[MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

phpBB 3.0.x MOD Veritabanımızda yayınlanan ve tarafınızca eklenen tüm yeni phpBB 3.0.x sürümleri için MODların duyuruları buradan yapılmaktadır. phpBB 3.0.x MODları hakkında ihtiyacınız olan desteği lütfen 3.0.x MOD Destek forumuna başlık açarak sorunuz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [MOD] [phpBB 3.0.1] RSS Feed / RSS Beslemesi

Mesaj gönderen VSaBaH »

free-kevin yazdı:ben yukledikten sonra sunucumda ciddi bir sorunla karşılaştım.

sunucumun " load average " oranı normalde 0,01 veya 0,02 civarında olması gerekirken 25.00 - 30,00 lara kadar yukseldi. sql'ı cok zorladı. verilen kodda bir sorun var sanırım biraz incelerseniz.
Aynı MOD kendi forumumda kurulu ancak benzer bi sorunla karşılaşmadım...

Sorunun kaynağının bu MOD olduğuna emin misiniz?
free-kevin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen free-kevin »

VSaBaH yazdı:

sunucumun " load average " oranı normalde 0,01 veya 0,02 civarında olması gerekirken 25.00 - 30,00 lara kadar yukseldi. sql'ı cok zorladı. verilen kodda bir sorun var sanırım biraz incelerseniz.

evet çünki forumrss.php dosyasını calıştırdıktan sonra böyle birşeyle karşılaştım sorun taki ön belleği temizleyene kadar devam etti :S
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

free-kevin yazdı:
VSaBaH yazdı:

evet çünki forumrss.php dosyasını calıştırdıktan sonra böyle birşeyle karşılaştım sorun taki ön belleği temizleyene kadar devam etti :S
Sunucunuzla irtibata geçmeyi deneyebilirsiniz... Yani benzer sorun alan olmamış... Ya kurulumda bi hata yaptınız yada MOD kurulumu ile aynı anda başlayan bi sorununuz var... Sorunun size ne tür zararları var?

Dediğim gibi ben forumumda sorunsuz kullanıyorum...
:arrow: http://www.kostebekforum.com/rss.php
free-kevin
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen free-kevin »

VSaBaH yazdı:
free-kevin yazdı:
VSaBaH yazdı: Aynı MOD kendi forumumda kurulu ancak benzer bi sorunla karşılaşmadım...

Sunucunuzla irtibata geçmeyi deneyebilirsiniz... Yani benzer sorun alan olmamış... Ya kurulumda bi hata yaptınız yada MOD kurulumu ile aynı anda başlayan bi sorununuz var... Sorunun size ne tür zararları var?

Dediğim gibi ben forumumda sorunsuz kullanıyorum...
:arrow: http://www.kostebekforum.com/rss.php
öncelikle sunucu kendime ait olduğu icin zaten load average oranını tespit ettim. diğer yazılan postlardan analaşılan şuki benim sunucuma mahsus birşey dediğiniz gibi diğer siteler böyle bir porblemle karşılaşmamış. problemin ne tür zararları var diye sormuşssunuz. Site yayınında düşüyor, load average oranı sql den cekilen veri oranını gösterir buda normalde 0,01 ila 0,30 arasında değişir fakat ben rss beslemesini calıştırdıktan sonra sqlden veri cekilme oranı 25,01 ila 30,00 arasında bir yükseliş gösterdi. buda doğal olarak sql'in düzenli calışmamasına ve calışmadığı icinde forum'un acılmamasına neden oldu. eklentiyi kurmayı bir kac kez silip tekrar denedim zaten cok acık ve basit bir kurulum, sanırım çakışan birşey var ortada veya başka bir sorun hala tespit etmiş değilim.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

free-kevin yazdı: öncelikle sunucu kendime ait olduğu icin zaten load average oranını tespit ettim. diğer yazılan postlardan analaşılan şuki benim sunucuma mahsus birşey dediğiniz gibi diğer siteler böyle bir porblemle karşılaşmamış. problemin ne tür zararları var diye sormuşssunuz. Site yayınında düşüyor, load average oranı sql den cekilen veri oranını gösterir buda normalde 0,01 ila 0,30 arasında değişir fakat ben rss beslemesini calıştırdıktan sonra sqlden veri cekilme oranı 25,01 ila 30,00 arasında bir yükseliş gösterdi. buda doğal olarak sql'in düzenli calışmamasına ve calışmadığı icinde forum'un acılmamasına neden oldu. eklentiyi kurmayı bir kac kez silip tekrar denedim zaten cok acık ve basit bir kurulum, sanırım çakışan birşey var ortada veya başka bir sorun hala tespit etmiş değilim.
MOD'u sildiğinizde eski haline dönüyor mu?
Kullanıcı avatarı
cagatayozata
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen cagatayozata »

Ben bu modu arkadaşın forumda dendedik dediğiniz editlemeyi yaptık , forumrss.php yi attık önbelleği boşalttık. Dediğiniz gibi adresi yazdık rss ekleniyor ama siz bir dosyanın değiştirilmesi gerektiğini söylemişsiniz o nedir birde googleden kodu alınca en altta istediğim için overal_header in içine atıcağaım ama overal_header in içinde dolu sözcük var neresine atıcağım?
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

cagatayozata yazdı:Ben bu modu arkadaşın forumda dendedik dediğiniz editlemeyi yaptık , forumrss.php yi attık önbelleği boşalttık. Dediğiniz gibi adresi yazdık rss ekleniyor ama siz bir dosyanın değiştirilmesi gerektiğini söylemişsiniz o nedir birde googleden kodu alınca en altta istediğim için overal_header in içine atıcağaım ama overal_header in içinde dolu sözcük var neresine atıcağım?
Google'dan aldığınız kodu overall_footer.html'de

Kod: Tümünü seç

</body>
</html>
kodundan önce yerleştirebilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Bu modu 2 ay önce kurdum ancak modun işleyişinde bir sorun olduğunu farkettim.

Birincisi; son 10 mesaj çıktığında mesaj içerisindeki smile'lar görülmüyor, kod olarak gözüküyordu.

İkincisi; son 10 mesajın birine tıkladığımda o şöyle bir link açılıyor: http://www.siteismi.com/forum.. Normalde http://siteismi.com/.. şeklinde olmalıydı. forumrss.php dosyasını düzenlemeye çalıştım ancak biraz karışık geldi.

Bu sorunları gidermek için ne yapmalıyım?

Şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

Bu konuda yardım edebilecek biri yok mu?
avsaadasi
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen avsaadasi »

Arkadaşlar merhaba modu kurdum mod calıstı yanlız wordpress ana sayfama rss feed ı ekledigimde phbb3 e hosgeldınız konu baslıgı cıkıyor diğer eklenen konu baslıklarını yansıtmıyor konulara bakıyorum rss içine eklenmiş neden eklenen konular rss konu baslıklarında görünmuyor?
Kullanıcı avatarı
malt
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen malt »

malt yazdı:Bu konuda yardım edebilecek biri yok mu?
Bu forumda kendi başının çaresine kendin bakacaksın anlaşılan. :roll:

Rss için farklı bir mod => http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... &t=1189825

Mod kurulumunda sadece prosilver için düzenlemeler var, eğer başlığı biraz incelerseniz başlık içerisinde subsilver2 için de kurulum mevcut.

Demo: http://www.losttr.org/rss.php
Kullanıcı avatarı
sivasli_14
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen sivasli_14 »

Cok Tskler VSaBaH Arkadasım Cok Güzel Bir Mod.Aciklamaları Actigin Konunun İcine Yazarsan Sevinirim.Bütün Mesajları Okuyorum Nasil Olmus Dİye.Karisik Duruyor Yani.Ama Genede Saol Tskler.
Bende'De VarBiraz Diyorsan Biz Burdayiz..

Forum - VaRBiraZ.Net
Kullanıcı avatarı
uni
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen uni »

arkadaşlar siteme uyguladım 3.0.4 sürümü güzel oldu. Hiçbir problem yok. rss ikonunu sitemin alt kısmında görebilirsiniz.
Türk Üniversiteleri Ortak Forumu http://www.universiteforumu.com
jrbuji
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen jrbuji »

Arkadaşlar peki sitemizde sadece belli bir yerin rss ye akmasını istiyorsak ne yapmamız gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
mandrivaturkiye
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen mandrivaturkiye »

MErhabalar 3.0.5 e uyguladım rss.php linkine tıklandığı zaman mesaj gelmiyor, aşağıdaki hatayı veriyor.

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@mandrivaturkiye.com and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 500 Internal Server Error error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Teşekkürler

Düzenleme : Burada ki hata benim forum sub dizinde linkler bu şekilde çıkıyor.

http://forum.mandrivaturkiye.com/forum/ ... 3874#p3874
Kilitli

“3.0.x MOD Duyuruları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir