HABER SİTESİ NASIL YAPILIR? PHPBB İLE BU MÜMKÜN MÜ?

phpBB destek veya chat forumu değildir
phpBB ile ilgili sorulan tüm soru başlıkları kilitlenecek veya silinecektir.
Bu forumda phpBB sorunları dışındaki genel Webmaster sorunlarını ve problemlerini tartışabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
Revolte
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

HABER SİTESİ NASIL YAPILIR? PHPBB İLE BU MÜMKÜN MÜ?

Mesaj gönderen Revolte »

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]

Merhaba arkadaşlar,

İlk ana sayfanızdaki (http://www.phpbbturkey.com/)'da yukarıdaki resimde görünen resimler söz konusu fare yaklaşınca resim değişiyor tıklanınca da link verilen sayfa açılıyor.
Ben forumun ana sayfasına yapmış olduğunuz sistemi (adına ne deniyor ise, adını bilmiyorum) monte etmek istiyorum.

Yani foruma asılan yeni yazılara ait kapak resimleri ve yazı başlıkları öyle bir değişen boxs içinde gözükmesini istiyorum tabiiki slayt gibi belli bir saniye içinde kendi kendine değişen bir sistem ilgimi çekiyor.

Biraz daha detaylandırmak gerekirse haber sitelerindeki haber resim ve başlıkları gibi... Tıklanınca yazının açılması gibi... Bu mümkün mü? Drupal da bu söz konusu phpBB3 de bu çok rahat bir şekilde söz konusu olması gerekiyor. Bu konuda bilgim olmadığı için bu konuyu bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaş soruna ilişkin yol gösterirse sevinirim.

Teşekkürler
En son Revolte tarafından 04.05.2012, 04:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
satcell
Kayıtlı Kullanıcı

Re: HABER SİTELERİ GİBİ ANA SAYFADA DEĞİŞEN RESİMLER

Mesaj gönderen satcell »

adı css slide show,burayı incele viewtopic.php?f=57&t=17928
Revolte
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: HABER SİTELERİ GİBİ ANA SAYFADA DEĞİŞEN RESİMLER

Mesaj gönderen Revolte »

Teşekkür ederim satcell arkadaş,
Linkini verdiğiniz konuyu inceledim orada da tam başarı yok, arkadaşlarımız deniyorlar en azından iyi oldu linkini vermen gelişmeleri takip ederim.Orada işlenen konu daha çok slayt tarzında. Tamam benimki si de belki öyle ama resimler tıklandığı zaman habere yada yazıya götürecek (yönlendirecek ) okuyucuyu.

Bu bilinmeyen bir şey değil radikal gazetesinin internet sayfasında bile var daha doğrusu her internet gazeteciliği yapanlarda bu uygulama söz konusu.

Kaldıki yukarıda örnek olarak resmini verdiğim http://www.phpbbturkey.com/ birinci sayfasında da biraz farklı ama aynı işlevi gören uygulama söz konusu. Örneğin tıkladığın zaman sayfaya yönlendirmekte.

Umarım BBCode'si falan yapılır.

PhpBB ile ilgili bir gelişme daha henüz ben göremedim yada ben bulamadım buda mümkündür :-(
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: HABER SİTESİ NASIL YAPILIR? PHPBB İLE BU MÜMKÜN MÜ?

Mesaj gönderen VSaBaH »

:!: Lütfen Konu Başlıklarının Tümünde Büyük Harf Kullanmayınız...

Lütfen Forum Kurallarımız okuyunuz! [Kural 2]

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kilitli

“Genel Tartışmalar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir