Kayıt esnasında zorunlu "Konum" alanı

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Hazar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kayıt esnasında zorunlu "Konum" alanı

Mesaj gönderen Hazar »

Selamlar. phpBB2'den 3'e geçiş yaptım. 2'de Anti Spam ACP kullanıyordum, bu mod bana kayıt esnasında girilmesi zorunlu alan seçimi yaptırmamı sağlıyordu.Ben de forumuma kayıt olanlardan Konum bilgisi istiyorum. Hangi ilden katıldıklarını yani. Şimdiki forumumda da benzer bir özellik istiyorum. Özel profil alanı ekleyip yapabiliyorum ancak benim istediğim default olarak gelen "Konum" bilgisini zorunlu olarak istemek. Ayrıca bir "İl" alanı koydum fakat o da profillerde "Konum" alanında gözükmüyor, uyumsuzluk oldu. Böyle bir eklentiye ihtiyaç var. Saygılar
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Kayıt esnasında zorunlu "Konum" alanı

Mesaj gönderen aciyagulmek »

özel profil alanında yaptıgımız değişikliklerin kayıt alanında zorun olması için orda öyle bir secenek var arkadasım, altta ekran görüntüsüne bakabilirsin.

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Hazar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hazar »

Şu an zaten o özelliği kullanıyorum. Ama forumun bundan önceki TÜM kayıtları "Konum" olarak kayıtlı ve üyeler sayfasında gözüküyor. "İl" olarak kaydettiklerim ise üyeler sayfasında gözükmüyor, ve hem "Konum" hem de "İl" diye iki farklı alan oluşmuş oluyor, karışıklık yaratıyor. Çözüm aradığım olay budur. Saygılar.
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

Tamam zorunlu analn olarak tanımlanıyor ama Mesajlardaki Profil alanında Görünmüyor. Burada görünmesini istiyorum Ne Yapabilirim ?

Burada eklediğim alanın görünmesini istiyorum:
Dünyada En Zor Şey İnsanın Kendini Bilmesidir...
Hazar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hazar »

mustafakumbar yazdı:Tamam zorunlu analn olarak tanımlanıyor ama Mesajlardaki Profil alanında Görünmüyor. Burada görünmesini istiyorum Ne Yapabilirim ?

Burada eklediğim alanın görünmesini istiyorum:
Bunun çözümü nisbeten basit. YKP > Site Özellikleri > Yükleme ayarları altındaki son 4 seçeneği Evet yaparsanız gözüküyor. Örnek olarak benim siteme bakabilirsiniz.

Sorunumuz halen günceldir bu arada.
Hazar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Hazar »

phpBB Türkiye forumunda da (bu forumdan bahsediyorum) bahsettiğim sorun var.
Kullanıcı Kontrol Paneline girin, Profil ayarlarında iki adet "Web Sitesi" kutusu göreceksiniz. İlki phpbbnin kendi alanı, ikincisi forum yönetiminin kayıt olanların web sitelerini zorunlu tutmaları için koydukları alan. Gördüğünüz gibi karışıklık ve tutarsızlık oluşturuyor.
Kullanıcı avatarı
aciyagulmek
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen aciyagulmek »

Hazar yazdı:
Bunun çözümü nisbeten basit. YKP > Site Özellikleri > Yükleme ayarları altındaki son 4 seçeneği Evet yaparsanız gözüküyor. Örnek olarak benim siteme bakabilirsiniz.

Sorunumuz halen günceldir bu arada.
cok saol arkadasım bu dedigin seyi merak ediyordum, bir cok arama yapmıstım ama cevap bulamamıstım, dedigin gibi yapınca oldu :)
Kullanıcı avatarı
mustafakumbar
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen mustafakumbar »

Arkadaşlar , benim sorunum devam ediyor ama devam etmesinin sebebi aslında başka bişey.

Ben yanlışlıkla Yönetici Kontrol Panelinden "GENEL" başlığı sildim ve Site özellikleride burada idi. Şimdi bunu tekrar geri getirmeye çalışıyorum ama bir türlü olmadı...

Sistem başlığından-Modül Yönetimi ve Yönetici Kontrol Panelini seçiyorum aşağıdaki gibi çıkıyor , genel sekmesini buradan bir türlü ekleyemedim...Acaba devre dişı değilde tamamen sildiğim için mi olmuyor ?

Modül Yönetiminde GENEL'in altında Site özellikleri vs. alt başlıkları var aktifde görünüyor...

Ama FORUM-GENEL'in altında bu başlıklara ulaşamıyorum...

Dünyada En Zor Şey İnsanın Kendini Bilmesidir...
Kullanıcı avatarı
bplr
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen bplr »

mustafakumbar yazdı:Arkadaşlar , benim sorunum devam ediyor ama devam etmesinin sebebi aslında başka bişey.

Ben yanlışlıkla Yönetici Kontrol Panelinden "GENEL" başlığı sildim ve Site özellikleride burada idi. Şimdi bunu tekrar geri getirmeye çalışıyorum ama bir türlü olmadı...
En kolayı, elinde olan en son veritabanı yedeğini geri yüklemek.
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir