phpbb 3,0 da Yeni başlık gönderme sorunu

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
biyobank
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen biyobank »

mesaj göndermek istediğimde sitede şu uyar oluşuyor. ve mesaj göndermeme izin vermiyor....

Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 1572864 bytes) in C:\AppServ\www\includes\utf\data\confusables.php on line 1

İlgili site aşağıda. bilgisi olan lütfen yardım etsin...

http://biyobank.serveftp.net
BİLGİ PAYLAŞMAK İÇİNDİR.
Biyolog Ersin Ünalleylioğlu
http://www.biyobank.com
Kullanıcı avatarı
biyobank
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpbb 3,0 da Yeni başlık gönderme sorunu

Mesaj gönderen biyobank »

sorun yine tarafımdan çözüldü

php içerisindeki php.ini DOSYASINDA AŞAĞIDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPINIZ

max_execution_time = 90 ; Maximum execution time of each script, in seconds
max_input_time = 180 ; Maximum amount of time each script may spend parsing request data
;max_input_nesting_level = 64 ; Maximum input variable nesting level
memory_limit = 500M ; Maximum amount of memory a script may consume (500MB)

LOCAL HOSTUNUZDAKİ SORUN BİTMİŞ OLACAKTIR. SEVGİYLE KALIN.
BİLGİ PAYLAŞMAK İÇİNDİR.
Biyolog Ersin Ünalleylioğlu
http://www.biyobank.com
Kullanıcı avatarı
seth87
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen seth87 »

bende php.ini yok...

anladığım kadarıyla bu dosyanın ana dizinde olması gerekiyor...yoksa başka bi klasor altında mı?

3.0.1 benimki...
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Ben de LOCALDE PhpBB 3.0.9 güncelleme yaptım sonra sitedeki database yedeğini yüklemeye çalıştığımda

Kod: Tümünü seç

Fatal error: Maximum execution time of 60 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\kendisitem\includes\acp\acp_database.php on line 2417
şeklinde bir hata verdi. Php.ini içindeki değerleri yükselttim ama değişmedi daha ne kadar php.dist.ini gibi ini dosyası varsa oralardaki Resources ten maximum değerleri yükselttim fayda etmedi. 4 MB ye akın bir database im var şimdiden database bölmeye mi başlayacağız acaba ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 345
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Ademx33 yazdı:Ben de LOCALDE PhpBB 3.0.9 güncelleme yaptım sonra sitedeki database yedeğini yüklemeye çalıştığımda

Kod: Tümünü seç

Fatal error: Maximum execution time of 60 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\kendisitem\includes\acp\acp_database.php on line 2417
şeklinde bir hata verdi. Php.ini içindeki değerleri yükselttim ama değişmedi daha ne kadar php.dist.ini gibi ini dosyası varsa oralardaki Resources ten maximum değerleri yükselttim fayda etmedi. 4 MB ye akın bir database im var şimdiden database bölmeye mi başlayacağız acaba ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 345
viewtopic.php?p=102019#p102019
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Şimdiye kadar o php.ini de çok fazla değişiklik yaptığımdan güncelllemeyi tamamlayamamışım. Saf xampp ın içindeki php.ini de sadece yukarıdaki biyobank arkadaşın dediği ayarları yapınca ilk defa tamamladım. Sadece tek farkla en üstteki execution time ı 90 değil 600 yaptım 10 dakikayı aştığı için hata verdi ama 6000 yapınca 6 MB lık vertabanının yüklenmesi 12 dakikada hatasız bitti.

Mesaj No : 556
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir