Silinen ve düzenlenen mesajlar

phpBB 3.0.x sürümleri için yapılmasını istediğiniz veya arayıpta bulamadığınız MODları buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
culio_gs
Kayıtlı Kullanıcı

Silinen ve düzenlenen mesajlar

Mesaj gönderen culio_gs »

Merhabalar.

Sanırım phpBB 3 forum sisteminde silinen mesajlar, mesaj silindikten sonra görünemiyor. Bunun için bir kod yazılabilir mi?

Hatta şöyle bir şey olsa... Forum üst tarafında Kullanıcı Paneli, Üyeler vs. olduğu kısımda 'Üye Hareketleri' diye bir yazı olsa ( çok daha iyi bir isim olabilir ben salladım öylesine :D ), kullanıcıların silip düzenledikleri her mesaj için bu yazı uyarı verse veya renklense çok iyi olur bence.

Bunu niçin istiyorum. Çünkü herhangi bir üye foruma küfürlü bir mesaj yazıp gönderse ve bir zaman sonra bu mesajını silse hiçbir yöneticinin haberi olmucak ve bu üye ceza almadan yırtacak. Aynı şekilde 2 sene önce açılan bir konunun mesajını forum kurallarına aykırı bir şekilde düzenlese yine kimsenin haberi olmadan forumda yer kaplıcak bu konu.

Daha iyi anlaşılması açısından şöyle örneklendirebilirim. Yönetim Kontrol Paneline girdiğimiz zaman admin ve moderatörlerin, panelde yaptığı düzenlemeler kayıt altında tutuluyor ve bunlar görülebiliyor. Aynı olay forumdaki konularda yapılan değişiklikler için de geçerli olsun istiyorum. Kim hangi mesajı düzenledi vs. gibi bilgileri yöneticiler mutlaka görebilmeli.
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
Eklenti Özelleştirme Ekibi Üyesi
İletişim:

Re: Silinen ve düzenlenen mesajlar

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Kullanıcılar tarafından yapılan bu tür düzenlemeler yönetim paneli "Kullanıcı kayıtları"ndan izlenebiliyor sanırım.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
culio_gs
Kayıtlı Kullanıcı

ZeNaNLi yazdı:Kullanıcılar tarafından yapılan bu tür düzenlemeler yönetim paneli "Kullanıcı kayıtları"ndan izlenebiliyor sanırım.
Peki mesela herhangi bir üye kendi mesajını sildi forumda. Kullanıcı kayıtlarından bu sildiği mesaj görünebiliyor mu? Aynı şekilde mesajını düzenlemeden önce yazdığı ilk mesajı da görebiliyor muyuz?
Kullanıcı avatarı
ZeNaNLi
İletişim:

Mesaj gönderen ZeNaNLi »

Forumlarda genellikle üyeye mesaj silme yetkisi verilmez, bu yalnızca düzenleme ile sınırlandıırlır makul olan da bu diye düşünüyorum.
Silme yetkisi verilse bile sanırım kullanıcı kayıtlarından şu isimli üye mesajını sildi diye görebiliryorsun.
Fakat sildiği mesajı görmek gibi bir şansın olduğunu sanmıyorum, yetkili veya kullanıcı tarafından silinen her mesaj sonrası "Mesaj veritabanından başarılı olarak silinmiştir" diye bilgi mesajı alırsın.
Kısacası; veritabanından silinen bir mesajın geri dönüşünün mümkün olmadığını söyleyebilirim.
Resim
Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
culio_gs
Kayıtlı Kullanıcı

Düzenlemeden önceki mesajı görülüyor mu peki kayıtlarda?
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

culio_gs yazdı:Düzenlemeden önceki mesajı görülüyor mu peki kayıtlarda?
Yok direk mesaj gözükür. Aynı bilgiyi 2 sefer tutup database i şişirmeye gerek yok sanırım..

--------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------
Mesaj No : 249
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

Başka bir konuda da yazmıştım,yine yazayım.Ben bir mesaj düzenlendiği zaman mesajın altında "şu kişi tarafından şu tarihte düzenlendi" yazısının OTOMATİK çıkmasını istiyorum.Çok önemli.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen satcell »

sedna78 yazdı:Başka bir konuda da yazmıştım,yine yazayım.Ben bir mesaj düzenlendiği zaman mesajın altında "şu kişi tarafından şu tarihte düzenlendi" yazısının OTOMATİK çıkmasını istiyorum.Çok önemli.
Grup Forum izinlerinde kayıtlı kullanıcılarda Kendi mesajlarını düzenleyebilir işaretli değil mi
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

İşaretli,tüm üyeler düzenleme yapıyor lakin sorunum o değil.Bildiğiniz gibi üye mesajı düzenlerken alt kısımda bir yer oluyor düzenleme sebebi diye.Eğer oraya dokunulmaz ise üyenin mesajı düzenlediği belli olmuyor.Bu da benim forumumun içeriği bakımından önemli.Yani ben "şu tarihte düzenlendi vs" yazısının ne olursa olsun OTOMATİK olarak altında belirmesini istiyorum düzenlenen mesajın.Gördüğüm her forumda var bu.
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

sedna78 yazdı:Başka bir konuda da yazmıştım,yine yazayım.Ben bir mesaj düzenlendiği zaman mesajın altında "şu kişi tarafından şu tarihte düzenlendi" yazısının OTOMATİK çıkmasını istiyorum.Çok önemli.

Bu konuda haklısın. Ama bu özellik zaten var. Bazen aceleyle genişletilmesi gereken bişeyler yazınca sonra düzenlerdim. Hiç bir düzenleme bilgisi gözükmezdi. Ama bir gün deneme amacıyla açtığım yetkisiz bir hesapla aynı işi yapınca hemen düzenlendi bilgisi çıkmaya başladı. Ben de bu düzenleme bilgisinin görünmemesi için o tür mesajlarımı yetkili üyeliğimle değiştirmeyi tercih ediyorum çünkü DÜZENLENDİ notunu kaldırmak mümkün olmuyor. Senin soruna gelince eğer bunu tersinden düşünürsek demek ki otomatik olarak var ama YETKİSİZ üyeliğinle denemen gerekiyor sanırım.. Herhangi bir ayar gerekeceğini zannetmiyorum...
Ancak bu sitede bile bir mesajı EĞER ALTINA YENİ MESAJ EKLENMEMİŞSE 3-4 kere değiştirebilme imkanı var. Onun için senin istediğin tarzda ilk düzenlemede bile editleme bilgisinin gözükmesi için ne yapılmalı onu bilemiyorum. Bilen biri açıklarsa çok kişinin işine yarayacağını düşünüyorum...

--------------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------Mesaj No : 339
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
sedna78
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen sedna78 »

Evet kesinlikle çok işime yarayacak.Forumumun konusu itibari ile sadece ben değil her üye bunu görebilmeli.Astronomi-paranormal öğeler uzerine kurulu olduğu için çok tartışma çıkabiliyor ve bazı kurnaz öğeler karşıdakini alt etmek için önceki mesajını değiştiriyor.Altında düzenlendi yazmazsa vay halimize..
Kilitli

“3.0.x MOD İstekleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir