phpBB 3.1 güncelleme sonrası hatalar

phpBB 3.1.x sürümlerinin çalıştırılması ve kurulumu ile ilgili yardımı buradan alabilirsiniz. Lütfen Eklentiler ile ilgili sorunlarınızı buraya yazmayın.
Forum kuralları
- Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığına "Acil yardım", "Acele yardım" tarzlarında içerisinde "yardım" kelimesi geçen cümleler yazmayınız. Bu tip başlıklara kesinlikle cevap verilmeyecektir. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.

- Ayrıca yeni başlıklarınızı kesinlikle ilgili forumlara açınız. Örneğin, phpBB 3.1.x kurulumu ve çalıştırması hakkında bir sorununuz varsa "3.1.x Destek Forumu" forumuna başlık açınız; phpBB3 temalarından kaynaklı bir sorunuz varsa "3.1.x Stil/Tema Sorunları & Yardım" forumuna başlık açınız; phpBB 3.1.x eklentileriyle ilgili sorununuz varsa "3.1.x Eklenti Destek" forumuna başlık açınız. Bu kurala uymayan kullanıcıların başlıkları silinebilir ve kullanıcı uyarı alabilir ya da süresiz uzaklaştırılabilir.

- Site kurallarımızı okumadan kesinlikle forumlarımıza herhangi bir katılım yapmayınız.
Kilitli
darkdiva2
Kayıtlı Kullanıcı

phpBB 3.1 güncelleme sonrası hatalar

Mesaj gönderen darkdiva2 »

Merhaba, 3.0.14 sürümündeyken forumumda meydana gelen sıkıntılar nedeniyle 3.1.17 sürümüne geçiş yaptım. Fakat şu an forumumda büyük sorunlar mevcut. Hosting firmasıyla görüştüğümde güvenlik açıkları nedeniyle eval kodların sızdığını, bu nedenle forumda hatalara neden olduğunu söylediler. 3.0.14'teki veri tabanı yedeğimi de geri yüklerken sorun oluyor. Geri dönüş de yapamıyorum. Forumun bağlı olduğu sitem de şu an itibariyle çökmüş durumda. Aşağıda bazı hataların ss ini aldım. Lütfen bana yardımcı olabilir misiniz?

[ resmi görüntülemek için tıklayın ]
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: phpBB 3.1 güncelleme sonrası hatalar

Mesaj gönderen ESQARE »

3.1.x sürümlerine güncelleme yapmak için phpBB 3.0.x sürümlerinden phpBB 3.1.x sürümüne geçiş konumuzu dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

3.0.x sürümü kullanırken herhangi bir MOD, kod değişikliği, tema ya da Eklenti kurduysanız direk 3.1.x sürümüne güncelleme yapamayabilirsiniz ve bu tarz sorunlar çıkabilir. Bunun sebebi de 3.1.x sürümlerinin yapısının 3.0.x sürümlerinden tamamen farklı olmasıdır.

Bu durumda sizin phpBB 3.0.x sürümlerinden phpBB 3.1.x sürümüne geçiş konumuzdaki ADIM:2 bölümünden başlayarak güncelleme yapmanız gerekir. ADIM:2 bölümünden başladığınızda da phpBB 3.0.x sürümünde kullandığınız mevcut eklentileriniz, temalarınız ve diğer kod değişiklikleriniz varsa phpBB 3.1.x sürümüne aktarılmayacaktır. İsterseniz de daha sonra tüm bu eklentilerin, temaların ve diğer kod değişikliklerinin 3.1.x sürümüyle uyumlu olanlarını araştırıp yükleyebilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
darkdiva2
Kayıtlı Kullanıcı

Cevap için teşekkürler fakat anlatılanları yaptım kurarken.

EDIT: Forumu çalıştırabildim. Önceki sürümüm olan 3.0.14'te kullanmış olduğum smileyler 3.1.17'de görünmüyor. Ayrıca bazı üyelerin avatar resimleri görünürken bazılarının görünmüyor. Elegance stilini kullanıyorum. İfadelerin ve avatar resimlerinin görüntülenebilmesi için ne yapmalıyım?
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Siz bir kaç kez farklı tekniklerle güncelleme denediğinizden bu sorun oluşmuş olabilir. Bu dosyalar /images/ ve /files/ dizini altındadır. O dizinlerin yapısı bozulduysa resimler görüntülenmeyebilir. Smileyları YKP'den tekrar ekleyebilirsiniz. Üye avatarları içinde bir duyuru yayınlayarak değiştirmelerini talep edebilirsiniz.

Eğer bunları yapmak istemiyorsanız çalışan 3.0.x yedeğinize tekrar dönüp, dikkatli bir şekilde yukarıda belirttiğim güncelleme yolunu tekrar deneyin.
Resim

darkdiva2
Kayıtlı Kullanıcı

ESQARE yazdı:Siz bir kaç kez farklı tekniklerle güncelleme denediğinizden bu sorun oluşmuş olabilir. Bu dosyalar /images/ ve /files/ dizini altındadır. O dizinlerin yapısı bozulduysa resimler görüntülenmeyebilir. Smileyları YKP'den tekrar ekleyebilirsiniz. Üye avatarları içinde bir duyuru yayınlayarak değiştirmelerini talep edebilirsiniz.

Eğer bunları yapmak istemiyorsanız çalışan 3.0.x yedeğinize tekrar dönüp, dikkatli bir şekilde yukarıda belirttiğim güncelleme yolunu tekrar deneyin.
Avatar konusunu söylediğiniz gibi hallettim. Tekrar yüklendiğinde görünüyor fakat smileyler ile ilgili ne yapsam olmadı. Forumda ayrıca stile ait bazı simgeler de görünmüyor. Mesela mesajı alıntıla vs. gibi.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Belirttiğiniz simgeler styles/tema_adı/theme/images klasörü içerisinde olmalı. Temanızla ilgili sorununuz var. O dizindeki simgeleri kontrol edin ve son güncel temayı kullanın.
Resim

Kilitli

“3.1.x Destek Forumu” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir