Icq Msn gibi kısımları kaldırmak

phpBB 3.0.x çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen MODlar ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB3 kurulum ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.0.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temasından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.0.x Stil/Tema Geliştirme & Tartışma & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB3 mod/eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.0.x MOD Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Icq Msn gibi kısımları kaldırmak

Mesaj gönderen migo58 »

Merhaba arkadaşlar profil kısmında yer alan ve şuan kullanılmayan gereksizce yer kaplayan

MSNM/WLM:
YIM:
AIM:

gibi kısımları kaldırıp yerlerine daha güncel şeyler eklemek istiyorum...

eklemeyi biliyorum da bunları nasıl kaldırabilirim acaba yardımcı olabilecek var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Icq Msn gibi kısımları kaldırmak

Mesaj gönderen Özcan Akbulut »

https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... _buttons_2
https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... ofile_link

Üste ki linkler işinize yarayabilir.
Template dosyasından ilgili kısımları silerseniz phpBB'nin standart profil alanları kullanılmaz hale gelir.
akblt.space

Başlangiç Bilgileri phpBB 3.0.x :: 3.1.x
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

subsilver kullanıyorum o kısmı bulabilsem sileceğim ama bulamadım :D
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

İnat ettim sabaha kadar aradım taradm yine de bulamadım nasıl bir dosyadır bu silemedim gitti.. 10 saattir sadece bununla uğraşıyorum ama bulamadım ...
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

./styles/subsilver2/template/ucp_profile_profile_info.html
burda bulabilirsiniz..
akblt.space

migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

kardeş onları kaldırdığım halde hatta sinirden dosyayı tamamen sildiğim halde hala birisinin profiline tıkladğımda bu sinir bozucu yazılar çıkyorlar...

anlamadım neden gitmiyor.. ciddden bu kadar beni yoran bir şey hiç olmamıştı
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

./styles/subsilver2/template/viewtopic_body.html
./styles/subsilver2/template/memberlist_view.html
dosyalarında'da o kısımlar olabilir, ayrıca her değişiklikten sonra Önbellek temizleyin ve Şablonları yenileyin
-> viewtopic.php?f=39&t=17033&p=91326#p91326
akblt.space

migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

bu 3 dosyayı da tamamen sildim öncelikle... sonra cache temizliği yaptım ve şablonları yeniledim. sonra da ktunnel üzerinden siteye girip ilgili alanı kontrol ettim ama sonuç aynı hiç bir şey değişmedi orada... demekki silinmesi gereken kod bu 3 sayfada değil.. başka sayfalara odaklanmam gerekecek
migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

arkadaşlar bu phpbb ne kadar sinir bozucu bir şey ya....
şablon yenileyince sitem taaaa 1 yıl önce ki haline döndü gelde sinir olma !!! Düzeltemiyorum da .. resmen pes etme noktasına geldim artık . kahretsin
Kullanıcı avatarı
Özcan Akbulut
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Kısacası, yaptığınız her şey önbellek'de durmuş onu temizleyince'de böyle bi sorunla karşılaştınız. Zaten bi değişiklik yapmadan önce mutlaka Backup alınmalıdır, bu olmasa bile zaman zaman backup alınması gereklidir.

phpBB sürümünüz nedir? Şablonlar Veritaban mi yoksa Dosya Sistemi olarak mı saklanıyor? (Bunu YKP > Stiller > Şablonlar > Detaylar' da öğrenebilirsiniz).
Bu 3 dosyada değil diyorsunuz ufak örnek vereyim:

ucp_profile_profile_info.html dosyasında

Kod: Tümünü seç

<dl>
		<dt><label for="icq">{L_UCP_ICQ}{L_COLON}</label></dt>
		<dd><input type="text" name="icq" id="icq" maxlength="15" value="{ICQ}" class="inputbox" /></dd>
	</dl>
diye bi yer var bu Kullanıcı Kontrol Panelin'de ki Profil ayarların da "ICQ" olan yerdir.
memberlist_view.html başkasının profiline bakınca kullanılan Template dosyasıdır, yanı orda da bu kısımlar mevcuttur.

Diğer konularda'da okudum yazdıklarınızı, MOD çalışmıyor felan demişiniz bunların sebebi Önbellek özelliğini doğru kullanmamanızdır.

Tavsiyem
  • Yedeğiniz varsa dosyaları geri yükleyin, muhtemelen ama Veritabanında saklanmıştır değişiklikler bu yüzden Veritabanı geri yüklemeniz gerekir, daha doğrusu phpbb_styles_template ve phpbb_styles_template_data tablolarını.
    (Önemli: Bi şey yapmadan önce YEDEK alınız!)
  • Dosya Sistemi üzeri çalışmanız daha sağlıklı olacaktır, düzenlemeleri FTP'den yapın önceki verdiğim Link'de bulunan ayarı etkinleştirin.
Kolay gelsin, takıldığınız yerde yardımcı olmaya çalışırım.
akblt.space

migo58
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen migo58 »

bunu kaldırmak için uğraşan arkadaşlar

ben bir başkasına kaldırttım... memberlist_view dosyasıyla çözdü sorunu haberiniz olsun...

Bu arada ben subsilver2 kullanıyorum
Kilitli

“3.0.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Ahrefs [Bot] ve 0 misafir