Forum Resmi Eklemek(FTP'Ye resim atmadan)

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Forum Resmi Eklemek(FTP'Ye resim atmadan)

Mesaj gönderen Darth Vader »

Herkese merhabalar^^

-Bu forumdaki ilk makalem ve umarım herkese faydalı olur =) Bu makalemde sizlere foruma, ftp'ye resim atmadan nasıl bir forum resmi koyabileceğinizi anlatacağım. Yeni başlayanlar bu gösterdiğim yöntemi kullanabilirler =) Tabii ki öncelikle foruma resim eklemek için resminizi internete upload etmeniz gerekiyor. Bunun için de çeşitli upload sitelerini kullanabilirsiniz.

İlk olarak YKP(Yönetim Kontrol Paneli)'ye giriyoruz sırayla aşağıdaki adımları takip ediyoruz:

=>YKP
=>Forumlar
=>Forumları Yönet
=>Daha sonra resim ekleyeceğiniz forumun sağ kısmında bulunan yeşil renkteki "Düzenle" butonuna basınız.(Yeşil dişli çark ;) )
=>Forum açıklaması kısmına "[img]resim%20URL'si%20buraya[/img]" kodları arasında resim linkinizi ekliyorsunuz ve "Gönder" butonuna basıyorsunuz.

Sonuç:
untitled.PNG
Umarım işinize yaramıştır. Bir dahaki makalede görüşmek dilekleriyle...

Not:Bu makale phpBBTürkiye için hazırlanmıştır. Yazan kişinin izni olmadan başka sitelerde yayınlanamaz
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Forum Resmi Eklemek(FTP'Ye resim atmadan)

Yorumlarınızı bekliyorum :)
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Güzel paylaşım. Eline sağlık.. İlk kurarken ihtiyaç olmuyor ama sonradan bu değişiklik gerekli oluyor. Ben kullanmıyorum ama geçen yıl yanlışlıkla orada resim gözükünce ben de kendi küçük giflerimden birinin linkini koyverdim duruyor..

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 263
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

Ademx33 yazdı:Güzel paylaşım. Eline sağlık.. İlk kurarken ihtiyaç olmuyor ama sonradan bu değişiklik gerekli oluyor. Ben kullanmıyorum ama geçen yıl yanlışlıkla orada resim gözükünce ben de kendi küçük giflerimden birinin linkini koyverdim duruyor..

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 263
Merhabalar,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet başta ihtiyaç duyulmuyor ama sonra gerekebiliyor =)

İyi forumlar.
Kullanıcı avatarı
lordtiger61
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen lordtiger61 »

Bunun yapıldığını biliyordum bilmeyenler için faydalı bir paylaşım olabilir fakat bu yöntem forumda hoş görünmez bence...
Kullanıcı avatarı
Darth Vader
Kayıtlı Kullanıcı

lordtiger61 yazdı:Bunun yapıldığını biliyordum bilmeyenler için faydalı bir paylaşım olabilir fakat bu yöntem forumda hoş görünmez bence...
Merhabalar,

Yorumunuz ve düşenceniz için teşekkürler =)

İyi forumlar =)
aquainturkey
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen aquainturkey »

önemli olan forum açıklama değil forum resmi ekle kısmına resim eklemek hala yapamadım arkadaşlar sistemi bana ticimax koymuştur forum.aquainturkey.com.tr bir tane forum resmi yükleyemedim ftp yi kuramıyorum bir türlü
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

Evet, güzel bir yöntem. Bir ricam olucak bu konumlandırmayı sağ tarafa nasıl alabiliriz reklam şekline dönüştürüp. Örnek: http://www.aardvarktravel.net/chat/
Rhaumel
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Rhaumel »

bbcode kabul etmiyor ne yapabilirim. amacım forum resmini sağa alıp bir üst mesajımda verdiğim linkteki gibi reklam yerleştirmek.
teşekkür ederim...

forum resmi yükleme den bu şekilde yükledim ama bbcode kullanılmıyor:

Kod: Tümünü seç

/images/ads/phpbb_logo.png
olarak kabul ediyor...

css .forum-image dan float:right şeklinde değiştirdim.

bu şekilde url nasıl verebilirz image a :

Kod: Tümünü seç

http://www.aardvarktravel.net/chat/
Dosya ekleri
Ekran Alıntısı.JPG
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir