Link Ayarı

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Link Ayarı

Mesaj gönderen aknctn »

Merhabalar,

Yeni php forum kurdum ve çözmeye çalışıyorum. Şuan konu kategorileri oluşturuyorum fakat bir şey kafama takıldı. Linklerde neden konu adı veya başlığı yazmıyorda numaralar vs. çıkıyor. Örneğin cep telefonu kategorisinde nasıl program yüklenir başlıklı bir konu olsa şu şekilde görüntülenemez mi? "siteadı.com/cep-telefonu/nasil-program-yuklenir" gibi. Bunun Google Seo açısından çok önemli olacağını düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Link Ayarı

Mesaj gönderen ESQARE »

Bununla ilgili daha önce açıklama yapmıştım. Google artık eskisi gibi SEO için URL'lerde konu metninin dinamik olarak görünmesine önem vermiyor. Ayrıntılı bilgi için şu konuyu inceleyebilirsiniz: viewtopic.php?f=106&t=21781

Ayrıca PHP ya da ASP kullanılan bir çok yazılımda URL'leri dinamik hale getirmek sunucuya ekstra yük bindirmektedir.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
aknctn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Link Ayarı

Mesaj gönderen aknctn »

ESQARE yazdı: 10.04.2019, 10:57 Bununla ilgili daha önce açıklama yapmıştım. Google artık eskisi gibi SEO için URL'lerde konu metninin dinamik olarak görünmesine önem vermiyor. Ayrıntılı bilgi için şu konuyu inceleyebilirsiniz: viewtopic.php?f=106&t=21781

Ayrıca PHP ya da ASP kullanılan bir çok yazılımda URL'leri dinamik hale getirmek sunucuya ekstra yük bindirmektedir.
Google'ın indeks yöntemi hep değişiyor ve artık içerikleri anlayabilir hale geldi ve sorgulara neyi çıkaracağını iyi biliyor. Linkler düzmece olabilir içeriğin kalitesini yansıtmaz tam anlamıyla yani açıkçası haksız değilsiniz. Kararsız kaldığım bir konu. Teşekkür ederim.

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir