Kötü Amaçlı Yazılım Sorunu

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Tamer Bilen
Kayıtlı Kullanıcı

Kötü Amaçlı Yazılım Sorunu

Mesaj gönderen Tamer Bilen »

Selamlar Arkadaşlar,
Sitemizde vereceğim linkte ki bir sorunla sıklıkla karşılaşmaktayız.
Teknik destek sağlayan bir Arkadaşım sitemize bakım yaptıktan sonra düzeliyor fakat tekrar oluyor.
kendisine ulaşamadım Bu sorunu çözmem de bana yardımcı olabilirmisiniz?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Kötü Amaçlı Yazılım Sorunu

Mesaj gönderen rocksenn »

Bu konu phpbb3 dışı;

Çünkü;

Kod: Tümünü seç

main.php
dosyasında virüs (ya da türevleri... iframe vb.) tespit ediliyor yani sitene baktım, giriş ekranında (introda) antivürüs programı uyarı verdi.

intro ve site dosyalarını gözden geçir iframe vb. kodlar buna yol açabilir, nasıl bulaştığına gelince, büyük ihtimalle ftp erişimi olan kişisel bilgisayarından geçmiştir, öncelikle kendi bilgisayarını tarat, sonra doyaları kontrol et...
Zamana Güzellik Kat!
Tamer Bilen
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen Tamer Bilen »

Açıkçası ben kodlardan yada benzeri olaylardan anlamıyorum kolay yada benim becerebileceğim birşeymidir diye çözmek istedim yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yazınızdan anladığım sanıyorum sitenin Demosunda sıkıntı var onu kaldırmak çözüm olabilirmi?
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocksenn »

Tamer Bilen yazdı:Açıkçası ben kodlardan yada benzeri olaylardan anlamıyorum kolay yada benim becerebileceğim birşeymidir diye çözmek istedim yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yazınızdan anladığım sanıyorum sitenin Demosunda sıkıntı var onu kaldırmak çözüm olabilirmi?
elbette çözüm olarak denenebilir ama öncelikle kendin ftp aracılığı ile sunucuna bağlandığında senin kendi bilgisayarında olan virüs ya da benzeri bir zararlı site dosyalarına bu tip kodları atabilir

şöyleki, öncelikle eğer sen ftp ile sunucuna bağlanıyorsan kendi bilgisayarını öncelikle antivürüs programına tarat, eğer başkalarıda varsa onlarada aynısını yaptır,

daha sonra forum dosyalarını ya da intro dosyasını eğer kullanmak istiyorsan (temizken dosya), CHMOD AYARINI yazılamaz (write bölümü) yap, o zaman temizlendikten sonra bir daha bulaşmayacaktır.
Zamana Güzellik Kat!
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Konu, Genel Tartışmalar forumuna taşınmıştır.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir