3.2.6 Güncellemesi Sonrası Giriş Problemi

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

3.2.6 Güncellemesi Sonrası Giriş Problemi

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar

Her güncellemede ufaktan bir hata yapıyoum. Bu güncellemeden de Tam paketi indirdim. İçindeki 4 dosyayı sildim. Site üzerinden vendor ve cache leri de sildim ve yükledim

Sabah bir sıkıntı yok gibiydi. Ama Son denememde önce Yönetim paneline sonra siteye üyeliğimi açmadı.

Gönderilen form geçersiz. Tekrar göndermeyi deneyin.
Böyke bir hata veriyor.

Sadece yükleme öncesi Mesaj panosu özelliklerinden temayı prosilver seçmiştim. Ondan şüphelendim. Cpanel üzerinden Ücretli tema dosyasını silince tema karıştı. Ama siteye de yönetim paneline de giriyor. Eski veritabanından bir şey ile çalışıyordur diye tema ve eklentisini sildim herseyini silfim tekrar yükledim yine aynı...

Araştırmalarım ve denemelerim sonucu Eles teması 3.2.6 da uyumsuzluk yaptı gibi... ya da başka bir hata var ben bulamadım.

Şu anda prosilver kullanıyoum. Temayı sildim. Ayarlarım da gitti ama yapabilirim bir daha. Lakin profile ve yönetim paneline giriş sorununu çözmem gerek.

Eles tema kullanıp 3.2.6 ya güncelleyen var mıdır? Veya hata ile karşılaşan nedeni hakkında bilgisi olan var mıdır?

Temayı kullanmak istiyorum ama olmuyor. Yarfımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: 3.2.6 Güncellemesi Sonrası Giriş Problemi

Mesaj gönderen ESQARE »

phpBB 3.2.6 sürümünde, yazılımı daha sıkı hale getirmek için giriş yapma kutucuklarına stil bazlı olarak form belirteci (form tokens) özelliği eklendi. Bu nedenle 3.2.5 sürümünde kullanılan tüm stillerin güncellenip 3.2.6 sürümüne uyarlanması gerekiyor.

Kullandığınız stil prosilver tabanlıysa, prosilver için 3.2.6 sürümünde yapılan kod değişikliklerini kendi stilinize uyarlayabilirsiniz: https://area51.phpbb.com/code-changes/3 ... -prosilver
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hızlı cevap için teşekkürler.

Bu tema en son 2018 başında güncellendi. En son güncel hali 3.2.2 sürümünde kaldı. ama 3.2.5 e kadar sıkıntı olmadı. 3.2.6 da Bir de sizin attığınız linke baktım ama nasıl ve hangi dosyalarda değişiklik yapmam gerekliyor onu bilemiyorum.

O kadar ayrıntılı bir bilgim yok bu konuda. Uyarlama yapmam için ne yapmalıyım?

Tekrardan teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

/styles/prosilver/ dizini altında gördüğünüz dosyalar, 3.2.6 sürümünde değişiklik yapılan stil dosyalardır. Siz de kendi stilinizin dosyalarında kod değiştirme yöntemiyle düzenleme yapabilirsiniz. Ancak her şeyden önce yedek alın.

Örneğin;

forumlist_body.html dosyası şu şekilde güncellenmiş: https://area51.phpbb.com/code-changes/3 ... .html.html

Sol satır eski kod, sağ satır ise yeni eklenen kodlar. Yani eski kodu silip yenisi ile değiştirmelisiniz. Bunun için kendi temanızın /styles/tema_adı/template/forumlist_body.html dosyasını açarak benzeri değişikliği yapabilirsiniz. Bir çok stilin kodları prosilver ile hemen hemen aynıdır.

Diğer bir örnek ise;

login_body.html dosyasına yeni bir kod eklenmiş: https://area51.phpbb.com/code-changes/3 ... .html.html

Bu dosyayı güncellemek için kendi stilinizdeki login_body.html dosyasını açıp ilgili satıra eklenen yeni kodu eklemelisiniz.

Her zaman sağdaki satırlar kodların son güncellenmiş halleridir. Ona göre düzenleme yapmalısınız. Bir de renklere dikkat edin. Gri renktekiler düzenlemeyen satırlar; Yeşil renktekiler yeni eklenecek kodlar; Turuncu renktekiler değiştirilecek kodlar; Kırmızı renktekiler ise silinecek kodlardır.

Tüm değişiklikleri yaptıktan sonra önbellek temizliği yapmayı unutmayın.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Hocam. Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yaptım ve çok güzel çalıştı. Ayrıca Tema ile ilgili herşeyi kurcaladım ve Türkçe'ye çevirdim.

Tekrar teşekkür ederim.

“3.2.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir