ve daha düzgün calisiyor tek bi kac düzenleme gerekiyor ayrica özel profil alani ve captcha kullanilsa bile üye olunabiliyor dedigim gibi bi kac düzenleme gerekiyor ama sirf bu htmli kullanmak yarardan cok zarari var =)
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
Kullanıcı avatarı
piyanistsb2
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen piyanistsb2 »

özcan düzenlediğin kodları verirmisin
YAŞASAM MI? ÖLSEM Mİ?
KARAR VERMEK ZOR!!!!!

Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

piyanistsb2 yazdı:özcan düzenlediğin kodları verirmisin
daha tam bitmedi :/

sitem acilsin bi kac düzenleme ve denemeler yapicam sorunsuz calisirsa umdugum gibi buraya eklerim...
akblt.space

LiNuX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen LiNuX »

EsmerÖzcan yazdı:ben bu modu sizin gibi tek html ile yaptim ama bi kez üye olunduktan sonra ikinci kez olunmuyor cünki ?=sid den sonraki nummara herkezde ayni olarak kaydediliyor buda hata cikartabiliyor ben bunu php ye bagladim ve daha düzgün calisiyor tek bi kac düzenleme gerekiyor ayrica özel profil alani ve captcha kullanilsa bile üye olunabiliyor dedigim gibi bi kac düzenleme gerekiyor ama sirf bu htmli kullanmak yarardan cok zarari var =)
Aynı makineden mi bir daha üye olunmuyor yoksa farklı farklı makinelerde mi?
Çünkü ben bunu defalarca denedim ve sadece bir sorun yaşadım o da "Geçersiz Forum" diye bir hata mesajı alıyorum, ikinci defa yolladığım zaman ise üyelik başarılı oluyor. Sanırım sizin kastettiğiniz bu.
Şimdilik elimden gelen bu, yani idare ediyoruz :D
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

LiNuX yazdı:
EsmerÖzcan yazdı:ben bu modu sizin gibi tek html ile yaptim ama bi kez üye olunduktan sonra ikinci kez olunmuyor cünki ?=sid den sonraki nummara herkezde ayni olarak kaydediliyor buda hata cikartabiliyor ben bunu php ye bagladim ve daha düzgün calisiyor tek bi kac düzenleme gerekiyor ayrica özel profil alani ve captcha kullanilsa bile üye olunabiliyor dedigim gibi bi kac düzenleme gerekiyor ama sirf bu htmli kullanmak yarardan cok zarari var =)
Çünkü ben bunu defalarca denedim ve sadece bir sorun yaşadım o da "Geçersiz Forum" diye bir hata mesajı alıyorum, ikinci defa yolladığım zaman ise üyelik başarılı oluyor. Sanırım sizin kastettiğiniz bu.
form gecersiz birinci sorun ikinci sorunda baska ip adresslerden baska bilgisayarlardan herzaman üye olunmuyor zaten büyük ihtimalde form gecersiz sorunu bundan kaynaklaniyor kullanmanizi tavsiye etmem :)
akblt.space

LiNuX
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen LiNuX »

EsmerÖzcan yazdı:
LiNuX yazdı:
form gecersiz birinci sorun ikinci sorunda baska ip adresslerden baska bilgisayarlardan herzaman üye olunmuyor zaten büyük ihtimalde form gecersiz sorunu bundan kaynaklaniyor kullanmanizi tavsiye etmem :)
Sizin paylaşımınızı sabırsızlıkla bekliyorum :D O zaman içim rahat eder artık.
Kilitli

“3.0.x Kod Parçaları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir