Geçişten sonra kalan veri tabanındaki kalıntıları silmek?

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Geçişten sonra kalan veri tabanındaki kalıntıları silmek?

Mesaj gönderen SüKûT »

Başlıkta yazmaya çalıştığım gibi şu resimde görünen yazı yerine kod çıkan yani 3.0 sürümündeki modları muhtemelen phpmyadminde bulunan sorguları onları nasıl temizleyebilirim özellikle quick edit olan.
Dosya ekleri
Grup izinleri.png
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Re: Geçişten sonra kalan veri tabanındaki kalıntıları silmek

Mesaj gönderen melihonline »

Kurmuş olduğun modları geri kaldırman gerekiyor. O modun kurulum dosyalarını tekrar yükle. install yap. Orada kaldır seçeneği çıkıyor. O şekil yaparsan veritabanına eklenen sorgular silinir.
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

melihonline yazdı:Kurmuş olduğun modları geri kaldırman gerekiyor. O modun kurulum dosyalarını tekrar yükle. install yap. Orada kaldır seçeneği çıkıyor. O şekil yaparsan veritabanına eklenen sorgular silinir.
malesef olmuyo hata veriyo

Kod: Tümünü seç

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include() [function.include]: Unable to access ../includes/db/db_tools.php
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include(../includes/db/db_tools.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include() [function.include]: Unable to access ../includes/db/db_tools.php
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include(../includes/db/db_tools.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/umil/umil.php on line 158: include() [function.include]: Failed opening '../includes/db/db_tools.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php')

Fatal error: Class 'phpbb_db_tools' not found in /home/phpbb3/public_html/umil/umil.php on line 160
imzanın kural dışıdır, lütfen kurallarımızı okuyarak imzanızı güncelleyiniz. (yönetim)
alperen66
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen alperen66 »

C Panelden my admine gir ordan sil, en temiz yöntem o, ben de daha önce kurduğum eklentilerin kalanlarını ordan temizledim
Kullanıcı avatarı
melihonline
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen melihonline »

Phpmyadmin den açılmış tabloları tek tek kontrol ederek hangisi fazla ise onları silersin ama bazı modlar hem 3.0.12 hem de 3.1.1 olan aynı tabloya sql sorgusu ekliyor. Onların da kaldırılması gerekiyor.

O hata 3.1.1 e geçtiğin için veriyordur sanırım. Su şekilde yaparsan hata olmaz. Forum yedeğini tekrar kur. Kurduktan sonra modları kaldır. Hepsi bittikten sonra 3.1.1 e yükselt forumu. Ben öyle yaptım ve su an sorunsuz kullanıyorum.
FORUM | FORUM 2 | İki insan açtır. Biri bilimi arayan, diğeri ise parayı...
SüKûT
Kayıtlı Kullanıcı
İletişim:

Mesaj gönderen SüKûT »

alperen66 yazdı:C Panelden my admine gir ordan sil, en temiz yöntem o, ben de daha önce kurduğum eklentilerin kalanlarını ordan temizledim
Bende onu yapacağımda bulamıyorum myadminde örneğin phpbb_blog diye tablo var onda sıkıntı yok ama hızlı düzenleme ektlentisi için phpbb_quickedit diye tablo yok muhtemelen bi tablonun için de alt tablo olarak var ama hanginin içinde, hani herhangi bi tablo eklemek için sorgu çalıştırıyoruz ya otomatik olarak ekleniyor o şekilde silme yapabilirmiyiz diye sordum burada bilmediğim için.
melihonline yazdı:Phpmyadmin den açılmış tabloları tek tek kontrol ederek hangisi fazla ise onları silersin ama bazı modlar hem 3.0.12 hem de 3.1.1 olan aynı tabloya sql sorgusu ekliyor. Onların da kaldırılması gerekiyor.

O hata 3.1.1 e geçtiğin için veriyordur sanırım. Su şekilde yaparsan hata olmaz. Forum yedeğini tekrar kur. Kurduktan sonra modları kaldır. Hepsi bittikten sonra 3.1.1 e yükselt forumu. Ben öyle yaptım ve su an sorunsuz kullanıyorum.
şuan ben zaten sorunsuz olarak geçtim 3.1.1 sürümüne herhangi bi hata almıyorum ama 3.1.1 için hızlı mesaj düzenleme eklentisi kurdum çalışmıyo muhtemelen o verdiğim resimdeki quickedit hâlâ göründüğü için veritabanında, çalışmıyor diye düşünüyorum sırf onun için tekrar tüm 3.1.1 sürümü silip 3.0.12 kurup yedeği yükleyip modları tekrar kaldırıp tekrar 3.1.1 kurup yedeği yüklemek v.s çok uzun bi iş daha kolay bi yöntemi vardır sanırım.
Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir