phpbb3 hakkında

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
strenix
Kayıtlı Kullanıcı

phpbb3 hakkında

Mesaj gönderen strenix »

Arkadaşlar internet üzerinden bir projem var. Kısa süre sonra bunu gerçekleştirmek istiyorum.
Ve foruma ihtiyacım olacak. Kafadam 3 çeşit script var. Vb, Wbb, phpbb3

vb hakkında fazla bilgim yok ve paralı olduğu için onu aslında eliyorum.

Wbb de hiç kullanmadım ve paralı olmasına karşın forum yazılımı kullanacağım proje oyun üzerine olduğu için wbb beni çok çekiyor.

Ve ağır basan phpbb3. Hem daha önce kurup kullandım mod kurulumları hakkında az buçuk bilgim var hemde ücretsiz ve kaliteli.
Fakat kalite konusunda biraz tedirginlik var üzerimde, acaba phpbb3 e seo eklentisi ve sitemap eklentisi atıp üç beş ufak modlar da ekleyip günlük 10k 15k aynı anda 1k 2k kaldırabilecek bir forum oluşturabilir miyim?

phpbb kullanan bir forum biliyorum www.extraloob.com/forums bu siteyi görünce içim açılıyor fakat onlarda seo eklentisi kullanmıyor, ihtiyaçları da yok zaten google a.

Fakat benim olacak. Lafı uzatmadan net olarak sorumu sorayım. Phpbb3 kuracağım, üzerine portal da atabilirim. seo + sitemap ve ufak modlar ekleyerek phpbb3 ile yüksek hit elde ettiğimde sorun yaşar mıyım?

Bildiğiniz varsa phpbb3 yazılımını kullanan sağlam siteleri paylaşabilir misiniz?
http://www.oyuniks.net
Oyun iksirlerini bünyesinde bulunduran site!
Kullanıcı avatarı
Pierce_MVP
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: phpbb3 hakkında

Mesaj gönderen Pierce_MVP »

Anlaşılan sen daha çok phpBB3'ün SEO açısından etkisinin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsun.

Cevabı söyleyim:

PhpBB3, SEO açısından oldukça fazla gelişmiştir.Bunu bir örnekle göstereyim.

Arkadaşıma ait ve kendimin yönetici gruplarından biri olduğum www.liderpaylasim.net adresine bakabilirsin.SEO siteye iyi bir hit getirdi.Sürekli üye geliyor.Yani SEO konusunda phpBB3 için aklında soru kalmasın.Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.Ayrıca phpBB3 ile herşeyi forumuna uygulayabilmen mümkün.

Kolay gelsin...
Arada nostalji amacli ugruyorum buraya. Cok guzel gunlerdi :'(
Kullanıcı avatarı
Evrek4
Kayıtlı Kullanıcı

Re: phpbb3 hakkında

Mesaj gönderen Evrek4 »

phpBB'nin kötü yanı veritabanında biraz fazla yer tutması, yani db biraz büyük oluyor. 1000 mesajlı forumumun dbsi 45 mb civarında, e tabi yazıların içeriği uzunluğu(ki geneli uzun yazılar) önemli. Sağlam bir hostun olacaksa phpBB'yi çekinmeden kurabilirsin.

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir