Stil Yönetimi Hakkında

phpBB 3.2.x sürümleri için yayınlanan ve kullandığınız stil ya da temalar hakkındaki sorunlarınızı bu forumda paylaşabilirsiniz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Stil Yönetimi Hakkında

Mesaj gönderen EFe1343 »

Merhabalar,

Sitede en son tema ile ilgili bir işlem için YKP - Özelleştir - Stil Yönetimi Kısmından Stiler veya Stil yükleye tıklayınca boş sayfa geliyor. Genel - Mesaj Panosu Konfigürasyonu - Mesaj panosu ayarları altından Varsayılan stil seçmekm için kontrol ettiğimde sadece ücretli aldığım tema var. Yani prosilver yok.

Bu sorunun nedeni 3.2.8 de prosilver temasının silinememesi olabilir mi? Ya da ben en son güncellemede, güncelleme öncesi prosilver seçmedim. Varsayılan olarak ücretli temayı mı görüyor? Bu arada Prosilver dosyaları ftp de duruyor. Herhangi bir silme işlemi yapmadım.

Bu sorun nasıl çözülebilir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Re: Stil Yönetimi Hakkında

Mesaj gönderen ESQARE »

Prosilver stilini seçebilmeniz lazım. Son güncellemede sadece o stili kaldıramıyorsunuz. Bunun sebebi de stiller ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda varsayılan stile geçebilmeniz içindir.

Boş sayfa gelmesi bir hatadan dolayı olduğu anlaşılıyor. Sunucunuzdan sitenizin hata kayıtlarını incelediniz mi? Ana dizinizdeki error_log dosyasına da bakabilirsiniz.
Resim
phpBB Eklenti Kurulumu | Kurallar | phpBB3 İzinleri | Otel Rehberi

Kurallarımız gereği lütfen özel mesaj ile yardım istemeyiniz, cevap vermiyoruz.
EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Öncelikle cevap için teşekkür eder. Ben yazamadığım için özür dilerim. İlk olarak error log dosyasına baktım ama hata kaydı yok sanırım. Öyle bir dosya ana dizinde yok. Yeni hataları eskileri ile karışmasın diye o dosyayıyı siliyordum. Hata gelince yeniden oluşuyordu. Ama bu sefer, işin ilginç yanı bir kayıt oluşmamıştı.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Debug modunu açarak denediniz mi?: viewtopic.php?p=114566#p114566
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Debug modu önceden açmışım. Çünkü config // işareti yok bu açık demek sanırım.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Debug modu açıkken beyaz sayfa çıkmaması lazım. Şayet phpBB kaynaklı bir hata varsa sayfada hatayı görüntülemeniz gerekir. Aksi takdirde sunucunuzdaki firewall kaynaklı bir durumdan söz edebiliriz. Size tavsiyem hosting firmanıza ilgili sayfayı bildirip, o sayfada meydana gelen hata kayıtlarını incelemelerini isteyin. Eğer kendiniz çözmek istiyorsanız site yedeğinizi alıp (windows işletim sistemi kullanıyorsanız wamp server v.b. gibi windows üzerinde Apache, MySQL ve PHP çalıştıran bir programla) localhostta kurulum yaparak deneyin. Böylece sorunun sunucunuz kaynaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

Sorunu çözdüm. Sorun dil dosyasındaki yönetim paneli stil bölümünün tr dil dosyası ile alakalı imiş. Dizin yolu public_html/language/tr/acp/styles.php olan dosyadaki son satır olan 91. satırda )); yazıyordu. İngilizce olan dosya işle karşılaştırdığımda ]); şeklinde olacağını gördüm. Zaten başında kırmızı ! işareti vardı. 91. satırdaki )); şeklinde yazanı ]); olarak değiştirince ünlemde gitti, sorunum da düzelmiş oldu.

Sizde de böyle bir yazım hatası var ise kontrol etmenizde fayda var. Yararı olur belki diye buraya da yazmak istedim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Sanırım Türkçe dil paketinin son güncellemesini yapmadınız: https://github.com/phpbbturkiye/phpbb32 ... 7a5ed8d6ab

Dil paketinin 1.2.8 sürümündeki /tr/acp/styles.php dosyasında bu sorun vardı ve aynı gün sorun düzeltilerek güncellenmişti.
Resim

EFe1343
Kayıtlı Kullanıcı

Mesaj gönderen EFe1343 »

ESQARE yazdı: 02.12.2019, 09:35 Sanırım Türkçe dil paketinin son güncellemesini yapmadınız: https://github.com/phpbbturkiye/phpbb32 ... 7a5ed8d6ab

Dil paketinin 1.2.8 sürümündeki /tr/acp/styles.php dosyasında bu sorun vardı ve aynı gün sorun düzeltilerek güncellenmişti.
Anladım olabilir. Ben localhost için son sürümü indirdim ama tr dil dosyası var diye tekrar indirmedim. Yükledim ve burada hata var dedi. Oradan anladım.

Hata giderimini fark etmedim demek ki? Uğraştırdığım için ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
ESQARE
Web Sitesi Yöneticisi
Web Sitesi Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen ESQARE »

Rica ederim, Türkçe dil dosyasının da her zaman güncel halini kullanın. Çünkü bazen dil dosyasında olan bir sorun tüm mesaj panosunu etkileyebiliyor.
Resim

“3.2.x Stil Sorunları & Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir