forum görüntüleme sorunu

phpBB 3.0.x sürümleri için stil veya temalar hakkındaki sorunlarınızı buraya yazabilirsiniz.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

forum görüntüleme sorunu

Mesaj gönderen SeLoRe_28 »

arkadaşlar resimdeki gibi bir sorunum var yazar,son mesaj gibi yazılar aşağı kaymış. her sayfada yok anlamadım nasıl şey. mesela sayfa 5'e kadar normal gözüküyor, sayfa 6 ile sayfa 30 arası böyle karışık görünüyor.
Dosya ekleri
Ekran Alıntısı.JPG
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Re: forum görüntüleme sorunu

Mesaj gönderen rocksenn »

Sorunun kaynağının tespiti için öncelikle;
bu durumdan önce herhangi bir değişiklik (mod veya kod parçası) yapıldı mı?

aynı sorun anasayfada da var mı (yazıların büyümesi veya kayması)?

''bazen yapılan bir değişiklikten sonra overall header dosyasının encoding yüzünden tam okunmaması sonucu buna yol açabiliyor, overall header dosyasına eklenen bir kod parçası (herhangi bir modifikasyona ait olabilir) bu sonucu ortaya çıkarabilir, belirtilen sayfalardaki yanlış düzenlenmiş ya da sayfa düzenine aykırılık gösteren bir BBCODE da buna yol açabilir kontrol edilmeli''
Zamana Güzellik Kat!
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

sadece bir forumda var vede belli sayfalarda. sayfa 6 ile 40 arası. sunucu değiştirdim veritabanını yükledim ondan sonra oldu. daha eski yedekten yüklediğimde bu sorun olmuyo ama konularda gidiyo tabi. phpbb_posts ile phpbb_topics de bir sorun var ama veri tabanında çözemedim,eski posts ile topics i yükleyince sorun kalkıyor. ne gibi bir uyumsuzluktan kaynaklanır ki böyle bir sorun. bu forumda http://www.selore.org/yerli-diziler/
sayfa 5 ten sonra oluyor. bakabilirseniz, k.adı: demo şifre : 123456
Kullanıcı avatarı
rocksenn
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen rocksenn »

Görünürde herhangi bir sorun olabilecek bir eksiklik göremedim dedğin gibi yalnızca verdiğin kısımda sayfa 5 ten sonra 41 e kadar aynı diğer forum katagorilerinde benzer sorun yok, ayrıca genel duyuru yapılan başlık üstündeki kısımlar sorunlu genel duyuruyu silip yeniden yaz bir fikir sadece bu yedekten önce yazdıysan belki düzelir

benim diyebileceğim tek şey söylediklerinden yola çıkarak yedek alınırken bir problem oluşmuş olmalı hatalı yedek
Zamana Güzellik Kat!
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

duyuruyu sildiğimde sorunlu bölüm aşağı kayıyor en baştaki konuya tıklanmıyor,onun üstüne kayıyor yani bişi değişmiyor yani.
muh4mmet
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen muh4mmet »

kullanmış olduğunuz temanın forumlist_body.html dosyasında her hangi bir editleme yaptınız mı?
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

editlemeden kaynaklanan bir sorun olacağını sanmıyorum, eğer öyle olsa her sayfada olur. veritabanıyla alakalı ama tam olarak neden olduğunu bulamadım.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

bişey daha fark ettim misafir olarak aynı sayfaları dolaştığında aynı sorun olmuyor,ne alakasız şeyler ya delircem.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

arkadaşlar bişey denedim sorun bence ondan kaynaklı. veritabanından topics ve posts tan 30 ar konu siliyorum forumdaki toplam başlığı yine aynı gösteriyor. İstatistikleri yeniden senkronize et aracını kullandığımda da yine aynı kalıyor. böylece de forum görüntülenirken bu sorun oluyor. fikri olan ?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Mesajları sildiğiniz forumları yeniden senkronize etmeyi deneyin. Benzer konu: viewtopic.php?f=20&t=19915
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

en sonunda kafayı yicem yaa, kaç gündür uğraşıyorum vakit harcıyorum olmuyor. senkronize konu sayısını düzeltti ama sorun hala var,resimdeki karışıklık devam ediyor.
SeLoRe_28
Kayıtlı Kullanıcı

sorunun kaynağını buldum bu sefer işte. ilerki sayfalara geçtikçe sayfa atlama butonları çoğalıyor ve oraya sığmıyor. resimde ki gibi. supernova temasında bunu nerden düzenleyebilirim.
Dosya ekleri
Adsız.png
Kilitli

“3.0.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir