[YARDIM] Veri Tabanı Bağlantısı

PHP Programlama dili hakkında tartışmalar, paylaşım ve yardımlaşma forumu.
mustafakocatas
Kayıtlı Kullanıcı

[YARDIM] Veri Tabanı Bağlantısı

Mesaj gönderen mustafakocatas »

Arkadaşlar internetten bir teknik servis script i indirdim localhost da easyphp ile kurdum fakat veri tabanına bağlanılamadı diyor. easy php yönetim panelinden bi veritabanı oluşturdum ve sorgulardan sql kodunu aktardım ama yine görmüyor acil yardım lütfen.
Dosya ekleri
teknikservis.rar
(255.51 KiB) 304 kere indirildi
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: [YARDIM] Veri Tabanı Bağlantısı

Mesaj gönderen basoglanh »

Herhangi bir sorun yok. Normal hostta denedim. localde çalışmıyor olabilir localde denemedim.
http://www.tufek.net/ buradan bakabilirsiniz.
Yeni bir güne gülümse !
Kullanıcı avatarı
Ademx33
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen Ademx33 »

Evet tufek.net teki çalışıyor gerçek bir site mi yoksa görmemiz için geçici olarak falan mı açtınız? Eğer hostta kurulacaksa bizim tek database hakkımız olduğundan hostta deneme imkanımız yok mecburen localde deniyoruz. Ben de localde denedim çalışmadı. Locale atmakla iş bitmiyor elbette ama bu DB ayarlama için bir config dosyası olmadığından benioku.txt yi iyice kontrol ettim yine de işin içinden çıkamadım.

Orada yazanlar bunlar:
.... Kurulum için sql sorgusunu database ine ekle, / index'den hesk settingse girip kullanıcı db adını ve db şifreni ayarla.Sonra siteadi.com/help/admin den panele gir, kullanıcı adı admin ve şifre 123456.
Kurulum için SQL sorgusunu database'ine ekle ne demek ? Bunları açıklayabilecek varmı acaba ?

-------------
Edit: vazgeçtim başka bir siteden hesk23 diye indirip normal installe kurdum çalışıyor şimdi ama yukarıda neyi geçemediğimi anlayamadım acaba bunun hesk_settings.inc.php dosyasını öncekinin root una atsam çalışır mı diyerek o dosyayı yukarıdakinin rootuna attım çalışmadı içini açıp karşılaştırınca bizim teknikservis.rar daki hesk_setting içinde
/* --> Database settings */
$hesk_settings['db_host']='localhost';
$hesk_settings['db_name']='hesk';
$hesk_settings['db_user']='test';
$hesk_settings['db_pass']='test';
$hesk_settings['db_pfix']='hesk_'; bilgilerinin olmadığını gördüm orya onu da kopyalayıp yapıştırdım yine çalışmadı db adı ve kullanıcı adlarında çeşitli değişiklikler yaptım olmadı hala..

-------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mesaj No : 446
Forever PhpBB3 - Http://www.PhpBBTurkey.Com sayesinde kendi phpbb3 sitemi kurabildim.

Sağ üst köşede ARAMA bölümü var aklınıza takılan her türlü sorununuzu oraya yazarsanız uğraşmak zorunda kalmazsınız...
basoglanh
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen basoglanh »

tufek.net'e dün burdan ilk mesajdakini indirip çalışıp çalışmadığını göstermek için kurdum.
Hostunuzda yeni database açın ve phpmyadminden script içerisindeki sqli yükleyin. Ardından hesk_settings.inc içerisindeki;
/* Database settings */
$hesk_settings['db_host']='localhost';
$hesk_settings['db_name']='oluşturduğunuz database adı';
$hesk_settings['db_user']='oluşturduğunuz k. adı';
$hesk_settings['db_pass']='oluşturduğunuz database parolası';
$hesk_settings['db_pfix']='hesk_';
alanlarını doldurduktan sonra kurulum tamamlanmış olacaktır. Yinede kurulumu yapamazsanız host bilgilerinizi pm ile iletin yardımcı olayım.
Yeni bir güne gülümse !

“PHP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir