Alan Doğrulaması

phpBB 3.2.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Kullanıcı avatarı
RasmuS
Kayıtlı Kullanıcı

Alan Doğrulaması

Mesaj gönderen RasmuS »

Merhaba ilk olarak böyle yararlı bir siteyi açarak bizlere destek olduğunuz için hepinize teşekkür ederim.

Sorunuma gelecek olursak eğer, özel profil alanı yaratırken alana girilecek bilgileri filtrelemek için alan doğrulaması diye bir bölüm gördüm. Fakat burada bence eksik olarak Türkçe karakterlerin girilmesinin engellenmesi adına bir seçenek göremedim. Yeterli bilgi birikimine de sahip değilim.

Acaba oluşturduğum bu alana sadece harf ve rakamların girilmesini fakat türkçe karakter ve özel simgelerin girilmesini engellemek için ne yapabilirim ?
Kullanıcı avatarı
RasmuS
Kayıtlı Kullanıcı

Re: Alan Doğrulaması

Mesaj gönderen RasmuS »

Sorunu çözdüm. mysql veritabanında " phpbbjl_profile_fields " tablosundaki " field_validation " bölümüne " [A-Za-z0-9]+ " yazdığımda istediğim sonuca ulaşabildim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Güzel bir çözüm ve bilgi, teşekkürler.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
Kullanıcı avatarı
RasmuS
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen RasmuS »

Tekrardan merhabalar ben bu özel profil alanını oluşturdum ve uzun zamandır kullanıyorum fakat şöyle bir sorun ile karşılaştım. Bu oluşturduğum alana girilen bilginin benzersiz yani unique olmasını istiyorum. Mysql tablosundan bunu yaptım fakat farklı bir kullanıcı aynı bilgiyi girdiği zaman kullanıcıya bir uyarı vermiyor. Direk olarak mysql hata sayfası açılıyor bunu nasıl çözebilirim ?

“3.2.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir