Doğum günü zorunluluğu

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Doğum günü zorunluluğu

Mesaj gönderen tUQE »

Merhaba arkadaşlar,

Yeni sistem gerçekten güzel özellikler içeriyor.
Özel profil alanlarının yönetimsel olarak hepsinin bir arada ayarlanıyor olması çok hoş mesela.
Tek kötü tarafı, kendi ekledikleri facebook, twitter vs alanlar dışında biz alan eklediğimiz zaman (Eg: linkedin) icon tanımlayamıyoruz. Bu işlevi düşünürken, bu kısmı atlamaları hoş olmamış açıkçası.

Neyse içimi dökmüş oldum, soruma geleyim.
:P

Yeni sürümde doğum gününün kayıt ekranın zorunlu tutulmasının bir ayarı var mıdır?
Bir de, mesela var olan üyelerim siteye giriş yapınca, zorunlu alanları dolu değilse bir uyarı mekanizması var mıdır?

İki özellik içinde arama yaptım ama bulamadım. Yoksa, özellikle doğum günü zorunluluğunu nasıl sağlayabilirim kayıt ekranında?

Destek ricasıyla..

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Doğum günü zorunluluğu

Mesaj gönderen VSaBaH »

Merhaba,

Henüz kararlı sürüm eklenti bulmak zor biliyorsunuz. Ama yeni çıkan versiyonlarını takip edebilirseniz sanırım bu eklenti işinizi görecektir;
https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2249126
alperen66
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alperen66 »

Doğum günü zorunluluğunu sağlayabilirsiniz.

Kullanıcı ve gruplar >> Özel profil alanları kısmından ayarlayarak, kayıt ekranında zorunlu hale getirebilirsiniz.
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tUQE »

Volkan bey,
Öneriniz için teşekkürler, takip edeceğim.

Alperen bey, dediğiniz kısım tamam.
Ama sistemin kendi özelliği varken, neden ayrıca bir alan yaratayım ki?
Kullanıcı kendi profiline girip bu sefer sistemde yer alan bilgiyi doldurunca, iki doğum tarihi alanı olacak bu sefer.
Gidip tema'dan kodları silmek gerekecek.
Haksız mıyım?
tUQE
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen tUQE »

Volkan bey,

Ben bulamadım, bu eklentiyi ext klasöründe hangi ismin altına atacağız?
Özelleştir kısmında eklentiyi etkinleştirebileceğim şekilde göremiyorum.
Ya da farklı bir yöntemi mi var?

Edit: ext/anavaro şeklinde olacakmış.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen VSaBaH »

Şayet sorun yaşıyorsanız eklenti kurulum makalesini incelemenizi rica edeceğim;
viewtopic.php?f=69&t=20934
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir